Viena no Valkas pašvaldības lielākajām problēmām saistās ar medicīnas pakalpojumiem

Medicīnas pakalpojumi ir viena no Valkas novada pašvaldības lielākajām sāpēm, jo iepriekš Latvijas politika bija samērā toleranta pret iedzīvotājiem un tika apmaksāti medicīnas pakalpojumi, daudz netielējoties.

Kā intervijā aģentūrai LETA atzina Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija), diemžēl tagad Latvijas ļoti striktās nostājas dēļ pakalpojumus Igaunijā izmanto maz, bet tāpat izmanto, vai nu pilnu cenu apmaksājot paši, vai arī pārreģistrējoties Valgā.

"Ir gadījumi, kad iedzīvotāji pieiet, tā teikt, radoši, jo neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai ir atļauts sniegt neatliekamo palīdzību. Ja pats esi izdomas bagāts, neviens nevar pārbaudīt, vai kāju salauzi igauņu vai latviešu veikalā," atklāja Krauklis.

Priekšsēdētājs uzskata, ka, ja valsts skatītos kopumā uz medicīnas izdevumiem, valsts iegūtu, ja atļautu medicīnas pakalpojumus saņemt Valgā, jo katra reize, kad ātrā palīdzība ved cilvēkus uz Valmieru, tas arī kaut ko maksā. Un ne tikai maksā, bet arī tajā brīdī atstāj Valku bez medicīniskās palīdzības.

"Tad, kad ātrās palīdzības mašīna ir Valmierā, tuvākā ir Smiltenē vai Strenčos, ātrākais veids, kā saņemt palīdzību, ir apmēram 40 minūtes. Ir pietiekami daudz diagnožu, kurās šis ilgums ir nāvējošs. Un, ja mēs arī to vēl pierēķinātu klāt, valstij noteikti būtu izdevīgāk samaksāt igauņiem par šo pakalpojumu vismaz tiem iedzīvotājiem, kuri ir deklarējušies pierobežā," ar savu viedokli dalās Krauklis.

Viņš atklāja, ka pašvaldība ir vērsusies ar vairākām vēstulēm Veselības ministrijā, kas jau labu laiku sola informēt par diagnozēm, kuras konstatējot, cilvēks varēs izvēlēties, uz kurieni viņu vest. Bet atbilde no ministrijas tiek gaidīta jau gadu.

"Mēs, protams, zvanām, jautājam, tiek saņemta atbilde, ka vēstule ir uz galda, mēs domājam. Bet cik ilgi var domāt? Tikmēr iedzīvotāji deklarējas Valgā un saņem nepieciešamos pakalpojumus tur," piebilst Krauklis.

Valka