Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vidzemē īsteno „tumšo gājēju glābšanas misiju” 3

Lai mudinātu „tumšos gājējus” kļūt labāk redzamiem diennakts tumšajā laikā, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) kopā ar biedrību „Latvijas Samariešu apvienība” un Valsts policiju turpina īstenot satiksmes drošības kampaņu un „tumšo gājēju glābšanas misiju” – „REDZAMS, TĀTAD DZĪVS!”. 

Vidzemē pirmie gaismu atstarojošo vestu izdales reidi notiks Valmierā un Gulbenē, trešdien, 26. novembrī, izbraucot plkst. 16:30 no vietējām CSDD nodaļām. Pārējās „gaismas vestes” Vidzemē izplatīs Samariešu apvienības Smiltenes nodaļa, kā arī tās sadarbības organizācijas – biedrība „Nākotnes Salaspils”, „Ģimenes Izglītības Fonds” Rīgas rajonā, biedrība „Otrās mājas” Ogres rajonā, ģimenes centrs „Mūsu nākotne” Cēsīs, Inčukalna invalīdu biedrība, organizācijas „Glābiet bērnus” Strenču un Vaives nodaļas,  kā arī Valmieras, Alūksnes, Apes un Amatas novada fondi 


Kampaņas ietvaros arī pārējos Latvijas reģionos uzsākta atstarojošo „gaismas vestu” izdale un kopumā 20 000 vestes saņem galvenokārt mazturīgie un trūcīgie iedzīvotāji, kā arī nejauši uz ceļa sastaptie „tumšie” gājēji.


Lielākā daļa jeb 71% negadījumu, kuros pērn gājuši bojā gājēji, notikuši Latvijas reģionos, tostarp Vidzemē ir augstākais cietušo rādītājs - ievainoti 163, bet dzīvību zaudējuši 22 gājēji, liecina CSDD apkopotā informācija. Turklāt Valmierā vien pērn satiksmē cietuši 19 gājēji un viens negadījums beidzies letāli. Raksturīgi, ka 67% negadījumu, kuros cieš gājēji, notiek diennakts tumšajā laikā, turklāt gada pēdējos mēnešos to skaits ievērojami palielinās. 


Visbiežākais iemesls negadījumiem ir gājēju paviršība pret prasību, ka, pārvietojoties diennakts tumšajā laikā un nepietiekamas redzamības apstākļos, ir jāvalkā gaismu atstarojošā veste vai apģērbs ar atstarojošiem elementiem.  2013.gada pieredze rāda, ka vispārgalvīgākie ir bijuši gājēji Vidzemē un Latgalē, kur dzīvību zaudējuši attiecīgi 22 un 13 cilvēki, savukārt Zemgalē fiksēti desmit bojā gājušie, bet Kurzemē gājēji bijuši ievērojami piesardzīgāki – pieci negadījumi ar letālām sekām.  


Šogad uz Latvijas ceļiem bojā gājuši jau 55 gājēji, savukārt 771 ievainoti. Tāpēc ikviens iedzīvotājs aicināts ne vien pats diennakts tumšajā laikā valkāt gaismu atstarojošu apģērbu, bet rūpēties arī par līdzcilvēku redzamību uz ceļa un glābt viņu dzīvības, dāvinot tuviniekiem, draugiem vai klientiem „gaismas vestes” vai atstarojošu apģērbu.


Kampaņas ietvaros ar apdrošināšanas sabiedrības ERGO atbalstu radīta īpaša tumsas simulatora aplikācija „tumšo gājēju” meklēšanai CSDD Draugiem.lv lapā http://ej.uz/Redzams_dzivs. Savukārt paši mazākie satiksmes dalībnieki aicināti piedalīties konkursā, kurā tiks meklēta Latvijas drošākā un gaišākā bērnudārza grupiņa. 


Satiksmes drošības kampaņu „REDZAMS, TĀTAD DZĪVS!”, īsteno CSDD, Satiksmes ministrija un Valsts policija kopā ar partneriem – apdrošināšanas sabiedrību ERGO un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroju, lai skaidrotu iedzīvotājiem atstarojošo vestu un atstarojošo elementu izmantošanas nozīmi diennakts tumšajā laikā.

Komentāri 3

svalceniesiem nevajag

tur dzivo laudis kuri doma, ka labak neredzams, toties ne saja kropligaja veste.

pirms 3 gadiem, 2014.11.22 12:06

rita

kapec nenesat vesti,nav jau balle javelk,bet uz cela.

pirms 3 gadiem, 2014.11.25 17:15

nazis

Nezinu, vai tas ir īstenojams, bet ļoti labi būtu, ja šīs vestes varētu iegādāties satiksmes autobusos. Nereti gadās, ka cilvēki atbraucot līdz savai pieturai laukos, konstatē, ka ir tumšs, bet vestes nav. Tad ko darīt, ja līdz mājām vēl pāris kilometru jāiet?

pirms 3 gadiem, 2014.11.22 12:43

Novados