Vēlreiz savieno Valku un Valgu 3

Pēc septiņu gadu pārtraukuma, pagarinot dzelzceļa maršrutu Rīga - Lugaži, ir atjaunoti dzelzceļa pasažieru pārvadājumi uz Igaunijas pilsētu Valgu.

Paredz lielu igauņu

 tūristu pieplūdumu Rīgā

 

Vilciens no Rīgas uz Valgu un atpakaļ ar trīs līdz pieciem vagoniem kursēs trīs reizes dienā. Ceļā jāpavada nedaudz vairāk par trijām stundām un biļete vienā virzienā maksā 2,29 latus vai 54 igauņu kronas. Iespējams norēķināties abās valūtās.

 

Valgā dzīvojošie latvieši paredz, ka turpmāk ļoti daudz igauņu vēlēsies apskatīt Rīgu un citas Vidzemes pilsētas. "Brauciens uz Tallinu igauņiem ir dārgs, jo pašlaik līdz Tartu var nokļūt tikai ar autobusu un tas īsais ceļa gabaliņš maksā 100 kronu," izpētījis Vilis Ūdrass. Agris Knope piebilst, ka, visticamāk, benzīna cenas augs un arī daudz valcēniešu izmantos dzelzceļa pakalpojumus.

 

Ar vilcienu Valgas stacijā ieradās satiksmes ministrs Ainārs Šlesers un citas augstas Latvijas dzelzceļa amatpersonas. Valgas mērs Ivars Unts akcentēja, ka šis notikums īstenots ar Latvijas puses iniciatīvām. Pirmo vilcienu sagaidīja vismaz pārdesmit valcēniešu.

Komentāri 3

muris

Varēja jau nu Šlesers braukt uz Valgu pa "šoseju" un tur sagaidīt vilcienu!

pirms 12 gadiem, 2008.04.27 09:26

Tieshi taa! Tad viņš redzētu, vai maz aizbraukt spētu!

pirms 12 gadiem, 2008.04.27 10:57

pasažieris

Vilciens aiziet līdz Valgai, bet pasažieri, kas atbraukuši uz Lugažu staciju ar pilsētas autobusu, spiesti vai pusstundu gaidīt vilcienu. Jaukā laikā nekas, bet lietū un ziemā?

pirms 12 gadiem, 2008.04.28 10:07

Valka