Var pieteikties fotokonkursā jauniešiem "Kultūras mantojums fotogrāfijās 2007-2008"

No šodienas var pieteikties fotokonkursā jauniešiem "Kultūras mantojums fotogrāfijās 2007-2008", aģentūru LETA informēja Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā (VKPAI).

Fotokonkurss "Kultūras mantojums fotogrāfijās 2007-2008" Latvijā ir VKPAI organizēts Eiropas Padomes rīkotā starptautiskā tāda paša nosaukuma jauniešu fotokonkursa nacionālās atlases konkurss. Starptautiskā fotokonkursa mērķis ir mudināt jauniešus apzināt lokālās kultūrvēsturiskās vērtības un ar fotomākslas palīdzību veicināt saudzīgu attieksmi pret kultūras mantojumu. Vienlaikus konkursa laureātiem tā ir iespēja reprezentēt savas valsts kultūras vērtības fotoizstādēs ārvalstīs.

Latvijas nacionālās atlases konkursa temats ir Latvijas kultūras mantojums - arhitektūras, arheoloģijas, vēstures un mākslas pieminekļi, kā arī kultūrvēsturiskās ainavas. Fotofiksācijā vienlīdz nozīmīga ir oriģinalitāte kultūrvēsturiskā objekta izvēlē, izpildījuma tehniskā meistarība un mākslinieciskā kvalitāte.

Nacionālās atlases konkurss Latvijā norisināsies divās kārtās. 150 mākslinieciski izteiksmīgākie un tehniski augstvērtīgākie fotokonkursa dalībnieku darbi, kas, pamatojoties uz konkursa žūrijas vērtējumu, būs iekļuvuši nacionālās atlases 2.kārtā, tiks eksponēti fotoizstādē "Latvijas kultūras mantojums fotogrāfijās 2007-2008", kā arī pretendēs uz piedalīšanos Eiropas Padomes rīkotajā starptautiskajā fotokonkursā.

Visi fotogrāfiju autori, kuru darbi būs iekļuvuši Latvijas nacionālās atlases otrajā kārtā, tiks apbalvoti ar Atzinības rakstiem, bet desmit veiksmīgāko darbu autori vecumā no 16 līdz 21 gadam, pamatojoties uz žūrijas vērtējumu, iegūs tiesības piedalīties divu dienu radošajā nometnē - fotoplenērā kādā no Latvijas kultūrvēsturiskajiem objektiem 2008.gada maijā.

Konkursā aicināti piedalīties jaunieši līdz 21 gada vecumam. Katrs autors fotokonkursam var iesniegt līdz četrām konkursa tematam atbilstošām fotogrāfijām izmērā 15 reiz 20 centimetri.

Fotogrāfijas kopā ar aizpildītu konkursa dalībnieka anketu jāiesniedz personīgi vai pa pastu VKPAI Informācijas centrā Rīgā, Pils ielā 20, 1.stāvā, līdz 20.martam.

 

Valka