Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vents Armands Krauklis: Deputāta Sjademes fantāzijai nav robežu, tāpēc neuzskatu par vajadzīgu sīkāk komentēt viņa pārmetumus 46

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis ("Vidzemes partija") neuzskata par vajadzīgu komentēt opozicionāra Aivara Sjademes (VL-TB/LNNK) aicinājumu atlaist viņu un visu domi.


Kā aģentūru LETA informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere, Krauklis labprāt pasmietos par Sjademes rīcību, ja vien biežā sūdzību rakstīšana netraucētu pašvaldības darbu.


"Gandrīz katru nedēļu pašvaldības darbiniekiem ir jāgatavo desmitiem apstiprinātu dokumentu kopiju un paskaidrojumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, Valsts kontrolei vai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), tāpēc paliek nepadarīti citi, novada iedzīvotājiem svarīgi darbi," nobažījies domes priekšsēdētājs, piebilstot, ka arī valsts ir spiesta bezjēdzīgi tērēt savus resursus, izskatot sūdzības.


"Deputāta Sjademes fantāzijai nav robežu, tāpēc neuzskatu par vajadzīgu sīkāk komentēt viņa pārmetumus, gribu vien pateikt, ka visās pašvaldības atbildības jomās esam nosprauduši skaidrus mērķus, kuru īstenošana rit sekmīgi. Īpašs prieks par panākumiem jaunu darba vietu radīšanā. Esam uz pareizā ceļa un to turpināsim," norāda Krauklis.


Sjademe, kurš jau ilgstoši konfliktē ar Kraukli, šonedēļ paziņoja, ka ir nosūtījis aicinājumu savam partijas biedram, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Romānam Naudiņam (VL-TB/LNNK) atlaist Valkas novada domi un tās priekšsēdētāju Kraukli.
VARAM 24.aprīlī tika nosūtīts iesniegums par, iespējams, prettiesiskām Valkas novada domes un tās priekšsēdētāja darbībām. No VARAM esot saņemta atbilde, ka sākta lietas izskatīšana.


Iesniegumā Sjademe raksta, ka 2013.gada 31.oktobrī Valkas novada dome vienbalsīgi nolēma izmantot pirmpirkuma tiesības uz 34,6 hektārus lielu nekustamo īpašumu "Jaunalieši" Valkas pagastā. Krauklis neesot izpildījis domes lēmumu un 7.novembrī ticies ar potenciālo nekustamā īpašuma "Jaunalieši" pircēju Māri Drilli, un vienpersoniski noslēdzis nodoma līgumu par dāvinājuma līguma noslēgšanu ar Drilli.


Dāvinājuma līgumā noteikts, ka Valkas novada dome atsakās no savām pirmpirkuma tiesībām uz nekustamo īpašumu "Jaunalieši" un atdod to Drillem. Savukārt Drille uzdāvina Valkas novada domei 5,66 hektārus lielu zemes gabalu. Rezultātā 34,6 hektāru zemes gabala vietā Valkas novada dome esot ieguvusi daudz mazāku. Sjademe uzskata, ka "Krauklis ir pārkāpis Ministru kabineta 2010.gada 28.septembra noteikumus Nr.919, vienpersoniski atsakoties no pirmpirkuma tiesībām".


Pēc Sjademes vārdiem, lai legalizētu savu prettiesisko rīcību, Krauklis organizējis pretēju balsojumu, lai atceltu 2013.gada 31.oktobra Valkas novada domes lēmumu par pirmpirkuma tiesību izmantošanu. 2013.gada 28.novembrī domes sēdē tika apstiprināts nodoma līgums par dāvinājuma līguma noslēgšanu un "prettiesiski atcelts Valkas novada domes 2013.gada 31.oktobra lēmums par pirmpirkuma tiesību izmantošanu uz nekustamo īpašumu "Jaunalieši"".


Sjademe iesniegumā uzsver, ka "pirms tam Krauklis jau bija vienpersoniski noslēdzis nodoma līgumu par dāvinājuma līguma noslēgšanu ar Drilli. Neskatoties uz to, ka Valkas novada domes 2013.gada 31.oktobra lēmums formāli tika atcelts, tas bija jāizpilda tiesību normas noteikta termiņā un kārtībā. Šajā gadījumā minētais lēmums ir atcelts prettiesiski," uzskata Sjademe.


Ministru kabineta 2010.gada 28.septembra "Noteikumi par vietējo pašvaldību pirmpirkuma tiesību izmantošanas kārtību un termiņiem" paredz, ka vietējas pašvaldības domes lēmums par pirmpirkuma tiesību izmantošanu uzliek tai par pienākumu 10 darbdienu laika pēc lēmuma pieņemšanas par pirmpirkuma tiesību izmantošanu sagatavot attiecīgu darījuma aktu, pamatojoties uz pārdevēja un pircēja vienošanās nosacījumiem, un līguma noteiktā kārtībā un termiņos samaksāt pirkuma līgumā noteikto summu.


Likuma "Par pašvaldībām" 91.pants nosaka, ka Saeima var atlaist domi, ja tā atkārtoti nepilda vai pārkāpj Satversmi un likumus, Ministru kabineta noteikumus vai arī nepilda tiesas spriedumus, ja atkārtoti pieņem lēmumus un veic darbības jautājumos, kas ir Saeimas, Ministru kabineta, ministriju, citu valsts pārvaldes iestāžu vai tiesas kompetence, ja divu mēnešu laikā pēc sanākšanas uz pirmo sēdi vai pēc attiecīgo amatpersonu vai institūciju atkāpšanās nav ievēlējusi domes priekšsēdētāju, viņa vietnieku vai pastāvīgas komitejas; vai nav spējīga pieņemt lēmumus sakarā ar to, ka trīs sēdes pēc kārtas nepiedalās vairāk nekā puse no attiecīgās domes deputātu kopskaita.


Savukārt minētā likuma 93.panta pirmā daļa paredz -, ja domes priekšsēdētājs nepilda likumos noteiktos pienākumus, vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs pēc tam, kad ir saņemts attiecīgā domes priekšsēdētaja paskaidrojums, ar motivētu rīkojumu var atstādināt viņu no amata pienākumu pildīšanas. Rīkojums triju dienu laika pēc tā pieņemšanas publicējams oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Komentāri 46

juris

Augstprātīgā Kraukļa rebes. Īsts TP rūdījums.

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 08:53

sjademei skauz

ka vinam netika? kapec parejiem deputatiem pie kajas viss?

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 21:15

Klases biedrs A.

Aivar,Tu jau skolas laikā biji intresants...

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 09:50

pasists galva?

.

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 21:00

no Valmieras

Ja Krauklis demisionēs, tad gan Valkai būs vakars uz ezera. Īpaši izglītības iestādēm un jau tā nedaudzajām jaunradītajām darba vietām.

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 10:46

O jā!

Ja krauklis demisionēs, tad viss sabruks! Tava sile sabruks, bet Vents ies uz tiesu.
TP mahinācijas nemirst, cilvēki nemainās.
Ja gribat lielākus parādus un treknos gadus ar 10 gadu depresiju, tad turpiniet atbalstīt Ventu.
Es ceru, ka veselais saprāts uzvarēs un sile tiks sadauzīta un zagļi cietumā!

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 12:00

Urbanovičus

Laikam publiski nosaukt par zagli, bez tiesas, drīkst tikai pie mums? Citur būtu garantēts tiesas proces par šādu daiļrunību.

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 12:37

To Urbanovičus

Ja uzmanīgāk izlasītu, tad gan prastu izlasīt, ka šeit neviens konkrēti par zagli nav nosaukts. Tā ka izpaliks tiesas process, lai kā kādam gribētos...

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 13:57

Augusts B

Neredzu iemeslu notikušo sauk par fantāzijām, visi pārbaudāmi fakti un attiecīgās institūcijas attiecīgi rīkosies. Dzīvojam tiesiskā Valstī, kurā ikvienam ir pienākums rīkoties, lai novērstu prettiesiskas darbības.

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 14:28

;

Kādam te ir dziļa bērnības trauma, kad steidzami vajadzīgs psihoterapeits, jo nepārtraukti nepieciešams cīnīties. Varbūt sākt ar sevi un izskaust savas sliktās īpašības, kad traumētā personība neprot zaudēt? Jāpagaida vēl 3 gadi un cerības atkal atgriezīsies.

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 14:33

juris

Šajā gadījumā redakcija ir pilnīgi Kraukļa pusē. Bet, laikam, citādi arī nevar būt.

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 15:53

Svalķis

Ko bļaujat? Kāda tam jēga? Ja kas nepatīk, gaidiet vēlēšanas. Manis pēc, kamēr Valkas kungi netraucē man dzīvot, viņi var kaut gāzt novada māju kopā. Tie, kas no pašvaldības labumiem pārtiek, lai arī kaujas par saviem maizes tēviem, kas citiem par daļu.

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 16:05

novada svētki

valcenietis Raimonds

Protams šis pasākums jau nav domāts parastiem cilvēkiem, jo sāk pārvērsties par naudas pelnīšanas avotu Domei. Vai tad novada svētkus nevarēja tomēr iztaisīt pieejamus visiem, neprasot ieejas maksu??? žēl jo daudziem cilvēkiem nebūs tās naudiņas, ko apmakšt par ieeju novada svētkos!!!!!

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 18:09

valcēnietim

parasts vai neparasts cilvēks- veikalā arī nešķiro un tāpēc precei nav divas cenas. Piekrītu, ka ir jāsāk maksāt ne tikai par pienu un maizi, bet arī par izklaidi kaut maza daļa.Kāpēc pārsvarā Latvijā ir tāds uzskats, ka kultūra ir jādod bezmaksas. Un no naudas pelnīšanas kādai domei- tas nu gan ir nepatiesība. Neviens kultūras pasākums- sākot ar lieliem dziesmu svētkiem, lieliem rok, pop koncertiem līdz vietējiem pasākumiem nu nekādi nav naudas pelnīšana. Tas ir kā skats no malas, ka tādas lietas visas top bezmaksas.

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 19:09

Robis

Vis kaut ko maksā, nekas ne no kā nerodas. Kādreiz bija tāda ilūzija, ka tur- kaut kur nauda aug kokos.

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 19:34

robim

piekrītu. Tad nauda bija PSRS partiju kasēs- tad bija viss pa brīvu, bet pie mums tad nebija invalīdu, grūtnieču, vecu cilvēku, slimu bērnu un pieaugušu cilvēku.

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 19:41

copu

cents

paši sev izdalīs brīvbiļetes un aidā, ko!? Bet parastie nodokļu maksātāji ver tic macīnus vaļā un maksā ragā...

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 19:50

copucentam

vai nelasīji, vijciemieši svētkiem gatavi un novada pašdarbnieki gatavi . Tu laikam no domes un tev ir brīvbiļete. man nav vajadzīga brīvbiļete, maksāšu un priecāšos.

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 20:24

interesanti

vai nevar to sjademi kautka nomest no partijas vadibas? apmelno partiju ar savu darbibu. visi doma ka apvieniba esot dumiku saiets.

tadam vienalga kur kerkt, kerca dumokratos, kerc apvieniba, noteikti kerks vel kautkur. bet ievakt balss vairakumu nevar, un nevares.

mulkis bija vents, ka atlava sjademes cinitajbiedriiem ienemt amatus. sedet visie sie kungi uz 50ls menesi un butu laimigi.

labak sjademe lai pastasta, ka izdevas, un kad notiesas no boltika miljonus.

apmelno kraukli, bet pats nav talu kritis. tada pati viltiga desa.

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 21:08

Vanga

Redzu ka lidz decembrim kads kungs A S. tiks nonemts no amata ar partijas virsvadibu.

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 21:26

Vangai

A.S. nav amata, laikam ir bezdarbnieks un deputāts, kas arī ir amats, bet ne tāds, kā gribētos

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 22:16

Abiem

Viņš vismaz saprot par ko balso un cīnās pret nelikumībām nevis aizņem deputāta vietu

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 23:28

K.V.

labi, ka vismaz kāds skatās , savādāk katrs darītu ko grib un kā ienāk prātā. Sjademe bez iemesla nerunā - izlasījāt par ko sūdzība? Ja nebūtu Sjademes šī prakse kļūtu par NORMU

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 21:41

Kaimiņi

Ja iet runa par to zemes gabalu ,kas ir gar ,,Alieši ''žogu -tad tas ir vajadzīgs lai varētu kārtīgi appļaut zāli esošie kooperatīva īpašnieki . Paldies vismaz par šo darījumu .

pirms 5 gadiem, 2014.05.18 22:40

Klaunam

Sjademe, tu esi kļuvis par Novada klaunu! Būtu labāk sācis strādāt un pierādījis sevi darbos, nevis meklējis Venta kļūdas. Pēc visiem Taviem gājieniem, noteikti par Tevi nebalsošu un aģitēšu pārējos iedzīvotājus lai to nedara.

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 09:01

Miza

Kas zin, varbūt būt par novada klaunu (ākstu) ir viņa darbs.
P.S. Nievājošie izteikumi par ākstībām ir nevietā. Viduslaikos runāt patiesību bija galvenais āksta pienākums. Tikai ar āksta palīdzību valdnieks varēja (ja gribēja) sevi saskatīt "no malas".
Nu šoreiz varbūt tā patiesība ir tāda kā "aiz ausīm pievilkta", mazliet ar demagoģijas smaciņu, bet ir labi, ka kāds norāda uz šauro taciņu virs bezdibeņa...

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 11:40

Jādomā

Interesanti ka ar avīzes starpniecību jākārto savus darba jautājumus, ja jau viss ir darīts pareizi, tad nebūtu Ventam jāsatraucas un jākomentē, iestādes izskatīs sūdzību un tad arī zināsim vai ir mahinācijas vai nav! Te jau būtu domes juristiem jāstrādā un jākomentē tie darījumi kas ir veikti!

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 09:38

Juris

Domes juristiem te nav ko darīt, te jābūt spriedumam ārpus domes.

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 13:04

naba

Aivariņ,vai tev bija grūta bērnība ka tagad tādi kompleksi visu dzīvi? Centies un centies sevi apliecināt,bet cirks vien sanāk. Esot tāda diagnoze-mazohisms,kad cietējam sagādā baudu ja par viņu smejas. Varbūt padakterējies,ko???

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 13:15

nabai

diagnozi esi nepareiz izpratusi, tas nav par smiešanos, tātad arī lietas ar šo darījumu nesaproti!

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 13:19

Mizai

Paldies par izsmeļošu informāciju no Viduslaiku skatījuma. Ja runā par šodienu, tad nāk smiekli. Visi esat aizmirsuši neseno rakstu par to kā divi brāļi uzmetušies par afigenajiem aviatoriem un gaida kad AirBaltic viņiem miljonus maksās. Šāda informācija liekus komentārus neprasa, nedabūja tur, tagad mēģina izstumt Ventu lai varētu ko dabūt no novada. Aivars jau īpaši gudrs nav, ko viņam brālis saka, to viņš domē deklanē!

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 14:37

Miza

Naba` es ir dumja, lai nesaparastu, ka ne rūpes par novadu, kādam liek sūdzēties :) Protams, visam apakšā ir nauda :) Kur liela nauda, kur mazāka, kur tikai princips: ja nav pašam , lai netiek Sašam.
Zinot, ka deputātos ir tāda "tautas modrā acs", visiem domes lēmumiem jābūt maksimāli "tīriem".

Es piemēram pamanīju, ka Sjademes kunga galvenā sāpe bija par to, ka domes nenopirktajā zemes gabalā bija CĒRTAMS mežs...
P.S. mežcirtējs un viņa brālis :))))

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 15:15

Miza

Plaša profila speciālistu ģimene : aviatori, mežcirtēji, zinoši par shēmām, kuras tagad valda Latvijā :)))
Zelta kadri!!!!

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 15:18

interesanti

kur saja lieta slepjas as, un kur sakas vina bralis? runa ka as bez brala esot tuksa vieta.

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 17:53

jurka

Mizai pašai paraugģimene,māte alkoholiķe un dēls pedofīls

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 20:49

Haa

Iesaku arī nākošajā saimā balsot par Aivaru,savādāk nezināsiet neko un tiksiet cirpti kā jēri.Interesanti kāpec domes juristi nepieveršas visam šim lietām, ja Aivars atrod šos pārkāpumus tad juristi neatbilst savam amatam un jānomaina vai saņem katru menesi prēmijas no domes.

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 21:31

fakts

opozīcijai jābūt, savādāk būs auzās

pirms 5 gadiem, 2014.05.20 21:34

;;

Juristam jābūt ne tikai nosaukumam, bet jāspēj pārliecināt, ka tieši tā jādara vai nav jādara. A.S jau tika solījis traucēt V.A.K., jo neiedeva vietnieka krēslu.

pirms 5 gadiem, 2014.05.21 13:49

!

Tas taču ir brīnišķīgi ka kāds traucē izsaimniekot novada mantu!

pirms 5 gadiem, 2014.05.21 14:06

neizpratne

Un, kas, tad būtu izsaimniekots?

pirms 5 gadiem, 2014.05.23 12:44

nu nesaprotu

Nu Aivars ta Aivars,kas viņu nezina,bet kāpēc tas brālis tā smērējas ar viņu? Skaitoties tak gudrs?

pirms 5 gadiem, 2014.05.23 23:27

Hmm

Sjademe ir Valkas novada galvenais Klauns!!! Saprotams, ka cilvēks netika pie kumosa, bet vai tad vēlētāji vainīgi, ka ievēlēja Kraukli (kurš starp citu ļoti labi darbojas novada labā) un tagad resursi tiešām nevajadzīgi jātērē šī "Klauna" iegribām. Domāju, nākamajās vēlēšanās cilvēkiem vajadzētu padomāt par "Klauna" ievēlēšanu domē, jo traucē pašvaldības darbu, kas ir "klauna" mērķis, destabilizēt situāciju un visiem bļāvējiem parādīt, redz kā mūs čakarē patreizējā vadība.

pirms 5 gadiem, 2014.05.24 16:46

Valka