Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valmieras pilsētas dome konceptuāli atbalsta SIA "Vidzemes slimnīca" reorganizāciju 8

 Valmieras pilsētas deputāti šodien ārkārtas domes sēdē konceptuāli atbalstīja SIA "Vidzemes slimnīca" reorganizāciju, kas paredz dalīt slimnīcu divās daļās un izveidot divas atsevišķi funkcionējošas SIA.

Kā norādīja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Jase, reorganizācijas rezultātā Valkas novada domei būtu iespēja kļūt par struktūrvienības "Vidzemes slimnīca Valkā" 100% kapitāldaļu īpašnieci, pārņemot mantu, tiesības un saistības, savukārt Valmieras pilsētas pašvaldība kļūtu par 100% kapitāldaļu turētāju SIA "Vidzemes slimnīca".

Kā aģentūra LETA novēroja domes sēdē, pirms lēmuma pieņemšanas deputāti diskutēja par vairākiem ar Valkas slimnīcas daļām saistītiem jautājumiem, tostarp Valkas novada domes aktivitātēm investoru piesaistē, oficiāli neinformējot par to lielāko kapitāldaļu turētāju - Valmieras pilsētas pašvaldību. Tika diskutēts par aktuālo jautājumu par Valkas novada domes iespējām finansiāli atbalstīt aprūpes nodaļu Valkā, kā to dara Valmieras pilsētas pašvaldība, taču šis jautājums līdz šim palicis neatrisināts.

Domes sēdē klātienē piedalījās arī SIA "Vidzemes slimnīca" valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, kurš norādīja, ka jau ilgstoši aprūpes nodaļa, ķirurģijas nodaļas dienas stacionārs, laboratorija, zobu protezēšanas kabinets un citi pakalpojumi Valkā nodrošināti, kaut gan tie nesuši zaudējumus.

Kā norādīja Jase, Valmieras pilsētas pašvaldība pirms ārkārtas domes sēdēs un lēmuma pieņemšanas jautājumu par slimnīcas tālāko darbību ir pārrunājusi arī ar veselības ministri Ingrīdu Circeni (V), kas paudusi atbalstu reorganizācijas iecerei.

Jase atzīmēja, ka pēc pašvaldības lēmuma pieņemšanas jautājums tālāk tiks virzīts izskatīšanai SIA "Vidzemes slimnīca" dalībnieku sapulcē, norādot, ka Valmieras pilsētas dome atbalsta slimnīcas reorganizāciju un dalībnieku sapulces akcepta saņemšanas gadījumā reorganizācija tiks sākta.

Valmieras pilsētas domes izpilddirektors Aigars Vītols norādīja, - gadījumā, ja reorganizācija patiešām notiks un abas slimnīcas līdzšinējās kapitāldaļu turētājas to atbalstīs, tā varētu ilgt vismaz astoņus mēnešus. Tāpat Vītols atzīmēja, ka arī līdzšinējā situācijā, kad slimnīcas īpašnieki ir divas pašvaldības, ir izveidojusies reorganizācijas ceļā.

Diskusijā deputāti akcentēja, ka sakarā ar Valkas novada domes ieceri pārdot tai piederošās slimnīcas daļas privātam investoram, Valmieras pilsētas pašvaldība nedrīkst pieļaut šī investora iespējamo negatīvo ietekmi uz SIA "Vidzemes slimnīca" darbu. Vienlaikus deputāti arī atzīmēja, ka privātais investors automātiski nenozīmē, ka piedāvājums pasliktinātos, taču ne velti Latvijas pieredze rādot, ka privāto investoru piesaiste bijusi aktīva vien mazajās slimnīcās, norādīja Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Jānis Baiks ("Valmierai un Vidzemei").

Vītols norādīja, - ja Valkas novada dome izlems savas slimnīcas daļas tomēr nepārdot, Valmieras pilsētas pašvaldība jautājumu par slimnīcas sadalīšanu varētu skatīt atkārtoti.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) aģentūrai LETA atzina, ka, viņaprāt, Valmieras pilsētas pašvaldības lēmums ir nepareizs un, ja reorganizācija notiks, tā apdraudētu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Valkas novada iedzīvotājiem.

"Manuprāt, mazākuma akcionārs nestu slimnīcai tikai ieguvumu. Un ne tikai Valkai, bet arī Valmierai un pārējai Vidzemei, kas izmanto slimnīcas pakalpojumus," savu pārliecību pauda Krauklis, norādot, ka ar privātā investora piesaisti pašvaldība meklējusi risinājumu, kā uzlabot esošo veselības aprūpes pakalpojumu piedāvājumu un tādējādi arī uzlabojot finansiālo situāciju slimnīcai. Pēc viņa teiktā, Valmieras novada dome ar šādu lēmumu rīkojas tikai Valmieras, nevis Vidzemes interesēs, kaut slimnīca ir Vidzemes reģiona.

Krauklis aģentūrai LETA pauda neizpratni par to, kādēļ Valmieras pilsētas pašvaldība pieņēmusi tik pārsteidzīgus lēmumus, kaut Valkas novada domē jautājums par privāto investoru piesaisti neesot apstiprināts, tā vietā patlaban domē tiekot apspriestas vien iespējas. "Pēc šāda Valmieras pilsētas domes lēmuma situācija vairs neļauj laiku vilkt garumā un, acīmredzot, tuvākajā laikā arī Valkas novada dome sasauks ārkārtas sēdi," atzina Krauklis, norādot, ka precīzu datumu, kad sēde varētu notikt, gan patlaban nevarot nosaukt.LETA jau ziņoja, 2013.gada oktobrī Valkas novada domes deputāti nolēma veikt pašvaldībai piederošo kapitāldaļu novērtējumu, lai pēcāk lemtu par daļu pārdošanas apstiprināšanu vai noraidīšanu.

Kopš 2013.gada decembra SIA "Deloitte Latvija" veica Valkas novada domei piederošo SIA "Vidzemes slimnīca" kapitāldaļu novērtējumu un secināja, ka to vērtība ir diapazonā no 586 223 eiro jeb 412 000 latu līdz 1 293 390 eiro jeb 909 000 latu. Līgums ar novērtētājiem 2013.gada 12.decembrī noslēgts par apmēram 2990 latiem jeb 4254 eiro. Novērtētāju kompānija, nosakot kapitāldaļu vērtību, ņēmusi vērā medicīnas jomas specifiku un tirgu, tādēļ precīzāku summu nav bijis iespējams noteikt.

Iepriekš Krauklis aģentūrai LETA stāstīja, ka iespējamā slimnīcas daļu pārdošana privātam investoram būtu vērsta tikai un vienīgi uz pakalpojumu attīstību un saglabāšanu novadā, kas būtu izstrādāts arī nolikumā.

"Ir vairāki labi piemēri Latvijā, kur, piesaistot privātos investorus, būtiski uzlabojas pakalpojumu pieejamība un kvalitāte. Viens no tādiem piemēriem ir Aizkrauklē. Jebkurā gadījumā, ja dome lems par daļu pārdošanu, tiks izstrādāts nolikums, kas noteiks investoram par pienākumu saglabāt un uzlabot novadā pieejamos pakalpojumus," apgalvoja Krauklis.

SIA "Vidzemes slimnīca" kapitāldaļu turētāji ir Valmieras pilsētas pašvaldība, kurai pieder 74,74% kapitāldaļu, un Valkas novada dome, kurai pieder 25,26% kapitāldaļu.

Komentāri 8

Atmiņa

Plāno apvienot Valmieras un Valkas slimnīcas
Drukāt
11.12.2006
Turpinot īstenot veselības aprūpes struktūras modernizācijas plānu, šodien, 11.decembrī notika Veselības ministrijas pārstāvju un Valmieras un Valkas slimnīcu dalībnieku sanāksme.

ksme.

Valmierā ir plānots paplašināt reģionālo daudzprofilu slimnīcu. Viens no paplašināšanas variantiem ir pievienot Valkas slimnīcu izveidot kā vienu no Valmieras slimnīcas filiālēm, vairāk tika diskutēts par apvienošanās procesa organizatoriskajiem jautājumiem.

Slimnīcu apvienošanas rezultātā tiks samazināti administratīvie izdevumi, kā arī optimizēti gan cilvēku, gan tehnoloģiskie resursi. Tādā veidā ieguvējs būs pacients, kuram būs iespēja saņemt plašāku klāstu veselības aprūpes pakalpojumu. Apvienošana arī uzlabos medicīnas darbinieku darba vidi ilgtermiņā, radot lielāku stabilitāti, un padarīs optimālāku saimniecisko resursu izmantošanu.

Uzsāktais modernizācijas plāna ieviešanas process turpināsies arī pārējās ārstniecības iestādēs.

Veselības ministre
Ingrīda Circene (CV)

Aktuālais jautājums: "Kādas ir valdības darba prioritātes veselības aprūpes nozarē?"

pirms 5 gadiem, 2014.02.11 18:18

pacients

Vispār Valkas med.iestāde ir paredzēta "nolemtībai" Valmierai mēs arī neesam vajadzīgi.Biju pie ārsta Valmierā,attieksme graujoša,ko es te ,no kaut kādas Valkas ,meklēju.

pirms 5 gadiem, 2014.02.12 09:31

...........

No ziņu izlaiduma gan varēja saprast, ka Valmieras ''konceptuālais atbalsts'' tautas valodā nozīmēja - brauciet ar savu Valkas slimnīcu uz poda un dariet ar to būceni ko gribat.

pirms 5 gadiem, 2014.02.11 19:14

\\\\\\\\\\\

Nenervozē krauklis tak pircēju ir atradis un valmierieši arī devuši zaļo gaismu

pirms 5 gadiem, 2014.02.11 20:21

Tautas partijas tikumi

Ta ari ir, jo Valkas slimnica praktiski jau pardota.

pirms 5 gadiem, 2014.02.11 23:51

Tautas partijas tikumi

Valmiera ir gudra pilseta, vina negrib lai alingi tiktu ievilkta kopa ar mulki VAK, kurs pardevies imperialistiem par judas grasiem.

pirms 5 gadiem, 2014.02.11 23:51

sapratu

kur nauda ož,tur circ saene klāt!Būs kā Krievijā,prasīs tik naudu,bet kvalitātes nebūs,jo notiks taupīšana.Pie durvīm stāvēs apsargs ar nūju,lai atgaiņātos no abižotiem klientiem.Valstij,ka tik nav jāmaksā un var

pirms 5 gadiem, 2014.02.13 10:34

Valka