Zāģavota ūdens ir dzerams 4

Pērn, līdzās Zāģezeram pārbaudot avota ūdens kvalitāti, speciālisti secināja, ka tas satur veselību apdraudošus piemaisījumus un uzturā to var lieto tikai novārītu.

Šovasar, sākoties karstam laikam, pie avota bieži padzerties dodas atpūtnieki, kas ieradušies pludmalē sauļoties un peldēties. Daudzi par savulaik veiktajām analīzēm neko nezina, un tas satraucis iedzīvotājus, kuri par pārbaudes rezultātiem bija lasījuši mūsu laikrakstā.

"Katru dienu braucu gar ezeru un redzu, ka pie Zāģavota ūdeni slāpju veldzēšanai smeļ bērni. To dzer arī piebraukušie ārzemnieki. Ja reiz ir secināts, ka ūdens nav labs, tad pašvaldībai vajadzēja izlikt uzrakstu ar brīdinājumu," spriež Valkas pagasta iedzīvotāja Inta Laganovska.

Valkas novada domes Attīstības un projektu daļas projektu vadītājs Eduards Ivļevs informē, ka šonedēļ ir saņemti jauno ūdens paraugu analīžu rezultāti no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "Bior". Analīzes uzrāda, ka ūdens ir pilnīgi tīrs, atbilst dzeramā ūdens prasībām un to var dzert nevārītu.

Komentāri 4

Globuss

Vai pēc Ligitas peldes avotā arī ūdens vēl būs dzerams?

pirms 9 gadiem, 2011.06.09 20:06

Indieši un pašmāju krišnaīti pat čuras dzer ka nemetās,tā kā šitam ūdentiņam nekāda vaina.

pirms 9 gadiem, 2011.06.11 12:14

Valka