Vents Armands Krauklis: aicinājums ir ļoti nozīmīgs Valkai 1

Sestdien Rīgā notika Baltijas asamblejas 26. sesija, kurā dalībnieki pieņēma aicinājumu par projektu "Via Hanseatica" visu triju Baltijas valstu ministru padomēm.

Sesijā piedalījās arī Valkas domes ekspriekšsēdētājs un tagadējais Saeimas deputāts Vents Armands Krauklis. Viņš atzīst, ka pieņemtais aicinājums ir ļoti nozīmīgs Valkai un tās ekonomiskajai attīstībai. "Aicinājumā pirmo reizi norādīts minēto projektu pacelt nacionālā līmenī, jo tā īstenošana nenozīmē tikai tūrisma attīstību, bet veicinās arī ekonomisko izaugsmi Lietuvā, Latvijā un Igaunijā. Tuvākajā nākotnē katrai Baltijas valstij jāieceļ savs projekta koordinators, kura pienākums būs vērsties Briselē, lai sekmētu Eiropas Savienības atbalstu projekta īstenošanai. Tagad ik gadu katrai valstij būs uzdevums arī atskaitīties par paveikto projektā ieplānoto pasākumu virzīšanai uz priekšu," stāsta V. A. Krauklis.Viņš piebilst, ka līdz šim minēto projektu uz priekšu virzīja tikai pašvaldības. "Arī Valkas dome šajā lietā ir ieguldījusi lielu darbu. Mums bija svarīgi, lai projekts "Via Hanseatica" nepaliek tikai šajā līmenī, bet tiek virzīts uz priekšu valstiskā mērogā. Tagad tas ir panākts. Lielā mērā šo panākumu nodrošināja arī vasarā Valkā un Valgā sasauktā Baltijas asamblejas ekonomiskās padomes sēde, kas šajās pilsētās notika pēc manas iniciatīvas. Sēdē mums izdevās pārliecināt asamblejas locekļus, ka projekts "Via Hanseatica" ir tikpat nozīmīgs kā "Via Baltia"," saka V. A. Krauklis.Baltijas asamblejas 26. sesijā novērtēja arī bijušā Valkas mēra līdz šim veiktās aktivitātes. V. A. Kraukli apbalvoja ar Baltijas asamblejas medaļu.Projekta mērķis ir izveidot starptautisku transporta koridoru, kurš sākas Vācijas pilsētā Lībekā un virzās caur Rostoku uz Ščecinu, Gdaņsku, Kaļiningradu, Rīgu un Tartu, bet noslēdzas Sanktpēterburgā.Ir paredzēts, ka projekta īstenošana uzlabos publisko un privāto sadarbību un pilnveidos biznesa vidi. 2006. gadā projekta politiskā vadība tika uzticēta V. A. Krauklim.Minētā starptautiskā koridora maršruts iet arī caur Valgu un Valku.

Komentāri 1

Piča

Atzinīgi vērtēju visas labās ieceres! Tad jau šito tagad apspriežamo apbraucamo tranzītceļu vajadzētu drusciņ piebremzēt. Varbūt piešķirtu daudz lielāku finansējumu un varētu projektēt tā riktīgi garām pilsētai, lai nebojā gaisu!
Citādi var sanākt tā. Tagad uzbūvē šo apbraucamo, bet vēlāk, Rīgas kungi atmetīs Valkai grašus, jo mums tak apbraucamais celiņš ir!

pirms 13 gadiem, 2007.11.27 18:53

Valka