Vasu kalnā notika Bilskas pagasta ziemas sporta svētki 6

Sestdien stiprais vējš nebija šķērslis maziem un lieliem Bilskas pagasta iedzīvotājiem. Viņi visi ar labu noskaņojumu devās uz Vasu kalnu Mēru pusē, lai kopīgi baudītu ziemas priekus. Daudzi bija ievērojuši aicinājumu un ieradās kaķu vai zaķu izskatā. Pēc jautrām un arī atbildīgām disciplīnām visi mielojās ar siltu zupu, tēju un sildījās pie ugunskura.

FOTO

Tradicionāli Vasu kalnā tiek rīkoti Bilskas pagasta ziemas sporta svētki. Šogad ikvienam bija iespēja slēpot, veikt tālāko nobraucienu ar savu braucamrīku no kalna, uz ātrumu piepildīt maisu ar sniegu, šaut pa baloniem, izmēģināt savus spēkus vieglās automašīnas vilkšanā, bumbiņu mešanā mērķī, virves vilkšanā un, kā teica Bilskas pagasta pārvaldes vadītāja Linda Karsoni: "Izbaudīt simto dienu šoziem, kad Latvijā ir sniegs."

Svētki var sākties!Rīta pusē šķita, ka ziemas priekus nolēmušas baudīt vien vairākas ģimenes, taču jau pēc laiciņa ieradās prāvs pulciņš bērnu, jauniešu un pieaugušo. Svētki varēja sākties. Sākumā daudzi ar lielu interesi devās uz šaušanas disciplīnu. Lai tajā piedalītos, sākumā bija jāpiepūš pieci baloni, tad desmit reizes jāpietupjas un tikai tad no konkrēta attālumā jāmēģina balonus sašaut.

"Man te patīk gandrīz viss. Ierados ar ģimeni, mamma brauca ar mašīnu, bet es atslēpoju no Mēriem. Vislabāk patika šaut. Vienīgi grūtības sagādāja nomērķēšana, jo traucēja lielais vējš. Balons pat aizlaidās kokā, mēģināju uzkāpt pakaļ, bet nesanāca," stāsta deviņus gadus vecais Renārs Akmins.Šaušanā pa mērķi labāk veicās zēna vienaudzei Danielai Brikmanei.

"Bišķiņ jau māku šaut, trāpīju pa vairākiem baloniem. Tikko laidāmies ar slēpēm lejā pa kalnu - tik forši," sajūsmā ir Daniela. Ja pieaugušie ik pa laiciņam sildījās pie ugunskura, tad bērniem it nemaz nebija auksti. "Auksti nav, vienīgi vējš mazliet traucē. Paspēju izpildīt vairākus uzdevumus. Man patika, kā ir izveidota slēpošanas trase," saka Gustavs Purvzāle.

Saliedē pagasta ļaudisZiemas sporta svētkus par labu atpūtu uzskata bilskēnietis Dzintars Strazdiņš. "Šādas sporta spēles pagastā ir nepieciešamas, jo tās labi saliedē cilvēkus. Interesanta izvērtās mašīnas vilkšana. Rezultāts nebija īpaši spožs, bet līdz galam tiku. Žēl tikai, ka atšķirībā no pagājušā gada šoreiz neskanēja mūzika. Tad būtu vēl patīkamāk," spriež vīrietis.

Gan individuālos, gan komandu sniegumus piefiksēja tiesneši, lai pēc tam noteiktu Bilskas pagasta ziemas sporta svētku labākos sportistus.

Sportiskajai un veselīgajai dienai turpinājums sekos vasarā, kad visi pagasta iedzīvotāji būs gaidīti sporta svētkos Bilskā. Pagastā tā ir tradīcija.

Komentāri 6

Skatoties uz to pliko muguru šermuļi pārskrien!
Mīļās meitenes, rūpējieties par savu veselību!

pirms 10 gadiem, 2011.03.07 14:21

Saņka

bildē redzama meiteņu cīņas māksla :))

pirms 10 gadiem, 2011.03.07 15:55

Dzīvē ir arī jārūdas!!!!! Malači meitenes!!!:)

pirms 10 gadiem, 2011.03.09 14:10

Novados