Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svinēs tradicionālos Vijciema muižas svētkus

Piektdien un sestdien, 13.un 14.septembrī  Vijciemā notiks muižas svētku svinības, kas tradicionāli ir kultūras pasākums, kas apvienots ar sportiskām aktivitātēm.

 

Svētku laikā iecerēta tikšanās ar dzejniecēm Ingu Gaili (13.septembrī, plkst.13.00 Vijciema pamatskolā) un Anitu Anitīnu (plkst.16.00 Vijciema bibliotēkā), ziedu kompozīcijas veidošana pie pamatskolas. Kā jau ierasts,muižas veiklākā „Muižas kučiera” gods tiks veiklākajiem auto un velo braucējiem (starts – 14.septembrī plkst.11.00 pie Vijciema tautas nama), bet pēc tam Vijas upes malā pie depo tiks noskaidrots muižas stiprinieksarmrestlinga sacensībās.

 

 „Šīs tradīcijas pirmsākumi meklējami pirms vairākiem gadiem, kad Vijciemam tika piešķirts Eiropas kultūras mantojuma karogs. Šie svētki ir veltījums muižai, kura vairāk kā pirms 150 gadiem veidojās kā centrs. Muižas ēkas joprojām ir galvenās sabiedrības norises vietas pagastā – galvenajā muižas ēkā ir skola, dārznieka namiņā – skolas darbnīcas zēnu mājturības stundām, kučiera mājā – pasts, uz staļļa un krogus pamatiem ir atjaunots tautas nams un pagasta pārvaldes ēka,” skaidro Vijciema tautas nama vadītāja Vita Bērziņa.

Vijciema pagasts