Vēl viens krēsls ticis bijušās Valkas rajona padomes speciālistam 31

Jau 27. augustā Valkas novada deputātiem sēdē būs jāapstiprina jaunizveidotās Attīstības un plānošanas nodaļas nolikums. Par nodaļas vadītāju ir iecelta bijušās Valkas rajona padomes Plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Gunta Smane.

 

"Valkas novada domes nolikums paredz, ka pašvaldības iestādes un dienestu vadītājus apstiprina novada domes deputāti, savukārt nodaļu vadītājus ar rīkojumu ieceļ, saskaņojot ar novada domes priekšsēdētāju, novada domes administrācijas vadītājs - izpilddirektors Guntis Bašķis," informē Valkas novada domes prieksšēdētājs Kārlis Albergs.

 

K. Albergs atzīst, ka neviena cita kandidatūra bez Guntas Smanes, kas varētu vadīt jaunizveidoto nodaļu, netika uzrunāta, jo "vadītājam jāzina par lietām, kas notiek kopumā - arī lauku teritorijās".

 

Bijušās Valkas domes Attīstības un projektu vadības nodaļas vadītāja Dagnija Ūdre "Ziemeļlatvijai" apstiprina, ka neviens no novada domes administrācijas viņu nav aicinājusi uz pārrunām par iespējamo nodaļas vadītājas amata ieņemšanu.

 

 

Augusta sākumā visus bijušās Valkas domes D. Ūdres vadītās nodaļas darbiniekus iepazīstināja ar jauno vadītāju G. Smani un informēja par jaunās nodaļas nolikuma projektu.

 

 

 Tas paredz, ka jaunajā novada Attīstības un plānošanas nodaļas struktūrā būs Teritorijas plānošanas daļa, Attīstības un projektu vadības daļa, Valkas Tūrisma informācijas birojs, Valkas - Valgas kopējā sekretariāta vadītāja, Vidzemes reģiona un Lejasreinas departamenta sadarbības koordinators un Lauku atbalsta speciālists.

 

 

Gadījumā, ja pašvaldība no valsts septembrī vai oktobrī saņems finansējumu Lauku atbalsta speciālista darba samaksai, tad novadā, iespējams, strādās divi šādi speciālisti.

 

Uz jautājumu, vai D. Ūdrei jau ir piedāvāts kāds amats, viņa atbildēja - ka pagaidām vēl nav, bet ir gatava strādāt jaunajā nodaļā. Savukārt G. Smane informē, ka turpmāk D. Ūdre vadīs Attīstības un projektu vadības daļu.

 

Līdz gada beigām G. Smane saņems darba algu arī bijušajā Valkas rajona padomē, kur joprojām rit likvidācijas process, bet turpinās daži iesāktie Valkas rajona padomes projekti, kā arī novada domē.

 

"Ar mani novada dome ir noslēgusi līgumu, kurā norādīts, ka turpmāk strādāšu uz 0,6 slodzēm," min G. Smane.

 

Valkas novada administrācija ir apstiprinājusi arī novada domes kancelejas vadītāju. Turpmāk tā būs līdzšinējā Valkas domes kancelejas vadītāja Gundega Ukre, bet viņas vietniece - jurista palīgs Ivita Aumeistere. Pavisam novada kancelejā strādās seši darbinieki. Novada kanceleja atradīsies bijušajā Valkas rajona padomes ēkā.

 

Turpmāk par novada pašvaldības Personāla nodaļas vadītāju strādās līdzšinēja domes Personāla nodaļas vadītāja Līga Metuzāle. Diemžēl ar viņu "Ziemeļlatvijai" vakar neizdevās sazināties.

 

Savukārt Valkas novada domes galvenās grāmatvedes amata pienākumus veiks līdzšinējā domes iekšējā audita speciāliste Ilze Ārgale. Viņa gan norāda, ka darba līgumu vēl nav parakstījusi.

 

 

 I. Ārgales vietniece būs bijušās Valkas domes galvenā grāmatvede Ludmila Dubrovina. Novada grāmatvedībā, kas atradīsies bijušajā Valkas domes ēkā Semināra ielā 29, pavisam strādās pieci pagastu pārvalžu grāmatveši, grāmatvedis Valkas pamatskolā un ģimnāzijā, kā arī līdzšinējie pieci bijušie Valkas domes grāmatveži.

 

Pēc Valkas novada domes struktūras izveidošanas un amatu apstiprināšanas, "Ziemeļlatvija" noskaidros, cik pavisam darbinieku strādās Valkas novada domē, un cik tas izmaksās no nodokļu maksātāju kabatas.

 

Komentāri 31

SISI

Jocīga tā Ziemeļlatvija, vispirms būtu jāpainteresējas, cik procentu novada cilvēku vispār strādā un cik ir to, kas nodokļus maksā, jo ne visi, kas strādā, tos maksā. Lielākie kašķi ir tie, kas paši neko nedara. Ja ZL mēģinās izēst vēl kādu, kuram novadā būs sanācis darbs, pasliktināsies kopējā situācija, nodokļi arī būs mazāk. Kaut kā šķērmi paliek, lasot šos ZL rakstus.

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 09:12

Tā rakstu noskaņa mazliet ir ar tādu piesitienu, it kā apriori tie kas dabūjuši darbu novadā ir blēži. Ja novada vadība pieņem šos cilvēkus, tad viņiem ir tādas, mūsu kā vēlētāju deleģētas tiesības. Uzticēsimies viņiem un atbalstīsim! Kuri tad ir tie eņģeļi, kas būtu labāki?
Lai veicas!
Un nepazemosim sevi, komentētāji, ar mūžīgiem "vau, vau, rrrr..."

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 09:23

nodoklu maksatajs

Es maksaju nodoklus! Un es esmu tiesigs zinat, kadus cilvekus pienem darba novada dome un vel esmu tiesigs zinat, cik vini novadam izmaksas.

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 09:40

nodoklu maksatajam

Kāds esi tu pats un cik tu izmaksā savam darba devējam? Es to gribu zināt! Vai esi gudrs, ar attiecīgo izglītību, vai domā, kā labāk darba devējam, lai viņa uzņēmums uzplauktu, vai tev ir vienalga, nostrādā un dodies mājās?

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 10:29

,,,

Varētu diskutēt, kā tad novadam būtu labāk - pieņemt pēc iespējas mazāk darbinieku, maksāt tiem mazas algas un nodokļos nesaņemt atpakaļ gandrīz neko, par ietaupīto naudu uzbruģējot kādu ieliņu un šādi naudas paliks mazāk un mazāk, vai nodrošināties ar normāliem kadriem, kādu laiku pieciest un īpaši neko materiāli neattīstīt, līdz beigsies bēdīgie laiki, bet cilvēku resurss tiks saglabāts, cilvēki dzīvos, uzturēs savas ģimenes ...
Šādi var filosofēt līdz absurdam, bet ČILVĒKS tomēr vienmēr ir svarīgāks par visu. Kāda jēga foršam celiņam, ja nebūs, kas pa to staigā? Cik ilgi cilvēki cietīsies un eksistēs. Pašvaldībā nestrādā dumjākie cilvēki, viņi atradīs sev citu vietu, kas var būt ārpus Latvijas, ko tad darīs tie pasīvākie, nebūs nodokļu maksātāju naudiņas pabalstiem! Vai žurnālisti nevarētu pačekot, cik naudas no visiem ienākuma nodokļa maksājumiem novadā ienāk no pašvaldības, cik no citurienes? Tas būtu kārtīgs žurnālista darbs!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 10:37

lasošā

Lasu arī citu rajonu laikrakstus un tur daudz plašāk atspoguļo notiekošo jaunizveidotajās novada domēs. Ir intervijas ar jaunieceltajiem speciālistiem. Pie mums klusums. Ceru, ka jaunizveidotās domes struktūra vismaz tiks nopublicēta.

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 10:57

izbrīns

Pārvaldāmā teritorija samazinājās 3 reizes, bet pārvaldītāju skaits - tikai palielinās????

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 13:57

Valmrajpad!

Sveiciens Guntai! Tā Tev arī vajadzēja!

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 16:02

:)

Kurš tad vēl ja ne Guntiņa!!!!!!!!!!!!!! Man pirms diviem gadiem jau bija skaidrs ka būs Guntiņa!:) Malacis, labi pastrādāji un tiki pie darba! Ja man būtu tāds draugs, tad man arī būtu darbs.

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 18:32

darbinieks

viss ir ok, tikai mums, kas strādājam Valkas domes pakļautībā, gada sākumā samazin;aja algas, samazināja iestādēs štatus, izdeva rīkojumu par bezalgas atvaļinājumu viena mēneša apmērā, šomēnes atkal- iestādē jāsamazina štati un tiks samazinātas algas; vai tas nav sāpīgi, ka kāds saņems gandrīz divas algas, bet mums pat neiznāk iztikas minimums( kā Smane saka 0,6 slodzes). Vai tiešām šajā laikā novada priekšnieka skatījums uz novadu ir pareizs?

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 18:34

lasitajs

kas nu par draugu, dzīvesbiedre- no rīta uz darbu, pusdienās kopā, vakarā no darba un tas viss ar dienesta mašīnu. Nav gadījies redzēt, ka K.A. no savas mājas uz darbu nāktu ar kājām. Kurš sedz degvielu? K.A. bija neizprotams Sjademā lūgums izdalīt transportu, bet ko pats......., un par dzīvesbiedrēm nediskutē, vienmēr būs silta vietiņa, tāpat kā Zatlera kundze - vada prezidentu, tā arī liekas, bija rajona padomē un ir novadā- kārtību nosaka Gunta Smane

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 18:38

lasitajs

kas nu par draugu, dzīvesbiedre- no rīta uz darbu, pusdienās kopā, vakarā no darba un tas viss ar dienesta mašīnu. Nav gadījies redzēt, ka K.A. no savas mājas uz darbu nāktu ar kājām. Kurš sedz degvielu? K.A. bija neizprotams Sjademā lūgums izdalīt transportu, bet ko pats......., un par dzīvesbiedrēm nediskutē, vienmēr būs silta vietiņa, tāpat kā Zatlera kundze - vada prezidentu, tā arī liekas, bija rajona padomē un ir novadā- kārtību nosaka Gunta Smane

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 18:39

Zane

Piekrītu lasītājam.Sjademe bija tas,kas faktiski pateica to,ko citi klusēja.(Es neesmu no viņa partijas),bet dažreiz arī viņam domas ievirzītas pareizi.Gaidīsim vēl jaunas štata vienības.

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 18:56

:)

"Lasītājs" pareizi teica =dzīvesbiedre=, mums veidojas ģimenes novads!!! Hi, hi!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 19:05

arī grib uz augšu

Vēlos precizēt to,ko lasītāji varbūt neizprot, t.i., G.Smane tāpat kā M.Magone saņems 60% no algas, kas būs Ls 800,- un, kuru 27. augusta sēdē apstiprinās deputāti. Tas nozīmē, ka katra dāma pašvaldībai izmāksās Ls 480,- plus vēl saņems savas algas kā rajona padomes speciālistes. Kopumā varētu būt kādi Ls 1000,-. Tajā pašā laikā bijušajiem Valkas pilsētas domes darbiniekiem no septembra samazinās algas par 25% un vēl + bezalgas atvaļinājumi, kuri uz bijušajiem rajona padomes darboņiem neattiecas. Tā lūk, dzīve iet uz augšu tikai dažiem no mums.......
Iesaku Ziemeļlatvijas cilvēkiem vairāk interesēties par to, kas notiek novada domē, jo ir ļoooti daudz interesanta, ko lasītāji vēl nezin.......... it sevišķi tagad, kad tiek dalīti amati.
Ak jā, gandrīz piemirsu, Valcēnieši piesakieties uz vakanto Valkas novada jurista vietu, jo M.Rungulis ir aizgājis no darba, tākā vieta ir brīva!

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 21:45

zinātājs

Gunta Smane nav Alberga "dzīvesbiedre". Viņš taču joprojām dzīvo ar sievu Dzidru un kopā parādās arī pasākumos, piemēram, ansambļu skatē jūlijā. Pats redzēju, kā mērs ar Dzidras kundzi sēdēja VIP ložā estrādē.
Un arī Guntai ir sava ģimene. Tas, ka Gunta ar Albergu koppā brokasto, braukā ar dienesta mašīnu un dara vēl kaut ko - nu tas jau ir cits jautājums. Tā ka beidziet baumot, cienītie!

pirms 11 gadiem, 2009.08.19 00:54

xx

Zinātājam,kurš maz zin.Krieviem ir labs teiciens ir personīgā dzīve un laulības dzīve,tā ka var abas sadalīt.

pirms 11 gadiem, 2009.08.19 08:07

to arī grib uz augšu

Lasot Tavu komentu, pārņem riebums par Tavu žulti, neiecietību, skaudību un nenovīdību pret cilvēkiem.Pilnīgi skaidrs no Taviem tekstiem, ka esi viena no rajona padomes vai pilsētas domes speciālistēm, kurai tagad sirdi spiež tas, ka neesi novērtēta, neesi uzrunāta.Ļoti ceru, ka Tavs dators tiks atšifrēts un Tavās acīs paskatoties, tiks Tev pateikts kāds biezs vārds. Vai tad kauns nebūs?

pirms 11 gadiem, 2009.08.19 08:22

Valka