Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valmieras pilsētas pašvaldība nepirks "Vidzemes slimnīcas" kapitāldaļas 9

Šodien Valmieras pilsētas domes ārkārtas sēdē pašvaldības deputāti vienbalsīgi nolēma atteikties no Valkas novada pašvaldībai piederošo SIA "Vidzemes slimnīca" kapitāldaļu pirmpirkuma tiesību izmantošanas, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Dace Jase.

Patlaban SIA "Vidzemes slimnīca" 25,26% kapitāldaļu pieder Valkas novada domei, bet 74,74% kapitāldaļu - Valmieras pilsētas pašvaldībai. Valkas novada domes piedāvājumu par 1 293 390 eiro iegādāties tai piederošās SIA "Vidzemes slimnīca" kapitāldaļas SIA "Vidzemes slimnīca" un Valmieras pilsētas pašvaldība saņēma 26.februārī.

Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektors Aigars Vītols domes sēdē uzsvēra: "Valmieras pilsētas pašvaldībai ir ierobežotas iespējas kapitāldaļu pirmpirkuma tiesību finansēšanai, jo budžetā nav šādu līdzekļu. Vienlaikus "Vidzemes slimnīcas" statūtos ir skaidri noteikts, ka visas slimnīcas kapitāldaļas pieder pašvaldībām. Šis 3.punkts statūtos tika iekļauts jau pirms vairākiem gadiem, abu slimnīcu apvienošanas procesā, un nav mainīts līdz šim brīdim.

 Tādējādi "Vidzemes slimnīcas" kapitāldaļu turētāji var būt tikai pašvaldības, un privātā investora piesaiste nav iespējama. Tā būtu visnotaļ pretrunīga rīcība, ja Valmieras pilsētas pašvaldība, izmantojot pirmpirkuma tiesības, uzņemtos atbildību par medicīnisko pakalpojumu sniegšanu citas pašvaldības administratīvajā teritorijā un pildītu Valkas novada pašvaldības pienākumus un funkcijas. 

Valmieras pilsētas pašvaldība atgriezīsies pie jau izteiktā priekšlikuma Valkas novada pašvaldībai turpināt reorganizācijas procesa virzību."SIA "Valkas slimnīca" atbilstoši 2007.gada 27.septembra reorganizācijas līgumam tika pievienota SIA "Vidzemes slimnīca". Slimnīcu apvienošanas mērķis bija optimizēt veselības aprūpes pakalpojumu kvalitatīvu saņemšanu.

Komentāri 9

logiski ka nepirks

ieguldit miljonu ciemata. tagad VAK investori dos, nuuu...ap 300.000, ne vairak.

pirms 5 gadiem, 2014.03.13 15:44

Hei jā

Tādējādi "Vidzemes slimnīcas" kapitāldaļu turētāji var būt tikai pašvaldības, un privātā investora piesaiste nav iespējama. - Kas no deputātiem atmaksās naudu kas tika samaksāta par kapitāldaļu novērtēšanu, un vispār kam ienāca prātā visu šo pārdošanas jezgu uzsākt! Vai nebūtu laiks sākt domāt ar galvu, kas atrodas uz pleciem, bet ne ar to kas biksēs!

pirms 5 gadiem, 2014.03.13 16:13

nu bet nekas netrauce

mainit statutus, doma saskelsanas bija tapat vien? visi skaidri zinaja ka valmieras jautajums ir tikai formalitate.

pirms 5 gadiem, 2014.03.13 18:20

Specs

nu bet nekas netrauce mainit statutus
--------------------
Traucē gan. Manuprāt statūtus var mainīt tikai dalībnieku sapūlcē, balsojot. Ar 25% balsu neko nepamainīsi. Valmiera, ar saviem 75%, neko mainīt netaisās.

pirms 5 gadiem, 2014.03.13 19:41

to specs

esi pakasis faktu ka slimnica sadalita uz diviem sia. valmierai vairs nav teiksanas.

pirms 5 gadiem, 2014.03.14 12:03

Specs

Neko neesmu pakāsis. Nodalīšana vēl nav notikusi un vēl neeksistē SIA "Valkas slimnīca". Kad būs, tad Valkas novada dome varēs to pārdot kam grib, tikai šaubos, ka par tādu cenu, kā novērtēja 25% SIA "Vidzemes slimnīca".

pirms 5 gadiem, 2014.03.14 16:12

Žanete

It kā nebūtu...

pirms 5 gadiem, 2014.03.14 11:22

ir jau

tapec ari lietas notiek, nebutu tad ka agrak stagnacija.

pirms 5 gadiem, 2014.03.14 12:04

Valka