Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Variņos jauno trenažierus ikviens var lietot bez maksas 4

Variņu un citu apkārtējo pagastu ļaudis, kuriem patīk fiziski aktīvs, veselīgs dzīvesveids, var priecāties. Variņu pamatskolas sporta hallē šonedēļ atklāja trenažieru zāli. Tās aprīkojumu ikviens iedzīvotājs vecumā no 18 gadiem var izmantot par velti.

Savukārt skolēni zālē drīkst trenēties tikai sava sporta skolotāja vadībā. Kaut arī trenažieru zāle bija paredzēta jau pirms diviem gadiem uzceltās Variņu skolas sporta halles projektā, naudu aprīkojumam izdevās atrast tikai tagad. To paveica vietējā biedrība, lauku iedzīvotāju sadarbības apvienība (LISA) "Variņi", piesaistot Eiropas Savienības "Leader" pasākumu finansējumu.

Atbalsta veselīgu dzīves veiduLISA "Variņi" valdes priekšsēdētāja Maija Miķelsone informē, ka projekta kopējās izmaksas ir 3,5 tūkstoši latu. "Par šo naudu nopirkām pēc iespējas labākus jaunus trenažierus. Mūsu mērķis ir atbalstīt iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu, un gribējām, lai cilvēkiem tiek labākais, ko varam atļauties," saka M. Miķelsone.

Gaišajā, mājīgajā zālē pie logiem ir skrejceliņš, steperis, eliptiskais trenažieris, velotrenažieris un airēšanas trenažieris, bet nedaudz nomaļāk - spēka trenažieris, ar kuru iespējams veikt daudz dažādu vingrinājumu dažādām muskuļu grupām. Ir nopirkti arī 12 nūju komplekti, lai Variņu iedzīvotāji varētu sākt nodarboties ar daudzviet populāro nūjošanu.

Trenažieru zāles darba laiku vēl precizēs. Pagaidām M. Miķelsone pieļauj, ka tās varētu būt divas reizes nedēļā katru otrdienu un ceturtdienu vakaros.

Eiropas Savienības nauda projektam ir piešķirta ar nosacījumu, ka trenažierus ikvienam apmeklētājam jāļauj izmantot par velti. Viņiem vajadzēs vienīgi maksāt nelielu summu par Variņu pamatskolas telpu īri. LISA "Variņi" lūdz zāles apmeklētājus arī atbalstīt biedrību ar ziedojumiem, lai tā turpinātu sniegt labumu sabiedrībai.

Jāzina, ko no trenažieriem gribVariņu sporta hallē jauno trenažieru zāli atklāja otrdien, piedaloties projekta atbalstītājiem no pagasta pārvaldes, skolas un biedrības "Abulas lauku partnerība" (ALP).

Projekts "Jaunas veselīga dzīves stila aktivitātes Variņu pagasta iedzīvotājiem" tika atbalstīts ALP izsludinātajā konkursā pirmajā kārtā. "Tas ir priecīgs notikums, jo laukos tiek ieguldīta nauda," saka ALP administratīvā vadītāja Sveta Rozīte.

Viņa secina, ka arvien vairāk nevalstisko organizāciju novērtē iespēju piesaistīt Eiropas fondu naudu. "Tagad ir noslēgusies konkursa trešā kārta, un tajā iesniegts tik daudz projektu, ka visiem nepietika finansējuma. Jāgaida ceturtā kārta. Plānots, ka projektus tajā varēs iesniegt nākamā gada februārī," informē S. Rozīte.

Variņu jaunieši Zanda Beitika un Ervīns Kauliņš jau gatavo pieteikumu, lai papildinātu trenažieru zāles aprīkojumu. Piemēram, vēl nav hanteļu un svaru stieņa. "Citādi aprīkojums ir labs, pat labāks, nekā trenažieru zālē Rīgā, uz kurieni gāju," atzīst studente Z. Beitika. Rīgā viņa trenējās pēc speciāli sastādītas individuālās programmas.

M. Miķelsone piekrīt, ka trenažieru zālē vajadzētu profesionālu instruktoru kurš pastāvīgi uzraudzītu treniņu procesu, taču viņa algošanai nav naudas. Sākumā visus interesentus instruēs ievadlekcijās, taču pēc tam nodarbībās par savu veselību un drošību atbildēs katrs pats. Pirms uzsākt trenažieru zāles apmeklējumu, ir jākonsultējas ar ģimenes ārstu.

Smiltenes novada sporta darba organizators Guntars Markss iesaka pirms jaunās trenažieru zāles apmeklējuma katram noskaidrot, ko viņš vēlas, - koriģēt stāju, uzlabot veselību, vai attīstīt muskulatūru, un tad konsultēties ar vietējo sporta skolotāju, lai netrenētos pa tukšo. "Zinot, kādi tur ir trenažieri, man nav skaidrs telpas pielietojums," piebilst G. Markss.

Komentāri 4

Janis

Priekš ka vispār vinus pirka ja nevar Varinu pamatskolas skolēni izmantot un nepilngadīgas personas ta jau Varinu vardu iznes ārpus varinu teritorijas tikai skolēni ar saviem sporta panākumiem un vel viniem nevar atjaut trenēties es domāju ka tad pat varētu iznest ari ārpus Latvijas teritorijas varbūt uz to ir Variniesi spejigi tas ir stubums.Es esmu tikai par to ka skolēniem atlaut izmantot tos trenažierus.(fool)

pirms 9 gadiem, 2010.10.01 16:42

Zelma

Vai tad Tu, Jāni, nemāki lasīt, ka sporta skolotāja uzraudzībā viņi to var darīt!!!

pirms 9 gadiem, 2010.10.03 09:10

Zelma tu domā ka sporta skolotājs viņiem atļaus tik bieži kā viņi grib un ja skolēni grib vēl papildus trenēties pa vakariem vēl. Tad skolotājs ar sēdēs blakus un ja skolotājs nav vietējais?

pirms 9 gadiem, 2010.10.04 15:52

Sportists

Ir pagājuši 3 gadi. Mums atļauj ar viņiem bez pieaugušajiem ,bet man kā lielam sportistam tur nav ko darīt un vel par to man jāmaksā

pirms 6 gadiem, 2013.12.29 01:20

Novados