Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Variņu ciemata centrā glītāka paliks vēl viena ēka

Variņu ciemata centrā atsākušies būvdarbi, kas pieliks punktu vairāku ēku kompleksa remontam. Ja laika apstākļi atļaus, tad aprīlī arī lauksaimniecības uzņēmuma SIA "Palsa" ēka būs nosiltināta un nokrāsota, tāpat kā nesen jau izdarīts ar blakus esošo pagasta pamatskolu un sporta zāli.

 

Par krāsas toni vēl tiek spriests. Taču jau tagad zināms, ka ēka nebūs dzeltena. Tādā krāsā ir kaimiņu nams - skola.

 

Objektā strādā Gulbenes uzņēmuma "Sedos Būves" celtnieki. Darbus finansē nama īpašniece SIA "Palsa". Namā atrodas arī pagasta tautas nams un bibliotēka.

 

 

Aizvadītajā nedēļā "Sedos Būves" strādnieki Guntars Gartkevičs un Aleksejs Karajevs atjaunoja jumtu virs ieejas durvīm. Jumtam tagad būs šindeļu segums. Nedaudz mainīts tā slīpums.

 

Celtnieki gaida siltāku laiku, lai turpinātu ēkas siltināšanu un ārsienu krāsošanu. "Ja strādātu mīnus grādos, tad vēlāk viss nonāktu nost," skaidro G. Gartkevičs.

 

Abiem celtniekiem aizvadītā piektdiena bijusi pēdējā darba diena uzņēmumā "Sedos Būves".A. Karajevs stāsta, ka abi atlaisti sakarā ar darba apjoma samazināšanos un tagad nākšoties stāties bezdarbnieku uzskaitē.

 

"Neko konkrētu mums nepaskaidroja, bet nav jau noslēpums, ka celtniecībā ir liela konkurence. Firmas nevar vinnēt konkursos. Kaut arī būvmateriālu cena samazinās, cilvēkiem tāpat nav kur strādāt, " spriež celtnieks.

 

Par nākotni raizējas arī lauksaimnieki. Piektdien notika SIA "Palsa" kapitāla daļu turētāju kopsapulce. Tajā apsprieda divus galvenos jautājumus: 2008. gada pārskatu un peļņas sadali. Uzņēmumā ir vairāk nekā 200 kapitāla daļu turētāji.

 

"Par šo gadu pat runāt negribas. Ja nekas nerisināsies attiecībā pret piena ražotājiem un piena iepirkuma cena turpinās samazināties, tad neredzu izeju," saka SIA "Palsa" valdes priekšsēdētājs Jānis Krasņickis.

 

Piena lopkopība ir SIA "Palsa" galvenā ražošanas nozare. Vēl uzņēmums specializējies arī vistu olu ražošanā.

 

2008. gadā uzņēmuma "Palsa" apgrozījums bija 1,27 miljoni latu un tikai no lauksaimnieciskās ražošanas.

Novados