Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vija atkal ir sumināta 2

Vijas upes vārdadienas svinēšana ir tas tradicionālais pasākums, kas Vijciemu atšķir no citiem pagastiem. Tas sākās ar dzejnieces Ārijas Tīmanes veltījumu "Pastaiga gar upes krastu".

Viņas darbs rakstīts tieši šim notikumam, un tas sastāv no 30 četrrindēm. Šī dzeja ir sava veida stāsts par upi no Raudiņas tilta līdz tās ietekai Gaujā un par cilvēkiem, kuri dzīvo šīs upes krastā, par to, kā viņiem klājas un kāda ir sadzīvošana ar upi.

Koncertā "Juru dziesmas Vijām" izskanēja komponistu Jura Kulakova, Jura Karlsona un Jura Krūzes kompozīcijas visām Vijām, upei Vijai un visiem  Vijas dienas svinētājiem. Tās izpildīja vokālie ansambļi no Blomes un Vijciema, kā arī solisti. vairāk rītdienas "Ziemeļlatvijā".

Komentāri 2

mazā

Vienmēr prieks atkal atgriezties Vijciemā, sirsnīgums, kas tur valda ir neaprakstāms!

pirms 5 gadiem, 2013.04.08 21:03

Vijciema pagasts