Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Variņos bērni šoziem lasa vairāk

Aizvadītajā nedēļā Variņu pagasta bibliotēkā katru dienu svinēja rakstnieces un ilustratores Margaritas Stārastes 96. dzimšanas dienu, kas apritēja 2. februārī.

Jau iepriekš pagasta jaunākā paaudze izpētīja rakstnieces grāmatu izstādi un bibliotekāres Mudītes Pavasares apkopotos preses materiālus par rakstnieces dzīvi un daiļradi. Pirmie uz bērniem veltīto literāro pasākumu ieradās Variņu pamatskolas 3. un 4. klases skolēni un viņu skolotāja Ilze Miķelsone.

Nākamie atnāca otrklasnieki un viņu audzinātāja Ilva Medne. Skolotāja bērniem stāstīja, cik mīļas viņas bērnībā bijušas rakstnieces grāmatas. Arī skolas "pirmīši" jau ieskatījušies M. Stārastes radītajā pasaku pasaulē, jo iemācījušies lasīt. Viņu audzinātāja Īra Balode cer, ka varēs klasē ar bērniem pārrunāt M. Stārastes grāmatas "Pasakaini sniegi snieg" un "Rūķu dēls Knīpucis".

Savukārt pagasta bērnudārza "Saulīte" audzēkņi līdzi ņemšanai izvēlējās rakstnieces jaunāko grāmatu "Saulītes svētki". Skolotājas to viņiem lasa priekšā pusdienlaikā. Bērnudārza vadītāja Irēna Kukule ievērojusi, ka mazuļiem patīk M. Stārastes zīmējumi. "Mēs atkal aizgūstam idejas uzskates materiāliem," saka I. Kukule.

"Slikti, ka bibliotēkā nav datoru, ko mums rudenī nozaga. Taču labi ir tas, ka jaunāko klašu skolēni šoziem izlasa daudz vairāk grāmatu, nekā datoru laikā. Skolā klasēs notiek konkursi, un bērniem jāpastāsta skolotājai par izlasītajām grāmatām," stāsta M. Pavasare.

2009. gadā Variņu bibliotēka iegādājās 36 jaunākās bērnu grāmatas no dažādām izdevumu sērijām.

Novados