Valsts solījumu nav turējusi un nu Valkā vajadzīgs liels kredīts 34

Vakar Valkas novada domes deputāti apmeklēja pilsētas kultūras namu, lai iepazītos ar paveikto ēkas renovācijā un noskaidrotu, cik daudz līdzekļu būtu vēl vajadzīgs remonta pabeigšanai.

 

Kā informēja bijušās pilsētas domes Budžeta un iepirkuma daļas vadītāja Iveta Markova, ir pabeigta renovācijas pirmā kārta, bet otrajā kārtā darbus plānots veikt par 236549 latiem. Diemžēl no valsts budžeta šos līdzekļus vairs nevar dabūt, kaut vēl jūnijā valdība tos apsolījusi.

 

 

Tas nozīmē, ka tagad pašvaldībai jāņem kredīts no Valsts kases. Turklāt lai pabeigtu arī projektā paredzēto trešo kārtu, par ko ar darba izpildītājiem ir noslēgts līgums, kopā nepieciešami 468770 latu.

 

 

Daļa deputātu uzskata, ka pašreizējos krīzes apstākļos tā ir pārlieku liela summa kredīta ņemšanai.

 

"Skaidrs, ka iesāktais darbs ir jāpabeidz, tomēr, tagad visu vērtējot novada mērogā, vajadzētu zināt, vai tādam aizņēmumam piekrīt pagastu pārvaldnieki, jo arī viņiem ir kredīti un iesākti darbi, bet šis iespējamais aizņēmums ir ļoti liels," saka E. Pormeistere.

 

Novada domes priekšsēdētāja vietniece Unda Ozoliņa, kura līdz šim vadīja pilsētas pašvaldību, skaidro, ka pašlaik notiek tikai otrās kārtas izdevumu apspriešana un kredītu plānots ņemt tikai tās pabeigšanai. "Iepirkuma līgumu parakstījām vēl pirms valdības lēmuma samazināt budžeta izdevumus.

 

 

Līdz 16. jūnijam mums bija valsts garantija, ka nauda būs. Ar Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas atvēlēto summu mums būtu pilnīgi pieticis renovācijai, bet pēc otrreizējās budžeta apgriešanas mums palika tikai tā nauda, kas bija kontos, bet tajos nebija vairāk par 81 tūkstoti latu," saka U. Ozoliņa.

 

Savukārt daži deputāti uzskatīja, ka jaunie krēsli zālei ir pārlieku dārgi. Viens krēsls maksā 140 latu, bet zālei nopirkti 400. "Nezinu, cik pamatota ir visa prasītā summa kredītam, jo vēl pilnībā situāciju neesmu iepazinis, bet krēsli ir ļoti dārgi," atzīst novada deputāts Valdis Šaicāns.

 

Kultūras nama direktores vietnieks saimnieciskajā darbā Aleksandrs Gruntmanis skaidro, ka krēsliem garantija ir pieci gadi un tie ir ļoti izturīgi. Viņš turpina, ka renovācijas laikā būs veikti ievērojami pārveidojumi drošības uzlabošanai, kā arī aktieru un skatītāju ērtībām.

 

 

 "Pēc darbu pabeigšanas kultūras nams atbildīs Eiropas standartiem. Arī aktieri, ierodoties ar viesizrādēm prasa atbilstošus apstākļus, lai varētu sagatavoties priekšnesumiem," saka A. Gruntmanis.

 

Pēc kultūras nama apmeklējuma deputāti konceptuāli piekrita kredīta ņemšanai no Valsts kases renovācijas otrās kārtas pabeigšanai.

Komentāri 34

KIKA

Sākās!
Nu jaunai slotai ir iespēja parādīt, cik kvalitatīvi tā slauka.

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 09:47

Kategoriski pret! Plāns ''apēdīsim tavas maizītes un pēc tam paskatīsimies...?'' Un kas tie par kultūras namu ES standartiem? Lauku ļaudīm smadzenes pūderē! Ka tik nesanāk tā pat kā Latvijas līkajiem gurķiem!

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 10:22

prahtweeders

Nenobankrotējiet tikai pilsētu.Papildus speciālos nodokļus man maksāt tā kā negribas.No Rīgas tuvākajos gados naudas nebūs tāpēc iztieciet ar to kas ir.Eiropas standarti vajadzīgi vienīgi Ikšelim lai varētu arī turpmāk aicināt ārzemju pašdarbniekus un uz tā pamata prasīt Eiropas grantus.Viņam vajag,lai tad pats kā ekonomikas doktors arī gādā.

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 11:19

...

Zaļo partija naudu sagādās no Rīgas. Vai tad nē?

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 11:32

Jānis

Redziet nu! Latvietim pakaļa plika, bet tā gribas, tā gribas grābt nagus atkal mēslos, vai ne?!
Vai tad tos pāris gadus nevaram iztikt bez Eiropas standartiem?? Paies laiks, ja tiksim uz ceļa, tad varēsim ņemt jaunus kredītus, tā taču nav dzīves nepieciešamība!!!!!

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 12:00

reko

Jāatzīst, ka krēslu cena mani nošokēja. Biju uz 1. kārtas atklāšanas koncertu, krēsli tiešām bija ļoti ērti un skaisti, un Kultūras nams tādus bija pelnījis, bet to cena tomēr ir par lielu, vai tiešām nebija lētākas alternatīvas?

Vai prātīgāk nebija slēgt līgumus ar celtniekiem, kad nauda REĀLI būtu bijusi pieejama nevis tikai apsolīta?

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 12:19

ar resnu pakaļu ;))

Es pirku vienu gadu datorkrēslu (jāatzīzs ka neesmu nekāda paviegla dāma- savi 96 kg), dabūju Yuskā baigo akciju- 39.90 Ls
baigajā starā- lietoju, zvelnēju un pēc 3 mēnešiem kāja nolūza tam!!
Tad pirku riktīgu- rīgas krēslu fabrikā pa 150 Ls un tagad jau 3 gaids kā sēžu un esmu starā

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 13:09

Suns Funs un vējš

1) Domei jurists, lai domā - kā uzteikt līgumu... Kam tad viņam algu maksā??? Vai tad tiešām šajos kutelīgajos laikos parakstot līgumu tika ''aiz sevis sadedzināti tilti''?

2) Attiecīgi valsti informēt kādā tupikā ir iedzinusi domi - piešķirot līdzekļus, bet tos neizmaksājot un domāt kā šīs izmaksas piedzīt no valsts;

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 13:28

reko

Datorkrēsls nav tas pats, kas zāles krēsls. Protams, es arī esmu pircis LABU datorkrēslu par pārsimt EUR, bet tur, ja pareizi atceros, deva 8 gadus garantiju. Respektīvi, ja ir tāda garantija, tad ražotājs tic, ka krēsls turēs vēl stipri ilgāk. Un es šaubos, vai zāles krēslam pa 140 Ls ir regulējamā pamatne, atzveltne dažādos leņķos, regulējamie roku balsti un normāla augstuma regulēšana, kas ir manam datorkrēslam :)

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 13:44

????

Cik es sapratu krēslus plāno izmantot Lugažu muižā?????????? Tā ir vienīga vieta kur tik dārgus krēslus var izmantot!!!!!!!!!!!!! Bāšķis jau to zina labāk!

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 13:44

to reko

Paveries foto- Sašeņka jau demonstrē deputātiem tos krēslus.Ne tur atzveltnes regulējamas, ne kas cits.Vienkārši krēsli, bet ar garantiju...

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 14:50

to ????

Nu varbūt beigsi savus dzēlienus, zinām, kas esi, nekultivē savu īpašo gudrību.Nomierinies un elpu dziļi, ka neķer infarkts aiz lielām dusmām un nepiepildītām ambīcijām.

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 14:52

Bomzis Vamzis

Katram savs beņķītis tuvāks. Arī Valkā.

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 15:12

prahtweeders

Nu nekas pamaksāšu speciālos nodokļus, bet pilsētai būs Eiropas standartu kultūras nams.

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 16:01

vilma

Nē nu var jau protams, izremontētā kultūras nama zālē pie grīdas pieskrūvēt vecos kinoteātra krēslus. Un pret šādu pirkumu ir tikai tumsoņas. Tas būtu tas pats, kas Nacionālajā teātrī saliktu poļu ražojumu ar plastmasas atzveltni.
Es vēlos apmeklēt teātra izrādes un koncertus Valkā un krīzes situācijā būtu jauki šādu iespēju izmantot, lai nav jābrauc uz Rīgu. Un tad kad būs k/n atbilsošs tiem pašiem standartiem, tad nu nekādiem šķēršļiem nevajadzētu būt.
Atbalstāms līdzekļu iegultījums un novada vadītājam vajadzētu rūpēties par to, lai tomēr atrastos līdzekļi renovācijas pabeigšanai.

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 17:14

prahtweeders

Godājamais kandidāt uz Ikšeļa kranča goda nosaukumu.Vai tad no vairošanās krūmos prāts tā sabeigts ka nevar izdomāt oriģinālu niku un jāņem manējais.Vēl viens svešas naudas izmantošanas lietpratējs atradies,ko?Tev kāds traucē upurēt dzīves labākos gadus tā nama atjaunošanai lai par to izpelnītos cildinošu nekrologu.Neesmu vainīgs tavās problēmās un tavā vietā tās nerisināšu.

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 19:19

????

Pēc kultūras nama apmeklējuma deputāti konceptuāli piekrita kredīta ņemšanai no Valsts kases. Ārprāts ko viņi domā???????????? Vai tiešām Valkai ir nauda palīdzēt ziemā pensionāriem apmaksāt kom.pakalpojumus????????????? Vai krēsls par 140 ls mūs ziemā glābs? Murgs!

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 19:54

to ????

A kāpēc tu domā, ka deputātiem jādomā TIKAI par palīdzību? Vai kultūra nemaz nav jāatbalsta? Kur radīsies nauda, ja visi strādājošie no Valkas aizbēgs, jo te nekā nav?Paldies deputātiem, ka saprata.

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 21:56

ups...

nu, vienkārši - vārdam trūkst vietas. 140 Ls viens krēsls, vajadzīgs k/n pēc ES standartiem... vai tas ES tos ņemtos kredītus atmaksās? vai iedzīvotājiem ir bijis daudz iespēju atpūsties un kaut ko jauku izbaudīt šajā k/n? kaut kā neesmu manījusi... jauniešiem ne piektdienu, ne sestdienu vakaros nav bijusi (kaut vai) disene. es sevi pie senioriem nepieskaitu, bet - kad ir bijis pēdējoreiz kāds atpūtas vakars ar jauku mūziku k/n?

beidziet, dārgie deputāti, domāt par kredītiem. domāju, ka Valkai un noadam ir pietiekoši daudz kredītu ņemti, ka drīz būs jāsāk domāt, kā atmaksāt tos, kas ir paņemti. vai tiešām nav svarīgāku darbu, ko darīt?

pirms 12 gadiem, 2009.07.07 22:01

prahtweeders

Lūdzu visus atvainot par manu plānprātību un idiotismu.

pirms 12 gadiem, 2009.07.08 08:42

Valka