Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Ziemeļlatvija" vaicā: Vai Valkas novadā ir vajadzīgs kultūras dzīves organizators 26

Vai Valkas novadā ir vajadzīgs kultūras dzīves organizators, kurš būtu atbildīgs par sistēmu kopumā, un pie kura varētu vērsties un daļēji risināt arī finanšu lietas?

Kārlis Albergs, Valkas novada domes priekšsēdētājs:

Ir vajadzīgs kultūras dzīves organizatorsNeuzskatu sevi par lielu kultūras jautājumu ekspertu, bet kā pašvaldības vadītājs domāju, ka novadā ir vajadzīgs viens kultūras jautājumu koordinators. To pierāda pēdējie nozīmīgie kultūras pasākumi "Zvaigznīšu festivāls" un Cimzes dienas.

Paralēli šiem svarīgajiem pasākumiem kultūras namā notika arī koncerts. Esam gan par šo jautājumu runājuši ar kultūras darbiniekiem, gan arī to apsprieduši novada deputāti Izglītības, kultūras un sporta komitejā. Pagaidām līdz maijam par šo jautājumu vēl nespriedīsim, lai realitātē apskatītos, kā norisināsies tālākie notikumi.

Kas attiecas uz finansēm, par tām jārunā novada budžeta veidošanas laikā, nevis starplaikos. Visiem organizatoriem ir jārēķinās ar kultūrai piešķirtajiem līdzekļiem. Diemžēl novadā ir jauda, kas varētu organizēt pasākumus, bet visām iecerēm pietrūkst naudas.

Unda Ozoliņa, Valkas novada domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājaJāpārredz viss laukumsUzskatu, ka novadā ir vajadzīgs šāds speciālists, kurš pārredzētu visu laukumu, nevis tikai konkrētos pasākumus konkrētā pagastā vai pilsētā. Par šo jautājumu runājām pēdējā komitejas sēdē. Kultūras dzīves organizatoram jāspēj saredzēt lietas kopumā un veidot vienotu kultūrpolitiku, nosakot prioritātes, kā arī pārraudzīt notiekošo uz vietas pagastos.

Tas bija viens no maniem darba pienākumiem, kad strādāju par novada domes priekšsēdētāja vietnieci. Tam jābūt darbiniekam, kas aizstāvētu novada intereses valsts līmenī vai arī saskaņotu novada vietu Dziesmusvētku kustībā.

Darāmā ir pietiekami daudz. Vai šos pienākumus pildīs atsevišķs darbinieks vai arī tas būs darba pienākums kādam jau no kultūras jomā strādājošajiem, vēl būs jālemj.

 

Aija Sallu, Valkas kultūras nama vadītājaNespēju veikt tik daudz pienākumuNovadā noteikti ir vajadzīgs šāds koordinators, kurš pārzinātu visu novada kultūrvidi - arī muzeju, mākslas un mūzikas skolu. Pirms tam par katru nieku gājām pie novada domes priekšsēdētāja Kārļa Alberga, bet saprotam, ka viņam līdztekus kultūras jautājumu risināšanai ir vēl daudz citu pienākumu.

Divus mēnešus esmu uzņēmusies veikt šo pienākumu saistībā ar novada kultūras un tautas namiem. Vasarā rīkosim arī pirmās novada dienas. Apzinos, ka papildu tiešajiem darba pienākumiem - iestādes vadītājas un vairāku pašdarbības kolektīvu vadītājas amatam - nevaru uzņemties šo pienākumu, jo, iespējams, tad cietīs pamatdarbs.

Domāju, ka zinoša novada kultūras dzīves organizatore būtu bijusī valsts kultūras inspektore Līga Lāne, kura pašlaik ir bezdarbniece. Iespējams, varētu rīkot konkursu uz šo amatu, lai varētu pieteikties apslēptie talanti.

Komentāri 26

Opā, netiekam ar darbiem galā? Nu tad laižat pie teikšanas tos, kas tiek, nevis atkal jaunus darbiniekus meklēt.Konkrēti kultūras nama dabinieki varēetu ieviest kopēju kalendāru, kurā atzīmēt plānoto. Kā arī ieskatīties pilsētas kultūras dzīves kalendārā, kuru katrs var izlasīt Valkas mājaslapā un jau laicīgi izlabot kļūdas, nevis dzīvot kā sūnu ciemā - neko neredzu, neko nezinu. Kā gribu, tā daru.

pirms 9 gadiem, 2010.04.25 08:54

lasītāja

100% piekrītu iepriekšējam viedoklim.

pirms 9 gadiem, 2010.04.25 09:46

sps

Nu tad tik lec zirgam sedlos un uz priekšu,varēsi rakstīt kalendārā memuārus no rīta līdz vakaram, nesodi citus,ja jau esi tik pārlieku gudra,vai gudrs tad uz priekšu ,ņem tikai un organizē!!!! Tāda sajūta kad tu lielaisis rakstītāj, un visu zinošais brokastīs labprāt apēstu kādu nabaga valcēnieti!!!!! Silti iesaku,labāk ēd maizīti,tā vismaz tavi nervi ujn aknas no tā visa necietīs!!!!!!Ha,ha........

pirms 9 gadiem, 2010.04.25 10:39

to spa

Pohas, vai? Pat aklais un kurlais zin kā Valkā ar kultūras dzīvi. :(

pirms 9 gadiem, 2010.04.25 11:55

vasilits

Меня поражает эта безответственность. Людям жрать нечего,а тут еще одного (специалиста ) на шею народу. Мало дармоедов?

pirms 9 gadiem, 2010.04.25 12:23

....

Visbiezaak lielie kritizeetaaji ir par slinku lai kaut vai reizi gaadaa uz kaadu koncertu, teaatri vai pasaakumu aizvilktos. Pirms spried par kultuuras dziivi pilseetaa, padomaa, kad peedeejo reiz ko esi apmekleejis. Un tad saliidzini ar kaiminpilseetu kultuuras aktiovitaateem! Kaut kvai Smiltenei, Ievina un Lido tur ir, bet kultuuras dziive niikulo. A valkaa viss notiek!

pirms 9 gadiem, 2010.04.25 12:24

vija

Vienas iestādes vadītājs nevar būt visa novada koordinators. Tās ir pilnīgi atšķirīgas lietas. Tāpat kā vienas skolas direktors nevar būt izglītības pārvaldes vadītājs. Valkā ir ļoti daudz kultūras pasākumu, ja vēl pieskaita jauniešu aktivitātes poliklīnikas telpās, mākslas skolas izstādes utt.Ņerkstētāji ir no tiem , kas paši ne reizi nekur nav aizgājuši. Lūr seriālus uz dīvāna un "pienesiet man kultūru".

pirms 9 gadiem, 2010.04.25 12:49

vārna

Valkā ir vairāki inteliģenti kultūras cilvēki, tikai pašreizējā vadība tos ir nosūmusi pie malas. "Realitātē apskatīsimies, kā norisināsies tālākie notikumi" brīnišķīgs citāts neizlēmībai. Lasi: pagaidīsim, vai saies galīgi tūtā un tad jau kādu savējo ieliksim! Pagājušjā vasarā taču tika uzzīmēta novada struktūra ar milzīgu daudzumu grāmatvežu u.c., bet par kultūru kaut kā neienāca prāt? Jeb tiek tālredzīgi kādam(i) taupīta vieta, ko pēkšņi bezizejā izcelt kā novada kultūras glābēju? Tā visticamāk, šekojot, kā lietas attīstās, klusi, ne čiku, ne grabu, bet kās "savējais"skatie jau sēd krēslā!

pirms 9 gadiem, 2010.04.25 12:57

sniedze

Piekrītu, nevajadzēja Lāni aizsūtīt bezdarbniekos. ir vēl citi, kas pasākumus ar labiem panākumiemir veidojuši un kam ir saprašana par kultūru, kas orientējas ar kultūru un izglītību saistītās lietās. Varbūt ļaut darboties izdarīgiem un inteliģentiem cilvēkiem, kas prot runāt ar cilvēkiem un tos satur'tkopā. Un kam smadzenes galvā. Mūsējie kultūras darbinieki daļēji sevi izsmēluši vada tik pulciņu pulciņus un tālāk nekā.

pirms 9 gadiem, 2010.04.25 13:05

...

Laane ir vieniigaa bijusii rajona padomes speciaaliste, kurai novadaa neatradaas darbs. Cilveeks ar taaaaadiem sakariem kultuuras jomaa un taadu pieredzi laikam ir dikti neizdeviigs. Sajaa amataa jaaliek taads, kurs speej pasu vellu pierunaat.....nevis skraiudiit pa pasaukli vaimanaajot, ka vinu nenoveertee vai neatbalsta...taads organizatirs tiesaam nav vajadziigs. Kad novads izveeleesies kandidaatu, lai nepiemirst to.

pirms 9 gadiem, 2010.04.25 13:27

labi būs

Nav jau tā, ka Valkā nebūtu neviena kārtīga kultūras dzīves organizatora, bet bez naudas jau neko nenoorganizēsi. Valkas iedzīvotājiem nav tik daudz tās naudas, lai apmeklētu koncertus vienu pēc otra. Un zāle būs vienmēr patukša. Un tas nabaga organizators varēs izstiepties, aicinot uz Valku slavenus māksliniekus, bet samaksāt viņiem nebūs ko. Un atkal visi teiks, ka pie mums nekas nenotiek.
Bez naudas var sarīkot vietējo mākslinieku koncertus, bet tas jau pie mums notiek. Un iet tikai pensionāri. Pilsētā, kurā ir tik liels bezdarbs, var likt kādu organiztoru grib, bet cilvēki kultūras nama zālē nebūs. Tukšā vēdera rūkšana var nojaukt koncertā toni!

pirms 9 gadiem, 2010.04.25 15:15

sīkaļa

Oho zvaigznīšu dienas un Cimzes dienas. Vai tad Freibergs galā netiek ar savu 45 gadu darba pieredzi? Varbūt vajag citu direktoru un nebūs problēmu!

pirms 9 gadiem, 2010.04.25 17:43

Ilze

Vai Ozoliņas kundzei un K. Albergam nevajadzētu sākt domāt par savim vēlētājiem dotiem solījumiem? Vēl viens kultūras darbinieks...neprāts!

pirms 9 gadiem, 2010.04.25 17:45

?

Nez kāpēc slavē cik labi pasākumi un ka valcēnieši maz tos apmeklē. Bet paši mūzikas skolas skolotāji arī tos neapmeklē. Vai nu neietu, ja patiesi būtu labi?

pirms 9 gadiem, 2010.04.25 17:46

.....

Nevis vēl viens kultūras darbinieks (part kuru veiktajiem pienākumiem tiešām varētu debatēt), bet kultūras dzīves koordinators visā novadā. Tā ir baigā atšķirība. Vajag cilvēku, kas savelk visu kopā, bet tos, kas ražo neizdevušos pasākumus vienu pēc otra, tos vajadzētu padrebināt

pirms 9 gadiem, 2010.04.25 17:55

Ilzei

Nu ko tu, Ilze, par to zini! Prāts vai neprāts, bet ir jāiedziļinās problēmā, nevis tikai jāšausminās par vajadzīgu darba vietu. Nevajag krist galējībās- ja darbs jādara, tad darbinieks jāpieņem!Mēs ejam no grāvja grāvī - kādu laiku pieņemam par daudz darbinieku, tagad pienākumi ir, bet esošie darbinieki netiek galā. Nu jāskatās reāli un nevar katrs no malas ar pārliecību teikt- vajag vai nevajag. Spiediens no malas var izdarīt lāča pakalpojumu.
Un pār kuriem solījumiem tu runā? Atgādini precīzāk, lai viņi arī zina!

pirms 9 gadiem, 2010.04.25 19:31

bedrīte

Cik atceros Albergs solīja laukus attīstīt un tiem kas par viņu balsos, darbavietas sarūpēt. laukos viss kārtībā, klusu un mierīgi, savējiem amati sadalīti tā kā visi solījumi tautai re cik ātri izpildīti! tad nu izrāda opīša cienīgu rūpi par kultūru. Ozoliņa Rīgā pa kājām šite nemaisās, piedalās tikai sēdēs kur jau tāpat viss iepriekš izlemts kā jābalso. Ozoliņa solīja aktīvu dzīvi, bet mieramīļi viņu novāca. Tā nu valkas novads var priecāties par mieru kuru partrauc tikai atseviķī aktīvisti. Bet gan jau noliks pie vietas, kam nepatīk var vākties prom! nu jā vēl augstākais mērķis mums ielās bedrītes aizlāpīt. Par to valcēnieši būs pateicīgi mūžīgi mūžos!

pirms 9 gadiem, 2010.04.25 20:32

londa

Nav īsti par tēmu, bet nevaru nepateikt.
Sestdien apmeklēju Zalā kora koncertu. Mākslinieki labi. Atslodze arī. Bet tas nebija baudāms tāpēc, ka k/n jau nav apkures. Es eju uz koncertu, atbilstoši saģērbjos, jo tas ir plānots telpās. Liels bija mans izbrīns, kad redzēju kā cilvēki iet zālē pufaikās!!!
Mīļie ,koncerts vai teātris neaprobežojas ar mākslinieku uz skatuves, bet gan ar kopējo atmos'fēru gan no mākslinieka puse, gan no skatītāja. Kā valcēnietis to var nodrošināt un baudīt?
Man nav katru reizi pirms pasākuma jāinteresējas k/n vadībai - vai šodien ir apkure, vai varu iet lencīškleitā vai kažoks jāvelk.
Uz vienkāršām lietām tā iekrītam!

pirms 9 gadiem, 2010.04.26 06:57

prāts

kādēļ gan jāatskaitās Albergam, tā vietā, lai visi novada kult. darbinieki reizi mēnesī satiktos un BEIDZOT STRĀDĀTU PAŠI nevis gaidītu, ko teiks Albergs

pirms 9 gadiem, 2010.04.26 11:54

Valka