Vēlēšanas 2009: Pirmais numurs aiziet gar degunu 80

Valkas un Strenču novadā konkurence būs sīva

Šodien bija pirmā diena, kad novadu vēlēšanu komisijās varēja iesniegt deputātu kandidātu sarakstus 6. jūnijā notiekošajām novadu domju vēlēšanām. Valkas novada vēlēšanu komisijā pirmie sarakstu iesniedza - "Tautas partija", bet pie pirmā numura netika, jo vēlēšanu komisija dokumentos atklāja nepilnību.

Valkas novada vēlēšanās ar pirmo kārtas numuru startēs partijas "Pilsoniskā savienība" Valkas nodaļas deputātu kandidātu saraksts. To iesniedza partijas Valkas nodaļas vadītājs Viesturs Zariņš. Viņš "Ziemeļlatvijai" atzīst, ka šīs pašvaldību vēlēšanas būs interesantas, jo pastāv konkurence un tā būs visnotaļ sīva.

Šajā deputātu kandidātu sarakstā ar pirmo kārtas numuru ir Valkas rajona padomes jurists Viesturs Zariņš. Kā otrā sarakstā startē Nodarbinātības valsts aģentūras Valkas filiāles vadītāja Erna Pormeistere, bet trešais - Valkas pagasta padomes priekšsēdētājs Guntis Bašķis.  

Tālāk seko Valkas rajona padomes sociālā darba koordinatore Mārīte Magone, Turnas tautas nama vadītāja Līga Krama, SIA "Alista" valdes priekšsēdētāja Aida Žukovska, SIA "Cellīši un Partneri" izpilddirektors Valdis Šaicāns,

Ozolu pamatskolas skolotāja Irina Ziemiņa, Valsts SIA "Sertifikācijas un testēšanas centrs" eksperte Irita Tobīsa, Valkas domes Siltumapgādes nodaļas meistars Dzintars Rudzītis, LR IeM Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Valkas rajona nodaļas vadītājas vietniece Inese Jansone,

zemnieku saimniecības "Vecbūdas" īpašnieks Jānis Ragže, bērnu rotaļu un attīstības centra "Mana kabatiņa" vadītāja Ilze Leicāne, mājsaimniece Daina Krastiņa, Valkas mākslas skolas pedagoģe Skaidrīte Bondare, SIA "Carat" mediju plānotājs Pēteris Pētersons, Valkas domes Ūdensapgādes un kanalizācijas nodaļas vadītājs Guntis Auniņš un Ērģemes pagasta padomes deputāts Aigars Miķelsons.

Valkas novada vēlēšanās ar otro kārtas numuru startēs "Tautas partijas" saraksts. Dokumentu iesniedzējs Agris Simulis ir gatavs arī turpmāk strādāt novada domē, lai dzīve te būtu labāka un komfortablāka.

Ar pirmo kārtas numuru sarakstā ir Valkas domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa, otrais ir Kārķu pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Cekuls, trešais - CSDD Valkas rajona nodaļas priekšnieks Agris Simulis.

Tālāk seko Vijciema pagasta padomes priekšsēdētāja Mārīte Kalniņa, Valkas pagasta deputāts Dainis Porietis, Vidzemes slimnīcas Valkā ārsts Guntis Kļaviņš, Valkas domes Attīstības un projektu vadības nodaļas projektu vadītājs Ernests Lībietis,

SIA "LLKC" Vidzemes lauku attīstības biroja lauku attīstības speciāliste Valda Empele, Ozolu pamatskolas direktore Dzidra Švarte, SIA "Valhalla" direktora vietnieks Raimonds Videmanis, VUGD Valkas brigādes apkalpes sektora komandiera palīdze Sarmīte Lukovska,

 a/s "Latvijas Krājbanka" Valkas klientu apkalpošanas centra vadītāja Ināra Lazdiņa, VUGD Valkas brigādes komandieris Andris Vējiņš, Kārķu pagasta sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Pilskalne, Vijciema feldšerpunkta ārsta palīdze Elita Kirilova, J. Cimzes Valkas mūzikas skolas pedagogs Andris Niklavičs, Valkas domes Budžeta un iepirkuma nodaļas vadītāja Iveta Markova un z/s "Ķiršlejas" rīkotājdirektors Māris Stalis.

Strenču novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Sarmīte Rodziņa informē, ka vakar līdz pulksten 13.00 bija iesniegti divi vēlētāju apvienību deputātu kandidātu saraksti. Viņa piebilst, ka, iespējams, līdz 27. aprīlim pulksten 18.00 būs iesniegti vismaz seši saraksti.

Pirmā vēlēšanu komisijā ieradās atbalstītāja Daiga Vanaga, kura iesniedza vēlētāju apvienības "Darbs un Atbildība" deputātu kandidātu sarakstu. Saraksta priekšgalā ir līdzšinējā Strenču domes priekšsēdētāja Velga Graumane, otrā - Jērcēnu pagasta bibliotekāre Ilvija Ķimse, bet trešā - Plāņu pagasta lauku attīstības speciāliste Gunita Kainaize.

Tālāk seko Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas ārste Edīte Damberga, pensionārs Imants Dukurs, Strenču kultūras nama deju kolektīva vadītāja Ineta Lezdiņa, Strenču domes Saimnieciskās darbības koordinācijas nodaļas siltumapgādes daļas operators Ilmārs Strauts, VUGD Strenču posteņa vecākais inspektors Aleksejs Jefimovs,

SIA "J.N.Auto" mehāniķis Mārtiņš Pokotilo, Ziemeļvidzemes virsmežniecības Strenču mežniecības mežsargs Aigars Ancveriņš, Strenču domes sētnieks Aleksandrs Zihelmanis, Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas sanitārs Guntis Apinis,

Sedas bērnudārza skolotāja Ulla Grīnberga, Ziemeļvidzemes Biosfēras rezervāta dabas aizsardzības daļas vecākā eksperte Rūta Zepa, Strenču bibliotēkas vadītāja Marina Vdovičenko un Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas ārsts Ivans Ņesterovičš.

Strenču novada vēlēšanās ar otro kārtas numuru startēs vēlētāju apvienība "Nākotnes Vārdā jau šodien!". Sarakstu iesniedza tā atbalstītāja Alda Zvaigzne.  

Saraksta "lokomotīve" ir Strenču vidusskolas direktors Jānis Pētersons. Ar otro kārtas numuru startē Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas ārsts Guntis Jukāms, bet trešais numurs ir Plāņu pagasta padomes priekšsēdētāja Valda Timofejeva.

Tālāk seko Sedas vidusskolas direktors Dmitrijs Tomaševičs, Sedas domes nekustamo īpašumu speciālists Kārlis Kārkliņš, a/s "Latvijas meži" LVM uzņēmuma "Sēklas un stādi" Strenču kokaudzētavas vadītājs Jānis Zvejnieks, ZET Valkas tīklu rajona vecākais meistars Edgars Celmiņš, Plāņu pagasta komunālās saimniecības vadītājs Aivars Mateuss,

z/s "Dārznieki" vadītājs Dainis Zuika, SIA "Strenču aptieka" vadītāja Agita Boķe, SIA "Lathol" valdes priekšsēdētājs Marks Cepeļevs, Plāņu pagasta otrās bibliotēkas vadītāja Līga Rābante,

Valsts Meža dienesta konsultāciju pakalpojumu centra Valkas nodaļas vadītājs Andrejs Valdēns, Strenču vidusskolas 12. klases skolnieks Reinis Muižnieks, SIA "Ceļu komforts" valdes loceklis Aigars Leitis un Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas administratīvā sektora vadītāja Rudīte Kalniņa.

Arī turpmāk lasītājus informēsim par iesniegtajiem deputātu kandidātu sarakstiem, kā arī organizēsim apaļā galda diskusijas, lai vēlētājiem radītu skaidrību, ar ko atšķiras katras partijas vai vēlētāju apvienības programma un kā tās saredz novada attīstību. "Ziemeļlatvija" nepiedalīsies nevienā deputātu kandidātu priekšvēlēšanu kampaņas pasākumā.

Komentāri 80

nnnn

Kā jau prognozējām,pārsvarā,sarakstā deputātu kandidāti ir no Valkas/abos sarakstos/.Izvēles nav,jo no mana pagasta pārstāvis ir tikai "Pilsoniskajai savienībai".Šajā sarakstā arī kandidāti izvēlēti pieredzējuši un kuri varētu cīnīties par manu labklājību!Nu tad,mīļie,turaties,balsošu par jums. Tautas partijas sarakstu ieraugot,nodrebinājos....Kandidāti nav uzticami,piemēram,I.Lazdiņa.

pirms 12 gadiem, 2009.04.17 17:12

rudais

Piekrītu. Tagad laiks atcerēties, kā Lazdiņa savam dēlam domes stipendiju par mācībām izgādāja.

pirms 12 gadiem, 2009.04.17 17:53

vēlētājs

Cerams, ka būs vēl kāds saraksts, jo no šiem labi ja 3-4 varētu būt sakarīgi deputāti.

pirms 12 gadiem, 2009.04.17 18:08

x

Tagad uzmanīgi jāseko katra deputāta kandidāta darbībai-ko sola vārdos un kādi ir darbi utt.Cien.kandidāti,atceraties-jūs esat zem palielināmā stikla!

pirms 12 gadiem, 2009.04.17 19:13

nebalsošu

Vajadzētu katram kandidātam pievienot klāt, kādās partijās viņi jau pabijuši. Tagad solīs atkal brīnumus, kā solījuši, iepriekšējās partijās sastāvot. Tikai - kur darbi? Un vēlētāji atkal noticēs, ka šī partija, kuru šīm vēlēšanām atzinuši par derīgāko, piemēram, Pormeistere, Bašķis, Graumane, Pilskalne u.c. "vakardienas" partiju biedri, nu izvedīs saulītē. Bet pieminat manus vārdus - nāks nākamās vēlēšanas un šie paši uzvārdi atkal būs sarakstos - vien partiju sauks citādi.

pirms 12 gadiem, 2009.04.17 19:38

vēlētāja

Uzskatu,ka viens no labākajiem sarakstiem ir Tautas partijas saraksts,visi sakarīgi cilvēki.Es gan balsošu par šiem.

pirms 12 gadiem, 2009.04.17 19:40

nnnn

Rudais,dēla stipendija ir nieks ar to informāciju kas ir manā rīcībā...Es arī gaidu citus sarakstus /Valkā/,kā saka vēlētājs,ar sakarīgiem deputātu kandidātiem!

pirms 12 gadiem, 2009.04.17 19:50

Eglis

Lūk Pormeistere ar Bašķi-īstie gaismas nesēji.

pirms 12 gadiem, 2009.04.17 20:05

nnnn

Es atzīstos esmu muļķis un nelasu sarakstu,jo abos ir deputāti no pagastiem.

pirms 12 gadiem, 2009.04.17 20:25

nnnn

nnnn 20.25 ir noteikti viens no deputātu kandidātiem,jo ļoti labi pārzina sarakstus,jo man kā vienkāršam Valcēnietim nav zināms kādi SIA vai zemnieku saimniecības ir katrā pagastā. Ļoti žēl,ka atrodas tādi "varoņi"kuri prot slēpties aiz cita vārda.Vēl skumjāk, ja to dara deputātu kandidāts!

pirms 12 gadiem, 2009.04.17 20:44

ozis

Jā, saraksti ieplūst, bet mani vairāk interesē, lai būtu mana pagasta cilvēki, lai viņus pazīstu un jaunajā novadā būtu no katra pagasta zināmi cilvēki, lai manas intereses aizstāvētu, ne tikai tēpistu idejas bīdītu.Pilsoniskās savienības sarakstā no sava pagasta saskaitīju trīs, tas priecē.Lai Dievs dotu saprātu cilvēkiem, lai beidzot saprastu, kur TP un viņu gaišie prāti mūsu valsti noveduši, lobējuši tikai savas un savu bērnu intereses.Tagad sabijušies, taisa otru sarakstu no videnes zēniem un meičām.Kašmars. Cik tālu viņi vēl ies aiz savas varaskāres?

pirms 12 gadiem, 2009.04.17 20:47

veletajs2

Cepuri nost Strenču MRS darbiniekam un vidusskolniekam Reinim Muižniekam! Tas čalis dzīvē tālu tiks... Es par viņu!!!

pirms 12 gadiem, 2009.04.17 21:17

milzis

Ha, ierēcu, māmiņas Valkā ved savus bērniņus vidusskolniekus pieteikties sarakstā, lai stutētu tautpartijas sarakstu.Baigie deputāti sataisījušies.Viņiem gan vispirms skola jābeidz, zināšanas jāiegūst. Nu īsts tejāteris ,ko prot Valkā vienīgi TP un viņu augstais saeimas boss ar visu varzu, kā apiet likumus. Kauns par ši tejātera realizētāju un reģistrātori Lailīti.

pirms 12 gadiem, 2009.04.17 22:12

vēlētājs

Vai Tautas partijas saraksta trešais Nr. nav jau kļuvis par Valkas domes inventāru? Ierakstiet pamatlīdzekļos un miers!

pirms 12 gadiem, 2009.04.18 07:52

Aija

Es vēlētos , lai visi iepriekšējo sasaukumu deputāti, kas tagad kandidē novada vēlēšanās, atskaitās par PERSONĪGI paveikto savas pilsētas vai pagasta labā. Domāju, ka "Ziemeļlatvija"neiebildīs vai pat atbalstīs, izveidojot jaunu sadaļu savā mājas lapā par šo tēmu. Tas, ka Valkas domes priekšsēdētāja gan radio, gan TV, gan presē atskaitās par visas domes darbu - tas ir skaidrs, bet ko konkrēti ir izdarījis katrs no iepriekšējiem deputātiem: kādas idejas ir izvirzījis, kādus neloģiskus lēmumus ir apstrīdējis, cik iedzīvotājus personīgi ir pieņēmis savos personīgajos pieņemšanas laikos un kā tiem ir palīdzējis u.t.t.u.c.

pirms 12 gadiem, 2009.04.18 08:07

sviss

No ''Pilsoniskā savienība''saraksta redzu vien Gunti Bašķi kā jēdzīgu džeku,pārējie ne kādi īpašie darītāji.No ''Tautas partija''saraksta mierīgi jāizmet būtu Ozoliņa,kā arī kodējs Porītis,Stalis arī ''zero'', pārējie lai iet.Ja varētu balsot par noteiktiem kandidātiem būtu daudz vienkāršāk,tagad atliek vien izvēlēties labāko kas ir.....

pirms 12 gadiem, 2009.04.18 08:16

x

Aija,prieks par Tavu ideju!Pilnīgi piekrītu!Cien.redakcijas darbinieki,izveidojiet jaunu rubriku-Deputātu personīgais ieguldījums iepriekšējā sasaukumā!Jāraksta ļoti konkrēti ar piemēriem nevis vispārīgi!Deputātu kandidāti,kuri piedalās pirmo reizi,pasaka savas konkrētas idejas,ko viņi grib realizēt būdami novada deputāti!

pirms 12 gadiem, 2009.04.18 08:21

OzolaS

Ziemellatvija jau nākamajā mēnesī organizēs publiskās diskusijas, uz kurām aicināsim gan deputātu kandidātus, gan visus interesentus, kuri vēlēsies ar viņiem tikties klātienē. Šajās diskusijās redzēto un dzirdēto atspoguļosim portālā. Vēlētājiem noteikti būs iespēja iepazīties gan ar potenciālajiem deputātiem, gan viņu solījumiem. Sekojiet informācijai portāla sadaļā - "Vēlēšanu ziņas 2009"!

pirms 12 gadiem, 2009.04.18 08:32

:):)

Ļautiņiem vajadzētu gan saprast, ka nav jau tiem deputātīem īstenībā nemaz tik liela nozīme.Līkumdošanu un finansu plūsmas tie neregulē,tāpēc arī varēšana un iespējas ir niecīgas.

pirms 12 gadiem, 2009.04.18 09:18

Zane

Pilsoniskās savienības sarakstā viennozīmīgi līderis ir Guntis Bašķis. Vēlu izturību!

pirms 12 gadiem, 2009.04.18 10:07

Valka