Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VARAM uzsāk latviešu remigrācijas atbalsta pilotprojektu 4

Ņemot vērā to, ka gandrīz visās Latvijas pašvaldībās ir novērojams būtisks iedzīvotāju samazinājums, remigrācijas veicināšanā būtiski ir ne tikai pasākumi valsts – ministriju līmenī, bet būtiska ir tieši pašvaldību loma. Lai uzsāktu mērķtiecīgu darbu latviešu remigrācijas veicināšanai, 2018. gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izveidojusi piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu.

Reģionālo koordinatoru galvenais uzdevums ir uzrunāt potenciālos remigrantus un noskaidrot to vajadzības, sagatavot atbilstošus piedāvājumus par darba un dzīves iespējām Latvijā. Būtiski, ka tā nav vienkārši aptauja par remigrantu vajadzībām – koordinatoriem būs jāuztur regulārs un atkārtots kontakts ar potenciālajiem remigrantiem, kā arī jāveido personiska pieeja.

Koordinatori saņems informāciju par:


  • ·         pašvaldību pakalpojumiem, īpaši par ģimenēm ar bērniem, piemēram, bērnudārzu un skolu pieejamību un atbalstu tam;
  • ·         dzīves vietu – pieejamo privāto un pašvaldības dzīvojamo fondu, ko var piedāvāt potenciālajiem remigrantiem (atbilstoši to specifikai);
  • ·         uzņēmējdarbības iespējām un darba iespējām, kas tiek sagatavots sadarbībā ar iesaistītajām institūcijām kā vienots piedāvājums.

Ģimenes ir būtiska remigrācijas projekta mērķauditorija, tādēļ plānots veidot informatīvo platformu par ģimenēm pieejamiem pakalpojumiem, izmantojot jau esošo interneta vietni www.vietagimenei.lv vai www.paps.lv. Tajā jau šobrīd ir apkopoti pašvaldību atbalsta pakalpojumi (PAPs) ģimenēm ar bērniem.

Lai pilnvērtīgi nodrošinātu koordinatoru darbu, 2018. gada martā turpinās 10 pilotpašvaldību personāla atlase, kas būs daļa no koordinatoru tīkla, kā arī informatīvās platformas izveide. Vienlaikus šobrīd ir atlasīti reģionālie remigrācijas koordinatori piecos plānošanas reģionos. Līdz ar to ikvienam interesentam par remigrācijas jautājumiem jau ir iespēja sazināties, rakstot uz [email protected]. Ja ir interese par konkrētu reģionu vai pašvaldību, tad ir iespēja sazināties ar kādu no reģionālajiem koordinatoriem:


·       Kurzemē Kristīne Smilga, e-pasts: [email protected], tālr. 26379446;


·       Zemgalē Edgars Jānis Paulovičs, e-pasts: [email protected], tālr. 63028085;


·       Rīgā Ramona Liepiņa-Krauja, e-pasts: [email protected]; tālr. 29180869;


·       Vidzemē Ija Groza, e-pasts: [email protected], tālr. 29287585;


·       Latgalē Astrīda Leščinska, e-pasts: [email protected], tālr. 65423801

Komentāri 4

bezugunsnavdumu

Priekškam Latvijai tie kuri ienīstot to devās vieglās dzīves meklējumos? Kurs tādus Latvijā nodarbinās? Patrioti principiāli tādus neņems, jo labāk paņemt ilgstošo bezdarbinkeku kurš tomēr Latviju nepameta.

Labāk lai VARAM veic Latvijas deokupāciju.

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.22 08:16

Lix

Godīgi sakot, no tevis Latvijai arī nav liela jēga. Tu tik proti dīvānā sēdēt un visas savas negācijas pār citiem izgāzt. Mums jau tā gana daudz cilvēki kāpj uz galvas - un te vēl Tu arī ar saviem sū...
Ja nav konstruktīva viedokļa, tad nemaz nesāc rakstīt savu komentāru.. mums jau tas ir apnicis!

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.23 12:25

bezugunsnavdumu

Esi no gājputniem? Ārzemēs joprojām esi nekas un sapņo par dotācijām, lai turpināt būt nekam Latvijā?

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.24 08:54

Lix

tev par nožēlu vietējai patriots, kas kaut ko dara nevis sēž dīvānā...

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.27 13:56

Novadu ziņas