Ziemassvētkos aicina mūs būt iejūtīgiem 5

"Nu kādēļ jūs esat tik drūmi? Pasmaidiet! Ir taču Ziemasssvētki!" tā baznīcas apmeklētājus Ziemassvētku vakara dievkalpojumā Valkas evaņģēliski luteriskajā baznīcā uzrunāja Valmieras iecirkņa prāvests Arnis Bušs.

 

Baznīcas apmeklētāju bija daudz. Tiesa, vairs nebija tā, kā Atmodas pirmajos gados, kad līdz vietai, no kurienes varēja ieraudzīt mācītāju, vajadzēja izlauzties ar plecu palīdzību. Tie, kuri bija atnākuši, "Ziemeļlatvijai" izteicās, ka šādos svētkos vienmēr apmeklējot baznīcu.

"Es esmu laulāts un kristīts baznīcā, tādēļ šajos svētkos dodos uz baznīcu, kaut man pašam šie svētki vairāk saistās ar saulgriežiem dabā," saka baznīcas apmeklētājs Valdis. Vēl daži jaunieši, izbrīnīti par jautājumu, kādēļ nākot uz baznīcu, atbildēja: "Ir taču Ziemassvētki!"

A. Bušs savā uzrunā klātesošajiem atgādināja, ka jau Jesajas grāmatā ir pieminēta Kristus atnākšana, un mums jābūt gataviem pieņemt godību, kas pie mums atnākusi cilvēka miesā un tēlā.

Mācītājs pieminēja, ka godības ķēniņš, ietērpjoties cilvēka tēlā, ir parādījis mums lielu žēlastību un vienlaikus paraugu, kā jādzīvo, lai dzīvei būtu vērtība.

Komentāri 5

anda

Ļoti traucējoša bija uzmācīgā fotogrāfa klātbūtne dievkalpojumā. Ar pamatīgu zibspuldzi aprīkoto aparātu viņš zibināja uz visām pusēm, atsevišķu dievlūdzēju sejas pievilkdams pat tuvplānā. Tas ļoti traucēja sakārtot domas un sirdi, kā arī koncentrēties senajai vēstij. Turklāt draudze par šo faktu nebija informēta un uz lūgumiem pārtraukt šo dievkalpojuma traucēšanu bezkaunīgais vecis nereaģēja.Mācītāja runas vidū viņš baznīcu atstāja, laikam nepatika sprediķis.Aicinu avīzes vadītājiem minētajam darbiniekam pamācīt nedaudz ētikas normas, taktu un iejūtību.

pirms 11 gadiem, 2009.12.25 18:56

ZANE

uzskatu, ka Zilberta kungs nav izpratis mācītāja sprediķa būtību.
Piekrītu...fotografēšanas klātbūtne dievkalpojuma laikā bija nevietā...Daudz kas zuda no svētku garīguma.

pirms 11 gadiem, 2009.12.25 19:01

barometrs

Ne par velti Tauta bija drūma ziemassvētkos. Tā vislabāk parāda reālo noskaņojumu...

pirms 11 gadiem, 2009.12.25 19:37

Anna

Arī biju klāt, un nekas tāds netraucēja...

pirms 11 gadiem, 2009.12.26 16:57

Valka