Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Visvairāk dzimušo ir Jāņu laika bērni 1

Valkas novada Dzimtsarakstu nodaļā šā gada pirmajos sešos mēnešos ir sastādīti 43 dzimšanas reģistri. Tas ir vairāk nekā pērn Valkas pilsētā un novadu veidojošos pagastos. Pusgadā reģistrēti 34 bērni.

Tiesa, 2008. gada pirmajā pusgadā reģistrēti 47 mazuļi. "Šogad piedzimis 21 puisītis un 22 meitenītes. Diemžēl ir viens nedzīvi dzimis bērniņš. Visvairāk bērnu - 13 - ir dzimuši martā. Kārtējo reizi apstiprinās likumsakarība, ka tie ir Jāņu bērni," smaida Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Māra Zeltiņa.

33 no šiem bērniem ir pasaulē nākuši ārzemēs, tas ir Valgā. M. Zeltiņa atgādina, ka tiem vecākiem, kuri sava bērna dzimšanu nāk reģistrēt Valkā, nav jātulko Valgas slimnīcas dotā izziņa par bērna piedzimšanu. Vecāki bērniem ir devuši skaistus vārdus, piemēram, četras Emīlijas, divi Emīli, divi Kristiāni, Gustavs, Ance un citi. Sešiem bērniem ir iedoti divi vārdi.

Sešos mēnešos ir 83 miršanas reģistri. Visvairāk mirušo ir februārī (18), bet vismazāk (9) - jūnijā. Laba ziņa ir tā, ka nav mirušo līdz 18 gadu vecumam, taču sliktā - ka daudz viņsaulē aizgājušo ir 40 un 50 gadnieku. Iepriekšējos gados tā nebija.

Pirmajā pusgadā ir bijušas septiņas laulības. Tas ir krietni mazāk nekā 2008. gadā, kad apprecējušies 17 pāri. "Jūlijs ir krietni cerīgāks, gaidāmas vismaz 12 kāzas. Arī augustā reģistrēsim laulības katru sestdienu. Joprojām var pieteikt laulību reģistrāciju zīmīgajā datumā 10. 10. 2010. Nesen tikos ar kolēģēm Rīgā un viņas sacīja, ka par šo datumu ir liela interese," stāsta M. Zeltiņa.

Viņa informē, ka vasarā atvaļinājuma laikā jūlijā un augustā Dzimtsarakstu nodaļa strādās no pulksten 8.00 līdz 12.00.

Komentāri 1

tris vardi

tris driskt dot? a cetrus? gribu 5 un uzvardu ar svitrinu.

pirms 9 gadiem, 2010.07.02 18:37

Valka