Variņu pagastā uzņēmums “Palsa” būvē lielu govju fermu 4

Variņu pagasta lauksaimniecības uzņēmums SIA "Palsa" šomēnes sācis īstenot projektu par jaunas fermas celtniecību 490 slaucamām govīm. Jaunbūve atradīsies Variņu ciemata nomalē, blakus citas fermas "Saujas" kompleksam.

Lēmums par jaunas būvi pieņemts divu apsvērumu dēļ: lai koncentrētu piena lopkopības nozari vienuviet un paplašinātu slaucamo govju ganāmpulku, informē uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aivis Aizsilnieks.

Objektu ekspluatācijā plānots nodot līdz šā gada decembra nogalei. Būves ģenerāluzņēmējs ir SIA "Oškalns celtniecība" no Jēkabpils.

A. Aizsilnieks cer, ka pēc projekta īstenošanas kāps vidējais izslaukums SIA "Palsa" ganāmpulkā un piena ražošanas process kļūs efektīvāks. Šogad vidējais izslaukums ganāmpulkā tiek plānots vidēji vairāk nekā 6000 kilogramu no govs, un uzņēmums meklē iespējas, kā vēl vairāk attīstīt piena lopkopības nozari. SIA "Palsa" jaunajā fermā ieviesīs govju nepiesietās turēšanas tehnoloģiju, būtiski izmainot ganāmpulka ēdināšanas un turēšanas apstākļus.

Šobrīd uzņēmuma "Palsa" ganāmpulks - 550 slaucamas govis - ir izvietotas četrās, vēl padomju laikā celtās fermās, kas atrodas atstatus cita no citas: "Saujās", "Siliņos", "Kuļķos" un "Jaunzemos". Pēc jaunās fermas nodošanas ekspluatācijā pāris veco fermu slēgs un govis no tām pārvietos uz jaunbūvi. Šogad SIA "Palsa" likvidēs vistkopības nozari.

"Nespēsim izpildīt Eiropas Savienības jaunās labturības prasības. Lai to izdarītu, ir vajadzīgas ļoti lielas investīcijas, bet mēs izvēlējāmies par labu slaucamajām govīm. Piena lopkopība šobrīd Latvijā ir stabila nozare," atzīst SIA "Palsa" valdes priekšsēdētājs. Uzņēmums jau izpārdod gandrīz 12 tūkstošus dējējvistas.

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" ceturtdien, 30. jūnijā.

Komentāri 4

eee

Nu jā, grūti laiki pienākuši, kad sākuma cena vienaij vistaij bija 3ls, bet tgad 1ls ;)
un ļoti mazs vistu pārdots

pirms 10 gadiem, 2011.06.29 13:46

Čiepa

Toties daudz SIA ''Palsas" strādnieki paliks bez darba.
Pagaidām lielākai daļai Variņu iedzīvotājiem ir vienīgais ienākumu avots!
Bet cik es esmu dzirdējusi,gatavojās lielāko daļu atlaist!!
Un ko tad cilvēki darīs bez darba????

pirms 10 gadiem, 2011.07.04 16:02

Novados