Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas dome vēršas valdībā ar aicinājumu izveidot atbalsta programmu Āfrikas cūku mēra ārkārtas situācijas zonā 1

1.augustā, Valkas pilsētas kultūras namā, dome uz sapulci bija aicinājusi novada zemniekus, kuri nodarbojas ar cūkkopību. Sanāksmē piedalījās arī PVD Ziemeļvidzemes pārvaldes vadītājs, Valsts vecākais veterinārais inspektors Mārcis Ulmanis.

Sanāksmes laikā zemnieki tika iepazīstināti ar pašreizējo situāciju, PVD pārstāvis Mārcis Ulmanis stāstīja zemniekiem par biodrošības principiem un par kompensāciju izmaksas kārtību.


Pašvaldība ir noskaidrojusi, ka lielākā daļa saimniecību nevarēs nodrošināt nepieciešamo biodrošību, un valsts izmaksātā kompensācija nebūs pietiekama un nespēs kompensēt to, ka zemniekiem pusotru gadu nebūs ieņēmumu no cūkkopības.


“Tā kā laukos jau tā nav daudz ekonomiski aktīvu cilvēku un darbību pārtrauks tie, kas nodarbojas ar cūkkopību, tas būtu liels trieciens gan laukiem, gan ģimenēm un cilvēkiem”, nobažījies ir pašvaldības vadītājs.Šodien diskusijās ar zemniekiem izkristalizējās divi vēlamie atbalsta varianti:


1) Bezmaksas konsultācijas zemniekiem, kuri vēlas no cūkkopības pāriet uz citu nozari. To varētu veikt Lauku konsultāciju centrs, izvērtējot katrai saimniecībai optimālo risinājumu. Pēc tam caur Lauku atbalsta dienestu (LAD) piešķirot subsīdijas vai grantu jaunās nozares izveidei vai kādas esošas paplašināšanai.

2) Tiem, kuri nevēlas, vai nav iespējams pāriet uz citu mājlopu veidu, izmaksāt ikmēneša pabalstu līdz brīdim, kamēr būs iespējams atsākt audzēt cūkas. Pabalsta (kompensācijas) apmēram būtu jābūt tādā apjomā, kas sedz negūtos ieņēmumus.


Valkas novada dome pēc sapulces ir nosūtījusi vēstuli LR Ministru Kabinetam, LR Zemkopības ministram Jānim Dūklavam un LR Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai ar aicinājumu izveidot atbalsta programmu Āfrikas cūku mēra ārkārtas situācijas zonā.

VĒSTULI LASI ŠEIT!

Komentāri 1

???

Ja par 82 kg cuku /kautsvara ap 0,78 ? / no valsts 128,06 eiro .Ko talak? Jazin pasizmaksa.

pirms 4 gadiem, 2014.08.05 23:14

Novados