Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veltī izstādes Strenču foto darbnīcai un Dāvim Spundem

Vēl pāris nedēļas Strenču vidusskolas sākumskolas korpusā būs apskatāma izstāžu kuratoru grupas "FotoForma" sagatavotā fotogrāfiju izstāde no kolekcijas "Cilvēka esības telpa".

Izstāde ir veltījums savulaik Strenčos strādājošam fotogrāfam Dāvim Spundem un Strenču fotodarbnīcas simtgadei.

"Esam apskatījuši 11 tūkstošus negatīvu, un secinām, ka Dāvis Spunde ne tikai strādājis par atalgojumu, bet arī pats pēc savas iniciatīvas fiksējis savu laiku, un cilvēks ir viņa galvenais objekts," atzīst izstāžu kuratoru grupas "Foto Format" pārstāvis Vilnis Auziņš.

Savukārt šodien, 6. augustā, pulksten 17.00 Rīgā, Latvijas Fotogrāfijas muzejā tiks atklāta izstāde "Vēstures iluzionisti", kas ietver 70 attēlus no Strenču fotodarbnīcas kolekcijas.

Šī unikālā, apjomīgā kolekcija (stikla plašu negatīvi), tika nogādāta Latvijas Fotogrāfijas muzeja krājumā 2004. gadā, pateicoties nekustamā īpašuma kompānijas "Latio" un Kultūras ministrijas atbalstam.

Fotogrāfijas uzņemtas laika posmā no 1920. gada līdz 1950. gadam Dāvja Spundes foto darbnīcā Strenčos.

Ekspozīciju "Vēstures iluzionisti" muzeja abos stāvos iekārtojis Gints Mālderis no dizaina studijas "Pieci ezeri". Izstādei atlasītie kolekcijas attēli raksturo darbu un atpūtu aizvadītā gadsimta pirmajā pusē Latvijā.

"Fotogrāfijās redzami ielu bruģētāji, skursteņslauķi, mērnieki un tiltu būvētāji, kā arī no koka taisītas ķerras, ar kurināmo darbināmi spēka rati un citi mūsdienās vairs neizmantoti darba rīki.

Fotogrāfijas no Strenčiem apliecina ne tikai latviešu darba spējas, bet arī dzīvesprieku un vitalitāti," stāsta Fotogrāfijas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Anda Boluža.

Vienlaikus ar izstādes atklāšanu tiks prezentēta Fotogrāfijas muzeja jaunā grafiskā identitāte.

Atsaucoties Latvijas Fotogrāfijas muzeja vadītājas Maijas Dudarevas lūgumam, augusta nogalē interneta portāls ziemellatvija.lv kopīgi ar muzeju rīkos akciju, publicējot Strenču fotodarbīcas kolekcijas fotogrāfijas un aicinot mazbērnus ar savu vecvecāku palīdzības atpazīt tajās redzamos notikumus vai cilvēkus. Par akcijas sākumu informēs arī "Ziemeļlatvija".

Novados