Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas rajona Zvārtavas pagasta priekšsēdētājs neziņā par to, kurš turpinās iesākto darbu 1

Valkas rajona Zvārtavas pagasta padomes priekšsēdētājs Raitis Priede ir neziņā par to, kurš turpinās iesākto darbu pagasta vadībā, aģentūra LETA noskaidroja sarunā ar Priedi.

 

Ar reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Edgara Zalāna (TP) šodien parakstīto rīkojumu par desmit pašvaldību vadītāju atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas Zvārtavas pagasta priekšsēdētājs iepazinies internetā.

 

 

Pašvaldības vadītājs atstādināts par Teritorijas plānošanas likuma ilglaicīgu nepildīšanu, noteiktajā termiņā nenodrošinot teritorijas plānojumu izstrādi.

 

 

"Pirmā redakcija pagasta teritorijas plānojumam tika izstrādāta jau sen. Darbu lēnām turpinājām vairāku gadu garumā, un 2008.gada martā bija sabiedriskā apspriešana. Tad radās nesaprašanās ar institūciju atzinumiem, nepielikām vajadzīgos institūciju atzinumus, bet pieņēmām lēmumu, ka galīgo redakciju esam izstrādājuši. Tā rezultātā atgriezāmies pie tā, ka vajadzēja rīkot jaunu izstrādi , ņemot vērā institūciju labojumus, un taisīt jaunu sabiedrisko apspriešanu," par notikumu attīstību stāsta Priede.

 

 

Tālāk situāciju sarežģījis tas, ka pagasta teritorijā atrodas aizsargājamo ainavu apvidus "Ziemeļgauja", kuram dokumentācija tika sakārtota tikai pagājušā gada decembrī. Līdz ar to pagastam bijis vajadzīgs arī šī apvidus dokumentāciju ievietot dokumentu paketē un saņemt arī vides novērtējumu. Tādējādi viss iekavējās un teritorijas plānojums netika apstiprināts laikā.

 

 

Priede pašlaik darba pienākumus nepilda. "Esmu atstādināts, sēžu un gaidu, kas notiks tālāk. Tālāki rīkojumi no ministrijas nav saņemti, neviens nav sniedzis informāciju par to, kuram būtu jāturpina darbi pagastā. Nezinu, kurš būs tik gudrs, ka nāks un turpinās vadīt darbus, kurš sagatavos visas lietas nodošanai novadam? Varbūt kāds no ministrijas?" vaicāja Priede.

 

 

LETA jau ziņoja, ka par Teritorijas plānošanas likuma ilglaicīgu nepildīšanu, noteiktajā termiņā nenodrošinot teritorijas plānojumu izstrādi, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP) šodien parakstījis rīkojumus par desmit pašvaldību vadītāju atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas, aģentūru LETA informēja Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā (RAPLM).

 

 

No amata pienākumu pildīšanas atstādināta Madonas rajona Bērzaunes pagasta padomes priekšsēdētāja Vineta Lamberte, Gulbenes rajona Litenes pagasta padomes priekšsēdētājs Gunārs Ciglis, Gulbenes rajona Druvienas pagasta padomes priekšsēdētājs Juris Graumanis, Tukuma rajona Lapmežciema novada domes priekšsēdētājs Edmunds Pētersons, Krāslavas rajona Piedrujas pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Purmalis, Rēzeknes rajona Rikavas pagasta padomes priekšsēdētāja Biruta Ieviņa, Ludzas rajona Rundēnu pagasta padomes priekšsēdētāja Ina Zavadska, Krāslavas rajona Skaistas pagasta padomes priekšsēdētāja Gundega Grišāne, Ventspils rajona Usmas pagasta padomes priekšsēdētājs Gendrihs Šķesters un Valkas rajona Zvārtavas pagasta padomes priekšsēdētājs Raitis Priede.

 

 

Lēmums par pašvaldību vadītāju atstādināšanu pieņemts, lai nodrošinātu pašvaldību turpmāku tiesisku darbību. Kā uzskata ministrs, "turpinot vadīt pašvaldību darbu, atstādinātie pašvaldību priekšsēdētāji var apdraudēt pašvaldības darbības tiesiskumu un iedzīvotāju likumīgo tiesību un interešu tiesisku realizēšanu, it īpaši teritorijas plānošanas un būvniecības jomā".

Komentāri 1

PIPARS

Lasot šo rakstu, rodas iespaids, ka Priede ir nokritis no Mēness. Viņa izbrīns par to, ka nezina, kurš būs tik gudrs, ka nāks un turpinās vadīt darbus, kurš sagatavos lietas nodošanai novadam - dīvaini izteicieni.
Pirmkārt, neviena amatpersona nav neaizstājama,
otrkārt, tik gudrs Priede nemaz neizklausās,
treškārt, varbūt darbus nevajag vadīt, izpildītājiem pašiem jāzina savs darbs,
ceturtkārt, līdz novadiem vēl pusgads un likums pateiks, kā lietas jānodod, ja vispār jānodod.
Nevajadzēja čammāties. Pašvaldībās darbs nav tik vienkāršs un viegls, kā no malas kādam izliekas. Ir daudz jāzina un jāstrādā veikli.

pirms 11 gadiem, 2009.01.15 13:51

Novados