Vecā Lugažu muiža kļūs par tautas saieta namu 21

Šonedēļ Valkas pagasta Lugažos ir uzsākta vecās muižas ēkas rekonstrukcija, lai izveidotu tautas saieta namu.Darbus veic SIA "Valkas meliorācija" un "Valkas būvnieks".

 

"Ziemeļlatvija" jau informēja, ka muižas ēku par 140 tūkstošiem latu nopirka bijušā pagasta pašvaldība. Pirkumam izlietoja naudu no 200 tūkstošu latu lielās valsts dotācijas, kas tika piešķirta, lai sekmētu pagastu apvienošanos novados. Tagad rekonstrukcijas projekta īstenošanu ir pārņēmusi Valkas novada dome.

 

Netrūkšot pat liftaDomes izpilddirektors un bijušais Valkas pagasta padomes priekšsēdētājs Guntis Bašķis stāsta, ka atjaunotajā ēkā paredzētas vairākas iestādes, kuru pakalpojumus lauku iedzīvotāji varēs izmantot atbilstoši interesēm un vajadzībām.

"Ir ieplānots paplašināt telpas, veikt nama siltināšanu, kā arī pārbūvēt vecās kāpnes. Projektā ir paredzētas vienas platas centrālās kāpnes ēkai pa vidu. Būs arī lifts, lai otrajā stāvā varētu nokļūt cilvēki ar īpašām vajadzībām. Pēc rekonstrukcijas ēkā būs ne tikai klubs, bet arī bibliotēka, konferenču zāle, pārvaldes administrācijas telpas, informācijas un dienas centrs," informē G. Bašķis.

 

"Ziemeļlatvija" noskaidroja, ka pagastā ar pārvietošanās grūtībām ir viens invalīds. Pagasta pārvaldnieks Andrejs Kalniņš skaidro, ka to, lai visas telpas būtu pieejamas invalīdiem, nosaka likums. Arī viņš uzskata, ka saieta nams pagasta cilvēkiem vajadzīgs.

G. Bašķis piebilst, ka pirms remontdarbu uzsākšanas ir sakopts arī vecais muižas parks. Apkārtnes sakārtošanā iesaistīti bezdarbnieki, talkas rīkojuši arī vietējie iedzīvotāji. Rekonstrukcijas darbi izmaksās vairāk nekā 230 tūkstošus latu.

 

Tieši šī summa, kas ievērojami pārsniedz pirkuma vērtību, ir izraisījusi neapmierinātību gan daļas iedzīvotāju, gan novada deputātu vidū. Projekta pretinieki uzskata, ka nav prātīgi izdot tik lielu summu ēkas atjaunošanai, turklāt no pagasta otras malas - Sēļiem - izdevīgāk kultūras pasākumus apmeklēt Valkā.

 

Par nama vajadzību domas dalāsG. Bašķis stāsta, ka savulaik pilsētas dome solījusi dot autobusus lauku cilvēku aizvešanai uz kultūras pasākumiem pilsētā, bet tas nebūtu lētāk. "Turklāt lauku cilvēks gluži psiholoģiski brīvo laiku patīkami vēlas pavadīt savā vidē," saka G. Bašķis.

 

Savukārt Valkas novada deputāts Aivars Sjademe uzskata, ka ēkas pirkšana izdevīgāka bijusi tās pārdevējam. "Esmu pārliecināts, ka ar tiem 230 tūkstošiem latu nepietiks, lai visu novestu līdz galam, jo būs vajadzīgas arī mēbeles un pārējais aprīkojums. Tā ir pārlieku liela nauda," atzīst A. Sjademe.

Atšķirīgas ir arī iedzīvotāju domas. Lugažu iedzīvotāji lielākoties ir apmierināti. "Man ļoti patīk, ka tagad mums ir skaists, sakopts parks un nākotnē būs saieta nams, kur varēs pavadīt brīvo laiku, iesaistīties nodarbībās, kas interesē. Pašlaik ciematā sabiedriskajā dzīvē nekas nenotiek," saka Māra Paškēviča.

Citādās domās ir tālāk dzīvojošie. "Man tāds saieta nams neko nenozīmē, jo no mūsu gala ne tur var aizbraukt, ne arī uzzināt, kādi pasākumi notiks," saka Pedeles iedzīvotāja Valentīna Aržanova.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs uzskata, ka projekts ir iesākts, tātad tas arī jāpabeidz. "Turklāt ar to kultūras dzīve vismaz daļai laucinieku būs tuvāk. Domāju, ka pagasts tik un tā ir ieguvējs, jo par Eiropas struktūrfondu naudu būs sakārtota vēl viena vieta laukos," saka K. Albergs.

Komentāri 21

kārlīc

Liekas ka izdevīgs šis darījums varētu būt abām rakstā minētajām amatpersonām.Tos 140 tūkstošus jau var bīdīt turp un atpakaļ ,sadalīt brālīgi vai pēc nopelniem.

pirms 11 gadiem, 2009.10.08 15:03

Ebrejs

atkal kāds kooruptīvs diezgan klajš vaiprāts, un nevienam uz apsūdzēto sola nebūs jāsēžas

pirms 11 gadiem, 2009.10.08 16:05

..

zizuu traapiija desmitniekaa! muusu valstii taa notiek ik uz sola, suni rej, bet karavaana iet taalaak - visos liimenos. valsts ir izsaimniekota liidz bankrotam, bet karavaana joprojaam iet taalaak!!!

pirms 11 gadiem, 2009.10.08 16:24

taksis

Arī suņiem tomēr nevajadzētu riet uz gaisu un likt lietā tos dažus grammus smadzeņu.Varbūt varētu sniegt instrukciju-kā tādas naudas bāž kabatā?Un tad konkrēti kas ko un kurā kabatā ir iebāzis.
Ja kas, tad neesmu ieinteresētā persona, bet zinu, ka tādas runas ir pilnīgas muļķibas.
Interesanti būtu uzzināt, kas šos suņus baro?

pirms 11 gadiem, 2009.10.08 17:27

krancis

Varen daudz malkas par to naudu nopirkts.Vai dalīs pavelti uz svētkiem, jeb būs jāpērk.

pirms 11 gadiem, 2009.10.08 17:45

ups

...un kur tad SIA ''Indrāni''? pie bļodas nav palaiduši.... laikam nevajadzēja to lielo orandžo aiztāvības vēstuli rakstīt:(((

pirms 11 gadiem, 2009.10.08 20:15

kur praats

Iespaids taads,ka novada centrs buus Lugažmuižaa un visi uz turieni skries no malu malaam. Vai nav kārteejaa fiksaa ideja par milziigu naudu?

pirms 11 gadiem, 2009.10.08 20:41

30 km no Valkas

Cik saprotu,bēdīgi mums ar Valkas kultūras nama remontu,bet tagad 5km tālāk būs tas pats.Vai tiešām nevarēja apvienot? Vai nevarēja pirms tam tautai pvaicāt?

pirms 11 gadiem, 2009.10.08 21:43

to 30 km no Valkas

Tagad tautai vaicā, vai viņa piekrīt, ka krutiem speciem grib pārdot par sviestmaizi ēku un zemi zem tās Kūru ielā(veco poliklīniku).Vai esi savu viedokli izteicis? vai tikai tukša klakšķēšana?

pirms 11 gadiem, 2009.10.08 21:47

Juris

cerams, ka ir nolīgts labs būvuzraugs, jo daži šo firmu objekti jau ir labi zināmi.

pirms 11 gadiem, 2009.10.08 23:15

Es arii gribu savu briivo laiku pavadiit See'los, uzceliet mums ar kaut ko ...

pirms 11 gadiem, 2009.10.08 23:56

KIKA

Ja ne šis, Valkas pagastā vispār nekā nebūtu. Un lauku cilvēks nebrauks uz Valkas kultūras namu, pagastos tā aura ir cita. Interesanti, cik izmaksā Valkas kultūras nama rekonstrukcija vai remonts?

pirms 11 gadiem, 2009.10.09 09:00

tūdaliņš

Viss atkarīgs no cilvēka, kas tur strādās-vai mācēs piesaisīt cilvēkus.Un kāpēc gan -ne? Pilnīgi iespējams, ka brauks tagad no Turnas un Valkas, var pat kājām aiziet.Un nevajag spriest-ja mani nekas neinteresē, tad neko nevajag.Nu ļoti daudz jauniešu piedalās visos jau bijušajos pasākumos ,arī no Sēļiem.Un jāatceras, ka visi šie projekti taču sākās laikā, kad mēs visi cerējām uz attīstību.

pirms 11 gadiem, 2009.10.09 09:38

savanna

Tas, ka Valkas k. nams tiek saremontēts, tas ir ļoti labi. Un mani neinteresē par cik, par kādiem līdzekļiem. Cerams, ka ārpuse arī tiks nokrāsota. Ja visu, tad visu. Tikai k. nama vadība pamazām jāmaina, jo pa šiem 18 gadiem kultūras dzīve ir pamazām izsīkusi, k. nams neattaisno sevi, jo tur jau tikai mēģinājumi notiek, nevis kultūras pasākumi priekš valcēniešiem.

pirms 11 gadiem, 2009.10.09 12:44

vellss

Lai piedod man Lugažu tautas nams.
Kurš tad uz turieni ies?? 100 Lugažu iedzīvotāji. ??
Otimālāk būtu izveidot normālu satiksmi starp Valku un pārējiem ciemiem, nevis atjaunot šo veco ēku par novada līdzekļiem. Privātais to varēja darīt ar uzviju un tas būtu apsveicami.
Bašķis salaida beigās grīstē Valkas pagastu, tagad to darīs ar pilsētu.
Alberg, kā sauc šo projektu? škiet, ka tu kā parasti kaut ko jauc..

Valkā pa retam tikai uzturos, bet esmu deklarēts Valkas novadā un sanāk, ka manus nodoklīšus izkvēpina gaisā. Jādomā, kur citur deklarēties.

pirms 11 gadiem, 2009.10.09 15:26

šaubas

Nu tik būs... Un kas tad organizēs tos foršos pasākumus, lai tauta plūstu no malu malām? Vai ēku taisa lai attaisnotu idiotiskus izdevumus un rezultātā to apmeklēs daži desmiti cilvēku dažas reizes gadā ? Kāds būs tās noslogojums? Nu utopiski gan tas viss liekas, īsti veselā saprāta klātbūtni nemana.

pirms 11 gadiem, 2009.10.09 20:54

Ella

Nu tik lustēsimies ar tukšiem vēderiem...darījums makten labs!!!Roka roku mazgā, tas jau bija redzams Turnas tautas namā, bet viss apklusa, kas par tiem pazudušiem tūkstošiem atbild.Lai tie lielie uzņēmēji un gudrie vīri pakustina smadzenes un raksta projektus kā tautai nodrošināt darbu, nevis ik pēc 5km atpūtas namu.

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 15:07

$$$$

Bašķis+Albergs+Valkas būvnieks= man liekās te vairs neko nevajag paskaidrot :)

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 18:54

No Kārķiem

Katrā pagastā ir vajadzīga kāda mājīga vieta, kur sanākt tiem, kuru apvārsnis ir plašāks par sevi un savu sētu. Nav svarīgi, vai tie ir 100 cilvēki vai savu reizi 20, bet tieši šajā brīdī šiem cilvēkiem tas bija vajadzīgs. Katrs nevar atļauties aizbraukt uz Valmieras teātri vai koncertu kaut kur.Vietējiem pat interesanti vērot savējos vietējos aktierus.
Valkas pagasts ir malači, ka top šāda ēka un izmaksas jebkam ir lielas. Kārķi arī lepojas ar rekonstruēto tautas namu un gan pienāks atkal priecīgāki laiki, kad cilvēki vairāk dosies uz pasākumiem. Vispārējais pesimisms un trūkums daudziem licis pārvērtēt, vai šajā brīdī apmeklēšu pasākumu vai par tiem latiem sanāks nedēļai pārtika.

pirms 11 gadiem, 2009.10.11 13:39

Valka