Varēs apgūt spāņu valodu un rotu darināšanu 17

Vēl līdz oktobra sākumam Latvijas - Igaunijas institūts Valkā aicina pieteikties pieaugušos vairākos kursos, kuros varēs apgūt valodas, izpausties radoši, kā arī uzzināt jaunumus par veselīgu dzīvesveidu.

 

Šoruden institūts savā darbības programmā piedāvā vairākus jaunumus - pirmo reizi Valkā varēs apgūt spāņu valodu, kā arī turpināt izglītoties franču valodā. Kursi sāksies pēc darba dienas beigām - ap pulksten 18.00.

 

Maciņu netukšosInstitūta direktore Laila Ontensone vēsta, ka šoruden, kā allaž, notiks vairāku valodu apguves kursi. Par spāņu valodas apguvi interesējas arī Valgā dzīvojošie igauņi. Tāpat varēs turpināt mācīties igauņu valodu. Pārsvarā šos kursus apmeklē personas, kurām darbs un biznesa intereses saistītas ar kaimiņvalsti. Šos kursus vadīs Silvija Kindma.

 

"Angļu valodas kursus esam piedāvājuši vairākus gadus, tāpēc jāsāk skatīties citu valodu virzienā," spriež L. Ontensone. Viņa pieļauj, ka spāņu valoda noderēs ceļojot, jo vairākās pasaules zemēs sazināties iespējams spāniski. Salīdzinot ar aizvadīto sezonu, samaksa par kursiem nebūs augstāka, jo jāņem vērā arī iedzīvotāju maksātspēja šajos krīzes apstākļos.

 

Rotāties ar pašdarinātām rotāmLai varētu iepriecināt ne tikai sevi, savus tuviniekus un draugus, kā arī izdaiļot savu dzīvesvietu ar paša darinātiem interjera priekšmetiem, plānoti radošās izpausmes kursi. Institūta darbiniece Zane Bulmeistare stāsta, ka šīs nodarbības notiks sadarbībā ar Valkas mākslas skolu un Valgas veikalu "Rossi".

 

 

Plānots, ka kursu laikā pasniedzēji dalībniekiem sniegs ieskatu dažādās tehnikās, pēc kurām iespējams radīt tīkamas rotas. Z. Bulmeistare pieļauj - ja būs interese, tad mācīšanās gaitā varētu vēl paplašināt kursu programmu.

 

Savukārt tiem, kuriem rūp sava veselība, jāpiesakās veselības kursos. Tos vadīs fizioterapeite Antra Elksne. Šajās nodarbībās varēs apgūt nūjošanas pamatus. Plānots, ka pasniedzēja kursu apmeklētājiem varēs izsniegt arī nūjas.

 

Līdz šim liela interese bijusi arī par medību vadītāju kursiem. Tādi sadarbībā ar Lauksaimniecības universitāti sāksies arī šoruden. L. Ontensone atceras, ka pirms kāda laika šiem kursiem bija pieteikusies arī sieviete. Latvijā interese par medībām tikai pieaugot, tāpēc arī nepieciešamas šīs specifiskās zināšanas.

Komentāri 17

vāvere

Zaķi jau forši, bet vai pašvaldībai tiešaām jāalgo trīs cilvēki, kas noorganizē kursus, tobiš, sameklē kādu, kurš ir gatavs mācīt valodas un vēl šo to? Kādas ir šo darbinieču funkcijas, ko viņas ikdienā dara?Kā nopelna naudu? Kāds var paskaidrot? Tāpat vēlos zināk, ko dara izglītibas, sporta dzīves organizatori Valkas novadā. Novada domes vadība varētu mums pastāstīt!

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 12:23

Lācis

A kā vāvere zin, ka 3 cilvēki , nevis 7 ? Kur rakstā minēts, ka pašvaldība algo? Spriežot pēc komentāra vāvere rakstu pat nav izlasījusi.
Vai vāvere pati gribētu saņemt naudu no pašvaldības, piemēram, par kašķēšanos? Vāveresprāt kašķēties un kurināt naidu ir noderīgāk kā mācīties. Kāpēc vāverei nav prieks, ka mazajā pilsētiņā cilvēki domā par mācīšanos, par sevis attīstīšanu un pilnveidošanu, nevis drūmām sejām slīgst pesimismā un raud par krīzi? Vai Valkā daudz tādas vāveres dzīvo??

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 15:49

garšoalus

Vai ir iespējams uzzināt kādu priekšmetu katrs no fotogrāfijā redzamajiem zaķiem pasniedz? Nu tīri tā - lai izvēlēties vieglāk!

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 16:14

Lācim

Vāvere nav pret mācīšanos, bet vāvere domā, ka lai organizētu kursus, kurus vada citi cilvēki, nav vajadzīgs algot trīs (jo attēlā ir trīs) cilvēkus, īpaši krīzes apstākļos. Vāvere domā, ka naudu, ko mēs tērējam algojot darbiniekus, kuri kaut ko jau dara, bet neviens tā īsti nevar apgalvot, ka ļoti daudz un lietderīgi, varētu iztērēt kaut vai ielu apgaismošanai vai kāda trotuāra salabošanai vai vēl simtiem citu darbu, kam pilsētā nepietiek naudas. Funkcijas var apvienot un esošos darbiniekus nodarbināt lietderīgāk. Un kurš nu labāk to zina ja ne pašā domē.

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 16:43

??? Mīļie cilvēki - vai Jūs vispār lasiet rakstu - kur ir rakstīts, ka meitenēm algu maksā pašvaldība? Tur tak skaidri un gaiši minēts "Latvijas - Igaunijas institūts"!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 17:00

skaidri juutamas slimniicas sleegshanas sekas!!!
bet cik atminos zoologjiskaas nodaljas tur tik vaitaa nebija!

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 17:29

salna

Varbūt tie nav vietējie zvēri, kas te diskutē? Varbūt tie ir no cirka, kas viesojas Valkā? Brīvajā laikā viņi lasa portāla ziņas, uzzin par notiekošo novadā un raksta interesantus komentārus.

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 17:57

lācim

kurš nezin, ka Igaunijas Latvijas institūta darbiniekus algo dome, lai paskatās Valkas mājaslapā, kur ir nosaukti pašavaldības uzņēmumi. un tā kā šis uznēmums neko nepelna, tad ir atkal slogs novada bu'dzetam,

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 17:58

goga

Latvijas -Igaunija instutūts dibināts, lai organizētu un veicinātu apmācības procesu no šūpuļa līdz šūpuļkrēslam un viņāmv vajadzētu sevi pašfinansēt, tas nozīmē- nodrošināt tik daudz un tādā apjomā kursus, lai pašiszmaksa būtu tik liela, lai pašvaldībai nerastos zaudējumi, bet... kā ir faktiski? Algas+ pieredes apmaiņas braucieni+kafijas dzeršanas+ radu būšana.... Viss rullē.Ceru, ka to visu kāds tomēr pārskatīs un paskaitīs....

pirms 11 gadiem, 2009.09.22 23:13

kliedzējs

Totāla naudas izšķērdēšana. Tajā kantorī vienam nav ko darīt.

pirms 11 gadiem, 2009.09.23 06:58

sss

Es tā arī nesapratu, kad varēs sākt mācīties?

pirms 11 gadiem, 2009.09.23 07:47

PVN

Cik esmu bijusi šajā iestādē- nekad nav gadijies redzēt Gogas pieminētās kafijas dzeršanas ar radiem :D
Ir divi varianti, kāpēc daži tik "labi zin", kas notiek institūtā:
1) goga pats savlaik strādājis institūtā un piedalījies kafijas dzeršanā ar radiem..
2) Goga ir bezdarbnieks un to vien dara, kā skauž citus, kam ir darbs..
Kurš variants ir skumjāks pat nezinu!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.23 09:35

Cilveeks

Zheel, ka mums pilseetaa izgliitiibas zinjaa nav taadu piedaavaajumu. Es ljoti labpraat kko taadu pamaaciitos. Laikam buus jaabrauc uz Valku.

pirms 11 gadiem, 2009.09.23 09:41

lapsa

Vai tik vāvere nav tārpainus riekstus pārēdusies? Nebūs garšīga

pirms 11 gadiem, 2009.09.24 09:25

Valka