Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Variņu pagasta uzņēmums “Palsa” pārtikas olas pircējiem piedāvā jaunā iepakojumā 3

Variņu pagasta lauksaimniecības uzņēmums SIA "Palsa" sācis piedāvāt pircējiem vistu olas jaunā iepakojumā - baltās putuplasta kastītēs agrāko kartona kārbu vietā.

Fotoreportāžu skatīt šeit!

 

Konkurence pārtikas olu tirgū ražotājiem liek domāt, kā savu preci iesaiņot vēl glītāk. "Jaunais iepakojums ir vizuāli samērā pievilcīgs. Cilvēki tāpat skatās plauktos un novērtē preci," spriež SIA "Palsa" valdes priekšsēdētājs Jānis Krasņickis.

 

Smilteniete Baiba, kura pirkusi "Palsas" olas, gan atzīst, ka ērtāks bija kartona iepakojums. To varēja sadedzināt. Plastmasas kārba ir glītāka un vieglāka, taču palielina izmetamo sadzīves atkritumu daudzumu, par ko jāmaksā.

 

SIA "Palsa" arī šogad saglabās vienu no savām nozarēm - pārtikas olu ražošanu, kaut gan nozares izmaksas aizvadītajā gadā ir ievērojami sadārdzinājušās, piemēram, gāzei - par aptuveni 70 procentiem. Ar gāzi "Palsa putnu fermā apsilda pakotavas telpas un cāļu novietni, kad saņem tos diennakti vecus no akciju sabiedrības "Balticovo".

 

Palielināt olu cenu ražotājam neļauj konkurence tirgū. "Provizoriski rēķinot, ražojam olas aptuveni pašizmaksas līmenī," saka J. Krasņickis. Pircējiem tas nozīmē to, ka olu cenu kāpums vismaz no ražotāja puses nedraud.

 

 

Uzņēmuma "Palsa" putnu fermā ir vairāk nekā 20 tūkstoši vistu, kuras dienā izdēj vidēji 21 tūkstoti olu. Tās tiek šķirotas atbilstoši svaram. Putnkopības iecirkņa vadītāja Aija Pavasare teic, ka pagaidām aptuveni 60 procenti ir M (mazākas) kategorijas olu, jo vistas vēl ir jaunas, dēt sākušas pērn septembrī.

 

SIA "Palsa" galvenā ražošanas nozare ir piena lopkopība. Uzņēmuma ganāmpulkā ir 560 govju. Pienu "Palsa" pārdod akciju sabiedrībai "Rankas piens".

 

J. Krasņickis atzīst, ka šogad uzņēmums par attīstību nevar domāt. Pārstrādes uzņēmumiem ir grūti realizēt savu produkciju, un vairāk piena tiem nevajag.

 

"Diemžēl valdība nenāk pretī, lai pārstrādātāji varētu saražoto produkciju eksportēt. Tas ietekmē arī mūsu darbu," secina lauksaimniecības uzņēmuma vadītājs.

Komentāri 3

Aiva

Parasti izvēlos tieši "Palsa" olas, jo vietējā produkcija - tas arī ir galvenais nosacījums un nevis iepakojums, kādēļ izvēlos viņu preci. Tomēr dodu priekšroku videi draudzīgākam papīra (kartona) iepakojumam nevis plastmasas iepakojumam. Par šo jauninājumu žēl. Ir redzētas pat ļoti glītas - modernākas kartona kārbas olām.

pirms 11 gadiem, 2009.01.19 15:08

Janka

Visu laiku pirku "Palsas olas". Tagad vairs nepērku, jo pilnīgi neapmierina jaunais iepakojums. Vai tiešām mums vēl nepietiek platmasas atkritumu kalni? Žēl ka ražotāji to nesaprot.

pirms 11 gadiem, 2009.01.19 16:06

;(

Piekrītu!Kāpēc krāt plastmasu, ja kartonu var sadedzināt!!

pirms 11 gadiem, 2009.01.19 16:23

Novados