Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vijciemā atklās piemiņas plāksni “lāčplēsim”

11. novembrī, Lāčplēša dienā, Vijciemā atklās piemiņas plāksni Lāčplēša ordeņa kavalierim Aleksandram Zvirbulim. Pagasta kapos atdusas septiņi šī ordeņa kavalieri. Tiem ir viena kopēja piemiņas plāksne.

 

"Pulksten 15.00 no pagasta centra, kā katru gadu, sāksies gājiens uz kapiem pie Latvijas atbrīvošanas cīņu septiņiem dalībniekiem, kuriem piešķirts augstais valdības apbalvojums. Pasākumā piedalīsies Valkas novada jaunsargi Salvja Lozdas vadībā, ieradīsies Valmieras Zemessardzes bataljona Valkas rotas komandieris Aigars Savickis.

 

"Gājienā ies pamatskolas skolēni un visi citi interesenti. Jaunums ir tas, ka pēc ceremonijas pie kopējās piemiņas plāksnes visi dosies pie A. Zvirbuļa kapa, lai atklātu jauno plāksni," informē pamatskolas direktore Aīda Vītola, kura kopā ar tautas nama vadītāju Vitu Bērziņu veidoja šā pasākuma scenāriju.

Pēc Valkas novadpētniecības muzeja iniciatīvas, piemiņas plāksnes Lāčplēša ordeņa kavalieriem pie viņu kapiem atklāj katru gadu pa vienai. Muzeja krājuma glabātāja Aija Priedīte teic, ka Vijciema kapos, iespējams, atdusas vēl kāds ordeņa kavalieris, piemēram Jānis Krieviņš, taču viņu kapu vietas vēl meklējamas un pētāma šo cilvēku biogrāfija.

Novados