Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Variņu iedzīvotājiem šovasar būs jāpērk ūdens skaitītāji.

Variņos ir sākusies ciemata centralizētās ūdensapgādes sistēmas rekonstrukcijas pirmā kārta. Tiklīdz strādnieki pabeigs būvdarbus, tā ciemata centrā katrā daudzstāvu mājas dzīvoklī iedzīvotājiem vajadzēs uzstādīt ūdens skaitītāju, kas jāpērk pašiem.

Centra privātmājām skaitītāju uzstādīs Kocēnu firma "RD Būvnieks", kas īsteno ūdensvada rekonstrukcijas pirmo kārtu. Šo māju iemītniekiem sākumā par ūdeni būs jāmaksā nedaudz dārgāk, lai nosegtu ar skaitītāju saistītās izmaksas.

Var nākties maksāt vairākCentralizētā ūdensvada rekonstrukciju Variņos gaidīja, it īpaši centrā, kur vecās čuguna caurules savu laiku ir nokalpojušas. Ūdensvads bieži plīsa, un remonta laikā visos mājokļos atslēdza ūdens padevi. Pēc būvdarbiem ūdens padevi varēs noslēgt katrai mājai atsevišķi.

Variņu pagasta pārvaldes vadītājs Uldis Birkenšteins informē, ka projekta pirmajā kārtā jaunās caurules strādnieki iegulda Variņu centrā, kur centralizētajam ūdensvadam pieslēgs visas daudzdzīvokļu un individuālās mājas un katrā mājā uzstādīs vienu kopēju ūdens skaitītāju.

Naudu būvdarbiem vēl pirms novadu reformas ietaupīja Variņu pagasta padome. Trasi izbūvē jaunā vietā, lai ūdensvada caurules neatrastos zem asfaltētajām ielām.

Uz otro kārtu ir atlikta ūdensvada rekonstrukcija ciemata Līvānu māju rajonā. Kad būvdarbi varētu sākties tur, pašvaldībā pagaidām nevar pateikt. Taču arī Līvānu māju iedzīvotājiem jau šogad jāuzstāda ūdens skaitītāji.

Apvaicātos variniešus visvairāk interesē gaidāmā jaunā kārtība, kad ikvienam mājoklim būs jāmaksā par reāli patērēto ūdens daudzumu atbilstoši skaitītāja rādītājiem. Pagasta pārvalde pieļauj, ka maksa par ūdeni sadārdzināsies, jo līdzšinējie tarifi ir lēti.

Naudu varēs krāt vasarāLīdz šim Variņos ir spēkā 2007. gadā pašvaldības apstiprinātie izcenojumi par ūdeni un kanalizāciju - viens lats un 31 santīms no cilvēka. "Mēs ģimenē esam četri cilvēki. Mēnesī par ūdeni kopā maksājām piecus latus," stāsta ciemata centrā sastaptā iedzīvotāja Rudīte Abramkina.

"Pašiem tas skaitītājs jāpērk? Un cik tas maksā?" uzzinot jaunumus, viņa kopā ar paziņu Daci Elstiņu vaicā "Ziemeļlatvijai".

Pēc Smiltenes novada pašvaldības uzņēmuma "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" (NKUP) sniegtās informācijas, maksa par individuālo ūdens skaitītāju un tā uzstādīšanu ir 30 lati, bet, ja jāpārbūvē ūdensvada caurules, lai pieliktu skaitītāju, tad dārgāk.

U. Birkenšteins pieļauj, ka individuālos ūdens skaitītājus variniešiem pašvaldība varētu palīdzēt iepirkt centralizēti. "Ja katrs iedzīvotājs pirks atsevišķi, sanāks dārgāk.

Tiklīdz novada dome pieņems lēmumu par pārejas periodu, līdz kuram Variņos katrā mājoklī jāuzstāda ūdens skaitītājs, tā, iespējams, jūnijā sasauksim ciemata iedzīvotāju sapulci un izrunāsim šīs lietas," saka Variņu pagasta pārvaldes vadītājs.

Viņš pieļauj, ka Variņu iedzīvotājiem par ūdeni atbilstoši skaitītājam varētu būt jāsāk maksāt no šā gada 1. septembra.

Novados