Vējonis: Latvija Pedeles upes aizsprosta atvēršanu uzskatīja par vietējas nozīmes projektu 1

Latvijas Vides ministrija nosūtījusi Igaunijas Vides ministrijai paskaidrojuma vēstuli, kurā norādīts, ka Latvija nav informējusi Igaunijas pusi par aizsprosta atvēršana uz Pedeles upes šī gada jūlija beigās, jo šis pasākums ticis uzskatīts par vietējas nozīmes projektu, ziņo "PM Online".

 

Kā paskaidrots vides ministra Raimonda Vējoņa (ZZS) Igaunijas vides ministram Jānusam Tamkivi nosūtītajā vēstulē, aizsprostu bijis jāatver saistībā ar Valgas un Valkas pilsētu infrastruktūru kopprojekta realizāciju. Vējonis norādījis, ka, tā kā šis bijis vietējas nozīmes projekts, tad Latvija nav uzskatījusi par vajadzīgu Igaunijas pusi par to informēt. Ministrs savā vēstulē arī izteicis cerību, ka nākotnē šāda veida informācijas plūsma starp divām valstīm uzlabosies.

 

 

Savukārt Valkas domes pārstāvis apgalvojis, ka Valgas pilsētas ierēdņi bijuši informēti par plānoto aizsprosta atvēršanu, kas tikusi apspriesta abu pilsētu vadības ikmēneša tikšanās laikā. Aizsprosta atvēršanā esot piedalījušies gan Valkas, gan Valgas pilsētu atbildīgie pārstāvji.

 

 

Kā ziņots, uz Pedeles upes Latvijas pusē izvietotais aizsprosts tika atvērts šī gada 23.jūlijā un tā dēļ pie aizsprosta sakrājušies dubļi un nogulsnes pa straumi nonāca Igaunijas teritorijā. Tas negatīvi ietekmēja Pedeles upes tīrības rādītājus.

 

 

Igaunijas pusē pēc aizsprosta atvēršanas veiktās analīzes uzrādīja mikrobioloģisko piesārņojumu upes ūdenī, tomēr līdz šim nav noskaidrots, vai tas radies aizsprosta atvēršanas dēļ.

Notikušo izmeklē abu valstu vides inspekcijas.

Komentāri 1

Jeshka

atkal grib piesmaukt? sodu lai maksaa, ap 300000ls derees. es par.

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 12:19

Valka