Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Ziemeļlatvija" noskaidro: Vajadzējis palīdzēt saviem cilvēkiem 31

Portāla forumā parādījās ziņa, ka trīs Valkas novada domes pārstāvji - izpilddirektors Guntis Bašķis, deputāts Valdis Šaicāns un projektu koordinators Eduards Ivļevs - devušies komandējumā uz Vāciju mākslīgo ledu skatīties un tā skatījušies, ka nokavējuši lidmašīnu.

Par domes naudu ar vilcienu aizbraukuši līdz Varšavai un tad pašvaldība viņiem pakaļ sūtījusi automašīnu.

"Ziemeļlatvija" šo informāciju centās pārbaudīt. V. Šaicāns apliecināja, ka tā tiešām noticis."Nebijām īsti aprēķinājuši, cik daudz laika paies ceļā no Minhenes līdz lidostai, turklāt es nezināju, ka pusstundu pirms lidmašīnas pacelšanās tajā vairs neļauj iekāpt. Mūsu lūgšanās un skaidrošanās nelīdzēja, bet mājās taču bija jānokļūst.

Nācās braukt līdz Varšavai un tur sagaidīt domes mašīnu. Es uz šo komandējumu nerāvos, bet mani lūdza pārbaudīt, vai tiešām plastikāta ledu var izmantot iecerētajā ledus hallē, jo halles projektētāji no arhitektu biroja "AB arhitekti" uzskatīja, ka sasaldētā ledus izmantošana ir pārlieku dārga. Es tam nepiekritu un Vācijā pārliecinājos, ka man ir taisnība.

Plastikāta ledus der tikai intensīviem hokeja treniņiem, jo uz tā slidas uzreiz nesāk slīdēt, bet tas nav izmantojams masu slidošanai un citām izklaidēm uz ledus. Notikušo lidostā var uzskatīt par negadījumu, ko neviens neparedzēja. Mēs apzināti neesam tērējuši domes naudu, bet tajā brīdī citu iespēju nebija," stāsta V. Šaicāns.

To atzīst arī Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs. "Jā, mēs palīdzējām domes pārstāvjiem atgriezties mājās. Vai tad uz ledus gabala nokļuvušos neglābj? Šajā gadījumā nevarējām nepalīdzēt, jo tie ir mūsu novada darbinieki, un mēs nevarējām mājās nokļūšanu atstāt viņu pašu ziņā," skaidro K. Albergs.

Viņš gan neatcerējās, cik maksājušas vilciena biļetes un izmaksājis komandējums kopumā, jo tas esot noticis diezgan sen. Izdoto summu "Ziemeļlatvijai" nevarēja nosaukt arī pašvaldības grāmatvedībā, iesakot piezvanīt E. Ivļevam, kurš to visu zinot, jo vadījis braucienu.

Diemžēl arī viņš bija piemirsis summas lielumu un lūdza piezvanīt domes Plānošanas un attīstības nodaļas vadītājai Guntai Smanei. Viņa pateica, ka vilciena biļete vienam cilvēkam maksājusi aptuveni 60, bet vai tie bijuši lati vai eiro, to viņa neatceroties.

Cik pats komandējums izmaksājis un kādi bija transporta izdevumi, sūtot uz Varšavu automašīnu, to domes amatpersonas nespēja atcerēties, ne arī dokumentos atrast skaitļus.

Komentāri 31

Vilciens

Pirms dažiem gadiem biļete no Minhenes uz Varšavu maksāja Ls 148. Taču, manuprāt, ne jau tas ir galvenais, cik kurš par ko samaksāja, bet gan visu rakstā minēto kungu un dāmu neiedomājami sliktā atmiņa. Ja pat grāmatvedībā nespēj nosaukt summu, kur taču ideālā kārtībā jābūt visiem dokumentiem, tad ko varam runāt par šo amatpersonu līmeni kā tādu. Acīmredzot, kaut kas ir slēpjams. Un vēl - laba hokeja halle ir Valmierā. Ja aizbrauktu tur, tad noteikti iegūtu izsmeļošāku informāciju, nekā Vācijā.
Un galu galā, ja nav pat tik daudz jēgas, kādi ir lidmašīnā iekāpšanas noteikumi, tad vajag sēdēt savā miestā un skaitīt pātarus, nevis ložņāt pa civilizētām valstīm.

pirms 9 gadiem, 2010.09.01 15:30

@

Vai nav jauki? :) Citiem jāatskaitās par katru iztērēto santīmu, bet te nevar atrast dokumentos, kur nu vēl atcerēties cik izmaksājis komandējums, vai tad tādi notiek katru nedēļu, ka nevar atcerēties?

pirms 9 gadiem, 2010.09.01 15:36

zzs

Ja man ir pareiza info, tad šo braucienu apmaksāja projektētāji, nevis tas tika segts no domes budžeta.Negadījuma(lidmašīnas nokavēšana) segšana gan itkā būtu apspriežams jautājums- vai tas sedzams no domes budžeta naudas vai katra šajā braucienā iesaistītās personas.
Vilcienam 01.09.2010. 15:30:33 laikam viss ir tik skaidrs par visiem transportlīdzekļu lietošanas noteikumiem, ka varētu sarīkot kādu mācībstundu šiem neprašām...

pirms 9 gadiem, 2010.09.01 15:54

:)

Bravo, kārtējo reizi domes SPECIĀLISTI pielika bikses!
Malači, tā tik turēt un paldies par rakstu labi pasmējos!

pirms 9 gadiem, 2010.09.01 17:55

prahtweeders

Labākais no pēdējos gados ''Ziemeļlatvijā'' publicētā.Apsveicu!
Būtu vēlama plašāka intervija ar Šaicānu.Kungam ir neapšaubāms komiķa talants.

pirms 9 gadiem, 2010.09.01 18:54

slida

Vai Valkā tiešām būs ledus halle? Te būs, te nebūs, kā tad īsti ir! Bet tie domes sprīdīši kā tika līdz Varšavai, tā tak varēja tik arī vismaz līdz Rīgai. Un vēl pēc skaita 3 gabali !!! Nu gan pētīja to ledu!

pirms 9 gadiem, 2010.09.01 19:00

lidmasina

Lidmasina noteikti ielaiz lidz pasam pedejam bridim. Pat ja vel nokave, tad iznemum akarta ielaiz. Tie, kas nokave - tos pat lidz pedejam vel sauc, kamer visi ir atskrejusi..ta ka nevajag tik daudz muldet, ka lidmasina nelaiz pusstundu pirms iizlidosanas. Pusstundu pirms ir jabut registretam braucienam nevis nelaiz ieksa.
Vel tads diez gan svarigs jautajums - kads ir vacu valodas zinasanas siem kungiem..??
par slikto atminu varu tikai peikrist, jo visiem dokumentiem jabut kartiba un vienalga no kadas naudas brauc, ir jabut dokumentos visam fiksetam.
Tas ir kartejais Valkas domes absurds. To jau spej tikai Valka, kur ka vienmer nav naudas un to, kas ir izlieto tur kur nevajag..:(

pirms 9 gadiem, 2010.09.01 19:25

zizuu

Principā tie nepardzētie izdevumi ir jāsedz no pašu braucēju līdzekļiem, jo jebkurā gadījumā tie radās pašu vainas dēļ. Atstāt nelaimē, protams, nevarēja, bet pēc tam ir jāpiestāda rēķins šiem braucējiem, lai atmaksā atpakaļ domei šos līdzekļus.

pirms 9 gadiem, 2010.09.01 20:08

GrĀmatveži baidās nosaukt summu, lai no Smanes un Alberga "NEDABŪ PA ASTI", TĀ TAI NOVADĀ IET !!!!

pirms 9 gadiem, 2010.09.01 22:23

smiekli nak

si trijotne ir izcili ledus brauceji? ka vini prata novertet kas labs un kas slikts? uz aciti? un izteret 2000ls?

pirms 9 gadiem, 2010.09.01 23:57

to zzs...

domītē sēdi, ka tik sparīgi aizstāvi trīs "tālbraucējus - naudas šķērdētājus"?

pirms 9 gadiem, 2010.09.02 00:23

nelidmasina

vai vai. es veletos zinat tas lidmashiinas kuras laizh pasazierus sedet burtiski pirms pacelshanas
un ja geits ir ciet tad ciet!
veel jasecina ka nodarbinatie deputaati kas klejo pa Eiropu ir Sklerotikju varza!!!!
ieveeliet ari citu aizmashigu slimibu parstavjus turpmaak!

pirms 9 gadiem, 2010.09.02 02:40

Aktieris

Šis būtu ideāls materiāls Valkas pensionāru klubiņa teātrim. Šī būtu superīga komēdija,cik stulbs ir pat novada boss,kas pat neatceras summu,kāda iztērēta. Kas tad Valkas novada domē paraksta visus papīrus?

pirms 9 gadiem, 2010.09.02 07:22

ļotene

Nu ko te cepās, palasiet iepriekšējos kementus- skaidrs, ka braucienu sponsorēja projektēšanas birojs, tātad- šī lidināšanās turp un līdz Varšavai tika apmaksāta.Nu tad vienīgi no Varšavas līdz Valkai -par domes mašīnas benzīnu un šoferīša alga...Parēķiniet paši.Tie tūkstoši nu nekā nesanāk...Bet vajag jau jums to kaulu, ko pagrauzt

pirms 9 gadiem, 2010.09.02 08:37

nesaprotu

Spēju saprast situāciju un īpaši necepos par izdevumiem, nu tā sanāca. Bet izbrīna pats fakts, ka jālido uz Vāciju, lai paskatītos uz ledus halles segumu! Vienīgais Eiropā vai? Otrs- kāpēc šiem trijiem kungiem? Pieļauju, ka viens atbild par projektu,tā varētu būt. Bet tie divi? Augstākais viņu kompetences punkts varētu būt spēja noturēties uz ledus. Un brauca taču arī projektētājs. Šķiet,domē domāšana nav stiprā puse. Ir daži profesionālie ceļotāji, kas pasauli apskata par domes naudu, bet kā ar rezultātu?

pirms 9 gadiem, 2010.09.02 09:19

Zināšanām

Tas tā pārdomām!

1)Pirms ceļ ledus halli ir vajadzīgs zināt - kādam nolūkam viņa kalpos. Tātad variants nr.1 skolnieciņi ar vecākiem reizi mēnesī atnāks paslidot, uztaisīt ģimenes dienu, Igauņu draugi un radi 1mēnesī atnāks ciemos uz Valkas ledus halli papriecāties un pavadīt forši laiku!
Ok, ienākumi ļoti minimāli diez vai pietiks apmaksāt, algu direktoram, tehniķim, apkopējām utt. - secinājums nav laba doma.

2)Tātad variants nr.2, manuprāt to nevar zināt cilvēks, kas nav saistīts ar hokeju(kā šajā gadījuma 3eskperti)! Tātad Latvijas hokejā pastāv tāda lieta, kā atklātais čempionāts, kurā piedalās arī komandas no Igaunijas, kurām mājas ledus ir Valmiera. Ja ceļam augšā halli pirmais ko vajadzētu izdarīt pārrunāt ar Est komandām, vai viņi būtu ieinteresēti, tādam piedāvājumam, Valku izvēlēties kā mājas ledu Halli, ja atbilde ir pozitīva, tad var sākt iegrozīt turnīrus, spēles, nometnes, sacensības sadarbojoties ar igauņiem un radot diezgan normālus ienākumu (kā to dara Valmiera)!

3) Tā kā manuprāt Valka ir tā pilsēta, kur ir jauns stadions ar trenažieru zāli, halle ģimnāzijā, halle pamatskolā, liela halle Lauktehnikā, ezers, estrāde krosiem utt. un pie tam visas vietas atrodas 1km rādiusā viena no otras, iespējas uz komandu piesaisti nometnēm, uz hokeja bāze ir ļoti lielas. Jāprot tikai to visu pielāgot mūsu lieliskajām iespējām! :)

pirms 9 gadiem, 2010.09.02 09:41

Neliela piebilde

Aizmirsu pateikt galveno, sakarā ar to sintētisko ledu! Mūsu vīri brauca izvērtēt tā priekšrocības, bet ir nelies moments. Uz sintētiskā ledus ir aizliegs rīkot valsts mēroga čempionātus un oficiālās spēles. 2010/2011 gada sezonā un kā arī turpmākos 7gadus no sintētiskā ledus atteicās KHL, NHL tā kā manuprāt šis brauciena lietderīgums bija vienāds ar 0.
Paldies par uzmanību un lai vecās realizēt projektu!

pirms 9 gadiem, 2010.09.02 10:11

Valka