Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecākiem Blomē nav skaidrības par Ziemassvētku paciņām 2

Otrdien notika Ziemassvētku eglītes pasākums Blomes pagasta pirmsskolas vecuma bērniem. Kādam portāla ziemellatvija.lv lietotājam nav izprotams , vai pagasts vairs bērniem nerūpē konfekšu tūtas, jo tās bija identiskas firmas „Madara ‘89" dāvātajām saldumu paciņām Smiltenes novada skolām.

Portālā ziemellatvija.lv forumā "Sirsnīgs paldies SIA "Madarai ‘89" lietotājs ar niku saskumuši raksta: "Tikai Blomes pagastā pirmsskolas bērniem paciņas dod pagasta eglē. Tātad Butkas kunga dāvātās paciņas dod pagasts un pirmsskolas vecuma bērniem no pagasta Ziemassvētkos nekas. Vai tiešām Smiltenes dome ar 60 latiem aizlāpīs caurumu budžetā, žēl, ka patīkamā vietā atkal negatīvais - KAUNS!"No kādas māmiņas uzzinājām, ka viņas bērns, kurš mācās Blomes pamatskolā, „Madaras ‘89" dāvināto paciņu saņēmis. „Jaunākais bērns iet bērnudārzā.

Tur pirms Ziemassvētkiem katrs vecāks deva divus latus un piecdesmit santīmu, lai varētu bērniem nopirkt saldumu paciņu. Nekādas dāvinātās paciņas bērnudārzā nebija," stāsta divu bērnu māmiņa. Sieviete ievēroja, ka pagasta pārvaldes rīkotajā Ziemassvētku eglītes pasākumā bērni saņēma paciņas, kas vizuāli bija tādas pašas kā firmas „Madara ‘89" dāvinātās.

Blomes pagasta sociālā darbiniece Ginta Nulle bija viena no svētku pasākumu organizatorēm. Viņa stāsta, ka pagastā pavisam ir teju septiņdesmit pirmsskolas vecuma bērnu. Ik gadu bija paredzēti līdzekļi, lai Ziemassvētkos paciņas sagādātu visiem šī vecuma bērniem.

Tā tas bija iecerēts arī šoziem, bet līdzko uzzināja par „Madaras ‘89" lielisko svētku pārsteigumu skolām un bērnudārziem, Smiltenes novada dome vairs neļāva pagasta pārvaldei iegādāties saldumus visiem bērniem. Blomes pagastā no teju septiņdesmit bērniem paciņas par pašvaldības līdzekļiem varēja iegādāties tikai 45 bērniem (tiem, kuri neapmeklē izglītības iestādi).

„Pateica, ka viens bērns nevarēs saņemt divas paciņas. Diezgan skumji, jo visus iepriekšējos gadus saviem pagasta bērniem esam varējuši atļauties paciņas. Nauda bija arī šogad, jo sākumā pasūtīju saldumus visiem bērniem, bet pēc domes rīkojuma bija jāatsauc daļa pasūtījuma. Diezvai nākamajā gadā vispār notiks šāds pasākums," skumji nosaka sociālā darbiniece.

Viņa skaidro kārtību, kādā Ziemassvētku paciņas tika dalītas bērniem: „Uz pagasta eglītes pasākumu nāk gan bērnudārza, gan mājas bērni. Lai bērnudārza audzēkņi nebūtu sarūgtināti, ka viņiem šogad kārumi nepienākas, pasākumā šiem bērniem dalījām „Madaras ‘89" dāvaniņas.

Tas arī izskaidro, kāpēc viņiem šīs paciņas neizsniedza Ziemassvētku pasākumā bērnudārzā.". Tiem, kuri otrdien nevarēja ierasties uz Blomes pagasta eglītes pasākumu pirmsskolas vecuma bērniem un saņemt cienastu, pagasta pārvaldes darbinieki to sola nogādāt janvāra pirmajā nedēļā.

Smiltenes novada domes sociālā dienesta vadītāja Inta Siliņa apstiprina, ka visos Smiltenes novada pagastos Ziemassvētku paciņas par pašvaldības līdzekļiem iegādātas tikai pirmsskolas vecuma bērniem, kuri neapmeklē izglītības iestādi. Dome lēmumu pieņēmusi, uzzinot par labdari firmu „Madara ‘89". Tas pieņemts, lai nerastos netaisnība, ka vieni saņem vienu paciņu, bet citi - divas.

Komentāri 2

Tiesam loti liela netaisniba, ja kads berns sanems divas pacinas. Kauns Smiltenes novada domei. Nevar atlauties pat vairs berniem Ziemassvetku pacinas. Nabadzigakais novads Latvija.

pirms 9 gadiem, 2010.12.30 21:56

Iveta,netaisi problemas kur nav jataisa,atradusies te taisnibas mekletaja! sez ar vidusskolas izglitibu un komande paradi!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.01.08 18:58

Novados