Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vasaras akadēmijā tapušo darbu izstādes „Prieks. Rõõm.” atklāšana un grāmatas „Mana pilsēta Valka – Valga” atvēršana

Trešdien, 7.jūlijā plkst.17.00 Valkas novadpētniecības muzejā (Valkā, Rīgas ielā 64) atklās Starptautiskajā vasaras akadēmijā tapušo lietišķās mākslas un datorgrafikas darbu izstādi „Prieks. Rõõm.".

Vasaras akadēmijas dalībnieki bija Valkas un Valgas jaunieši. Izstāde būs aplūkojama līdz 5.septembrim. Starptautiskā vasaras akadēmija bija viena no Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta programmas „Pārrobežu sadarbība"  apakšprojekta „Valkas un Valgas pilsētu kopējās mākslas vides attīstība" aktivitātēm.

Izstādes atklāšanas pasākumā būs arī tikko kā iznākušās bērnu grāmatas „Mana pilsēta Valka - Valga" atvēršana. Arī grāmata izdota iepriekšminētā projekta ietvaros. Grāmata ar bērnu zīmējumu, jaunu un vecu fotogrāfiju, krustvārdu mīklu un dažādu uzdevumu palīdzību saistošā veidā iepazīstina ar pilsētas vēsturi.

Lai gan tā ir bērnu grāmata, tajā ieskatīties varētu būt interesanti arī ikvienam pieaugušam, lai pārbaudītu zināšanas par savu pilsētu. Izlasot grāmatu, uzzināsim - kā radies nosaukums „Valka", kāpēc 11.jūniju uzskatām par Valkas dzimšanas dienu un svinam pilsētas svētkus, kā radās divas Valkas, kāpēc Valkas likteņupe ir Pedele, kāpēc Valku sauc par „dzelzceļu mezgla pilsētu" un citas interesantas lietas.

Jau ziņots, ka iepriekšminētais projekts ilgst līdz 2010.gada novembrim. Projekta kopējās izmaksas ir EUR 570600,- (no tām EUR 485010,- ir programmas līdzfinansējums, bet EUR 85590,- ir Valkas un Valgas pašvaldību līdzfinansējums).

Projekts ir sadalīts 3 aktivitātēs: projekta koordinēšana un mārketings, Valkas Mākslas skolas rekonstrukcija, mākslas un kultūras izglītības pasākumi abu dvīņu pilsētu jauniešiem. Tā kā Valgas pilsētai nav savas mākslas skolas, Valkas Mākslas skola tiks rekonstruēta kā abu dvīņu pilsētu mākslas un kultūrizglītības centrs.

Valka