Variņos ciemos ielūdz bērnus

Aizvadītajā nedēļā pagasta bibliotēka iepriecināja bērnudārza un pamatskolas audzēkņus ar diviem jaukiem pasākumiem, kas veltīti Sveču dienai un rakstnieces Margaritas Stārastes 97. dzimšanas dienai.

"Šie pasākumi viens otru labi papildina. Sveces enerģija attīra un mierina cilvēku, bet mākslinieces un rakstnieces M. Stārastes grāmatās bieži ir uzzīmētas sveces," stāsta Variņu bibliotēkas vadītāja Mudīte Pavasare.

Vispirms bibliotēkas durvis vēra Variņu bērnudārza "Saulīte" audzēkņi un viņu skolotājas. Bērni atnesa bibliotēkā izliktajai sveču izstādei jaunus darbiņus - no plastilīna veidotas sveces un zīmējumus.

Pēcpusdienā Variņu pamatskolas pagarinātās grupas jaunāko klašu skolēni kopā ar skolotāju Dainu Muižnieci bibliotēkā klausījās stāstījumu par sveču liešanu senatnē, laika pareģošanu pēc Sveču dienas, dažādus ticējumus, parunas un mīklas.

Skolēni apskatīja 34 izstādē izliktas M. Stārastes grāmatas un lasīšanai izvēlējās astoņas no tām. M. Stārastes grāmatas jaunāko klašu skolniekiem joprojām ir iemīļota lasāmviela, secina M. Pavasare.

Novados