Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viedoklis: Vai veidojam pilsdrupas? 10

Populāri tūristu apskates objekti ir pilsdrupas, un rādās, ka Valkas novada deputāti līdzīgu tūristu pievilināšanas objektu cer izveidot pilsētas centrā.

Ar žogu vai bez tā, bet Tēraudskola lemta lēnai sabrukšanai.Nekad nav bijis tā, ka naudas pietiktu visiem nodomiem. Arī pirmskara gados Valkas ģimnāziju un tagadējo kultūras namu cēla par banku kredītu un maksāja pēc tam pukstēdami.

Nav nemaz pats svarīgākais, kas atradīsies renovētajā ēkā, galvenais, lai ēka tiktu renovēta un lai cerētais Briseles miljons neietu secen. Ja radīsies darba vietas, būs nodokļi arī novada kasē, ja neko nedarīsim, tad pēc gadiem visi būs aizbraukuši uz ārzemēm.

Iebildumi, ka augstskolu Latvijā tāpat par daudz, nav tālredzīgi, jo zinām taču, cik ātri mainās varasvīru nostādnes. Nebūšot studentu? Kura zīlniece to teikusi? Nav taču veikti nekādi pētījumi. Esmu pārliecināts, ka sākumam pietiktu ar aptuveni 250 studentiem, lai Valkā uz pastāvīgu dzīvi apmestos ne viens vien pasniedzējs, un tas būtu liels ieguvums visai sabiedrībai.

Bet vispirms ir jāstrādā, lai mums apsolītu vajadzīgo miljonu. Vajadzētu apzināties citu iespējamību: ja Briselē kāds izdomās, ka līdz šim izlietotā nauda ir iztērēta nelietderīgi, tad pilsētai var nākties to atmaksāt.

Saprotu, ka vajadzību daudz, bet ne jau greideri jāpērk par miljonu, lielai naudai vajadzīgi vērienīgi projekti.

Deputātiem piedāvāju pasapņot. Teiksim, Briseles onkuļi novadam uzdāvina simts miljonus latu, sak, tērējiet pēc vajadzības. Vai pietiktu visiem? Nekā tamlīdzīga, pagasti un pilsēta tā sanaidotos, ka Valkā nāktos nometināt miera uzturētāju bataljonu. Secinājums: būtība nav naudas daudzumā, bet attieksmē.

Komentāri 10

Aelita

Piekrītu Gobas kungam - kungi ir tuvredzīgi, kau gan ko var gribēt no deputātiem, kuriem nav vairāk par divām rievām un kuri pēdējo reizi skolā gājuši vēl "krievu" laikā - protams, ka viņiem prioritāte ir cita - kā "paēst" pašam un paēdināt savu ģimeni.
Es neesmu dzirdējusi vai izlasījusi, ka kaut vienam no šiem deputātiem būtu kaut kāda nojauta par novada attīstību, jeb, vizija par to.

Piemēra pēc paskatieties paši:
Valdis Šaicāns
Dzimšanas gads : 1968.
Izglītība : vidējā
Pabeigta šāda mācību iestāde : Cēsu arodskola, 1986, galdnieks

Mārtiņš Pētersons
Dzimšanas gads : 1950.
Izglītība : vidējā
Pabeigta šāda mācību iestāde : Valkas 1.vidusskola, 1968

P.s.
Paši vēletāji tādus "cirvjus" ievēlēja, tā ka nav ko tagad vaimanāt.

pirms 9 gadiem, 2010.02.02 12:46

zizuu

Kur praatveeders? Slinkums Gobas rakstu lasīt bez viņa komenta. :)

pirms 9 gadiem, 2010.02.02 13:16

zizuu

Bet komentējot Aelita viedokli, nu nezinu- mūsu slimā izglītības sistēma nenodrošina, ka cilvēks, kuram ir itkā augstākā izglītība patiešām to būtu ieguvis studējot, nevis vienkārši samaksājot. Tā ka... sen jau vairs nespriežu par cilvēkiem pēc viņu papīriem.

pirms 9 gadiem, 2010.02.02 13:18

to Aelita

Liekas, ka pati esi naturāls Cirvis.
Informācijai- V.Šaicāns nupat ieguva bakalaura grādu uzņēmējdarbībā, savu darbu aizstāvot uz 10., viņam pieder uzņēmums, kas sekmīgi darbojas Vijciemā, lai gan ir krīze, nodarbina vietējos iedzīvotājsu.Viss notiek Mārtiņš Pētersons zemnieku saimniecības īpašnieks, kas arī sekmīgi darbojas un savā saimniecībā dod darbu vietējiem cilvēkiem.

Es Tavā vietā atvainotos, ja tikai Tev ir kāda rieva sagalbājusies:))

pirms 9 gadiem, 2010.02.02 15:26

Brigita Aelitai

Cienītā,tik ciniski izteikties par otru var tikai neizglītota un galēji nekulturāla sieviete.Ne vienmēr noteicošais ir diploms.Liela nozīme ir arī pieredzei. Kaut arī šos kungus nepazīstu,lūdzu jums izdarīt to ko izglītots cilvēks izdarītu - atvainotos.

pirms 9 gadiem, 2010.02.02 17:57

ja?

Vai tad uzņēmums pieder šim Šaicānam? Nevis brālim,kurš tur strādā?

pirms 9 gadiem, 2010.02.02 21:46

klača

Pētersonam gan ir saimniecība,bet nekādus vietējos darboņus nenodabina savā lauciņa.Ja nu pa sezonu ,kāds tiek pieņemts.

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 08:03

niknais

Beidzat taču reiz cepties par to Tēraudskolu.Kur tad Undas kundze bija treknajos gados? Vajadzēja tad to projektu bīdīt nevis šajā krīzes laikā.Tad nauda tika iztriekta vairākdienu plezīriem pilsētā.Kāpec tad tie pasniedzēji no Rīgas vairs nebrauc uz Valku? Ir taču pilsētā daudz brīvu telpu kur pagaidām var rīkot mācības.Kāpēc tad tajās meloriācijas mājās salika logus ja pēc projekta kopmītnēm esot jābūt Valgā?

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 13:32

zinu

Saka, ka Pētersons no pašvaldības darba neko nesajēdzot. Viņš var tikai paņirgāties par kādu, kas kādreiz nejauši uzkāpis uz slimās kājas. Ja arī nodarbina strādnieku, tad vienu par minimālo algu. Šis ir tas gadījums, kad cilvēks muļļajas uz vietas, maksājot par dārgajām iepirktajām tehnikām, lai, braucot uz lauku, būtu ko palepoties. Reāli iznāk iztikai. Pstiesībā laukos daudzi balsoja par ZZS pēc inerces, jo nezināja, par ko balsot un tad zemnieki šķita sirdij tuvāki. Ja būtu jābalso šodien, nebūtu, par ko. U.O. ir parādījusi, ka viņu interesē savs maciņš un komanda kalpoja kā viņas lokomotīve. Par pārējiem vispār nav jēgas runāt. Skumji, bet Valkas novadā pašlaik darbojas cilvēki, kas vispirms nodrošina sev iztiku (lepnu iztiku), tad kaut ko atmet patiesajiem darba darītājiem. Cieņas nav tāpēc, ka amatos salikti visādi sprukstiņi, klaigātāji, sānsoļu cienītāji, stipra konjaciņa ierāvēji, kas paši domā, ka prot dzīvot ar pilnu krūti. Man žēl novada, kas patreiz eksistē un nekas perspektīvā nav paredzēts.

pirms 9 gadiem, 2010.02.08 10:07

to zinu

Liekas, ka pārāk maz zini un vienkārši esi pārāk pilna ar dusmām, jo nospiež ikdienas rūpes un visus pārņēmusī krīze.Tā kā nevajadzētu tā visu cilvēku vārdā izteikt viedokli par nākotni un partijām.Nevispārini lietas, par ko nav nekādas saprašanas.

pirms 9 gadiem, 2010.02.09 20:15

Valka