Variņos - krāsaināk un skanīgāk

Pie jaunas skaņas un gaismas aparatūras ticis Variņu pagasta tautas nams. Vietējā biedrība "Lauku iedzīvotāju sadarbības apvienība Variņi" īstenojusi kārtējo projektu, no kā labumu gūs ikviens tautas nama pasākumu apmeklētājs.

Tagad koncertus, teātru izrādes un citus pasākumus skatītājiem var parādīt daudz kvalitatīvāk, priecājas Variņu tautas nama vadītāja, Lauku iedzīvotāju sadarbības apvienības (LISA) "Variņi" biedre Velta Elstiņa. Biedrība nodevusi jauno aparatūru viņas uzraudzībā un lietošanā, lai dažādotu iedzīvotāju aktivitātes Variņu tautas nama telpās.

Ieguvums ir pieci jauni mikrofoni un 10 prožektori, skaņu pults un cita aparatūra. "Pirms tam tautas namā faktiski nekā tāda nebija. Skaņas un gaismas aparatūra bija veca, kopš padomju laikiem, un bieži plīsa," stāsta V. Elstiņa.

Pirmie jauno aparatūru novērtēja 18. martā notikušā koncerta apmeklētāji un dalībnieki. Variņu tautas namā uzstājās pašdarbības kolektīvi no Matīšu un Vecates pagasta Burtnieku novadā un savējie - varinieši un palsmanieši. "Gan pašām, gan citiem ar jaunajiem mikrofoniem skanēja labi. Piedevām jaunie prožektori visu skaisti un krāsaini izgaismoja," vērtē Variņu pagasta vokālā ansambļa "Sinkope" dziedātāja Agita Birkenšteina.

Skaņas un gaismas aparatūru LISA "Variņi" iegādājās projektā "Atbalsts muzikālām aktivitātēm Variņos", piedaloties biedrības "Abulas lauku partnerība" rīkotajā konkursā, informē biedrības vadītāja Maija Miķelsone. Projektu atbalsta Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai, bet administrē - Lauku atbalsta dienests.

Novados