Veic pārrunas par ekonomiski izdevīgāku siltumapgādi valcēniešiem 4

6.augustā Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, izpilddirektors Aivars Cekuls, Siltumapgādes nodaļas vadītājs Dzintars Rudzītis kopā ar AS “Enefit Power&Heat Valka” vadītāju Nadeždu Korņējevu devās uz Tallinu, lai tiktos ar AS “Eesti Energia” pārstāvjiem un pārrunātu plašākas sadarbības iespējas kooģenerācijas jomā. Valkas novada domei pieder 10 procentu kapitāldaļu uzņēmumā “Enefit Power&Heat Valka”.

“Bija interesanti iepazīties ar kooģenerācijas stacijām Igaunijā. Latvijai vēl daudz jāmācās tieši par sadzīves atkritumu dedzināšanas iespējām enerģijas iegūšanai. Pie mums šobrīd to dara tikai atsevišķi privāti uzņēmēji. Pats svarīgākais mērķis šajā tikšanās reizē bija jautājums par siltumapgādi Valkā, uzsvaru liekot uz to, lai siltums valcēniešiem kļūtu ekonomiski izdevīgāks. Tika izskatīti vairāki varianti, arī tāds, ka igauņu puse finansētu savienojošo siltumtrašu būvniecību. AS “Eesti Energia” pārstāvji apsolīja veikt izmaksu kalkulāciju. Ceram, ka nonāksim pie pozitīva rezultāta, “ pauž pašvaldības vadītājs Vents Armands Krauklis.

Komentāri 4

iznak, ka

kogeneracijas siltums esot blefs? jega bija vilkt siltumtrasi? ja vilks jaunu no valgas.

pirms 5 gadiem, 2015.08.10 22:23

:)

nu ja, nu ja Smiltenē ar ir ekonomiski izdevīgā koģenerācija- izbūvēja, izdarīja aprēķinus un pielika apkurei cenu- skaisti, ekonomiski un ienesīgi. Iedzīvotāji sajūsmā spiedz :)

pirms 5 gadiem, 2015.08.10 22:30

siltums

Reti kur eiropa dedzina nesķirotus atkritumus..mums nav ko macities no Igaiņiem!!!

pirms 5 gadiem, 2015.08.11 12:26

Vietējā

Ar siltumapgādi mums viss kārtībā! Cenas par siltumu nav astronomiskas, bet ar pārvaldi gan nav kaut kas kārtībā. Man vairāk rada izbrīnu par naudas izlietojumu. Ja mēnesī ieņēmumi par māju ir 820 eiro (vasarā),tad man jautājums kur tiek izlietota nauda jo izdevumus veido man nesaprotamas pozīcijas.
Remonta izdevumi - 0.00
Teritorijas uzkopšana - 56 eiro (tas sētniekiem)
Pārvaldes izdevumi- to es saprotu ar algām Namsaimnieka darbiniekiemun rēķina sagatavošanas izdevumi.
un tad sākas interesantais:
Pārējie izdevumi 192 eiro
Apsaimniekošanas izdevumi 105 eiro
Man nešķiet ka rēķina sagatavošana un naudas izlietojums ir pārskatāms un saprotams. Nav saprotams ko viņi apsaimnieko, jo spuldzes kāpņu telpā mainām paši, par skaitītāju nomaiņu maksājam paši.

pirms 5 gadiem, 2015.08.15 09:49

Valka