Zupas virtuve Valkā maina atrašanās vietu 5

Jau nākamnedēļ Valkas iedzīvotāji, kuri izmantoja bijušās Valkas domes zupas virtuvi, pusdienās ēdīs SIA "Rozi" apsaimniekotajā kafejnīcā bijušās poliklīnikas telpās.

 

Bijušās Valkas pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Natālija Dubrovska informē, ka ar SIA "Rozi" īpašnieci Rutu Hommik līgums noslēgts līdz gada beigām. Līdz šim zupas virtuve atradās SIA "Vidzemes slimnīca" apsaimniekotajās telpās, un arī zupu vārīja slimnīcas virtuvē, bet līdz ar katastrofālo situāciju medicīnas aprūpes finansēšanā līdz augusta beigām virtuve nestrādās. Šī iemesla dēļ nācās meklēt risinājumu, lai pilsētas trūcīgie iedzīvotāji nepaliktu bez šī sociālā pakalpojuma.

 

"Katru darba dienu zupas virtuves pakalpojumus vidēji izmanto 20 cilvēku, arī ģimenes ar bērniem," secina N. Dubrovska. Viņa atgādina - lai varētu pusdienot zupas virtuvē, pirms tam jāierodas Sociālajā dienestā, lai speciālisti varētu izvērtēt personas materiālo stāvokli. Pēc tam persona var saņemt talonus, kas ļaus izmantot šo pakalpojumu. Zupas virtuvi var izmantot arī gadījumā, ja pašvaldības iedzīvotāji nonākuši krīzes situācijā, piemēram, cietuši ugunsgrēkā.

 

Zupas virtuve Valkas pašvaldībā darbojas jau kopš 2004. gada.

Komentāri 5

ome

Cik zinu citas pilsetas nav vajadziga,izvertesana,vai personai pienakas zupa pa brivu,vai ne!!!
Ielu cilveki,jau neies pec taloniniem,salasis pa atkritumu kastem.... un iztiks!

pirms 12 gadiem, 2009.07.17 16:44

saule

zupa netiek vārīta par brīvu, tas viss maksā naudu, tā pienākas trūcīgiem un maznodrosinātiem, tādēļ nevajag komentēt to ko nezinat.

pirms 12 gadiem, 2009.07.20 15:19

l

Normāls, izticis cilvēks neies pēc zupas, tikai galīgā izmisumā, tāpēc jādod visiem, kuri atnākuši, bez jebkādiem taloniem, līdz zupa vēl ir. Kad vairāk nav, tad jāiet uz mežu lasīt mellenes un jānopelna maltīte pašam.

pirms 12 gadiem, 2009.07.21 12:37

x

normāls, izticis cilvēks nenodzeras līdz "kliņķim"un arī no dzīvokļiem ne visus izliek, jo diemžēl vēlme strādāt arī ir zudusi sen.

pirms 12 gadiem, 2009.07.22 11:21

Valka