Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vijciema tautas nama vadītājas kabinetam vairs nebūs sociālisma laika pieskaņas

Nupat Vijciema tautas namā pabeigta grīdas nomaiņa. Iepriekšējais grīdas seguma bija no priedes koka. 2002. gadā izvēle par labu priedei krita tāpēc, ka tie bija pagasta padomei piederoši dēļi un koksni vajadzēja likt lietā.

 

Vecā grīda ir slīpēta un lakota atkārtoti. Priede ir mīksts koks un tādu slodzi kā tautas namā, kur dejo tik daudz deju grupu, ilgi izturēt nevar. Turklāt arī uz ballēm dažkārt ierodas liels apmeklētāju skaits. Dāmu apavu spicie papēdīši dara savu. "Tas viss ir ļoti patīkami, taču grīdas nodilums ir straujš," secina tautas nama vadītāja Vita Bērziņa.

 

Nu ir izvēlēts viscietākais iespējamais segums - ozolkoka parkets. Materiāls ražots Latvijā, turklāt vēl nopirkts par iepriekšējā gada cenu. V. Bērziņa paredz, ka turpmāk pasākumu skaits tautas namā būs nedaudz mazāks, taču tradicionāli nozīmīgākie noteikti notiks.

 

 

 Pirmās nelielās ugunskristības jaunajai grīdai notika Valentīndienā. Par grīdas kvalitāti pārliecinājās jauniešu deju kolektīvs, un viņu atzinums bija - dejošanai der lieliski. Lielās ugunskristības paredzētas 7. martā, kad visus pagasta un apkārtnes ļaudis uz balli ielūgs grupa "Apvedceļš". Tad arī balles dalībnieki to varēs novērtēt.

 

Tautas namā paredzēts saglabāt visus mākslinieciskās pašdarbības kolektīvus. Ievērojamas pārmaiņas ir piedzīvojis arī vadītājas kabinets. Tā ēkā ir vienīgā telpa, kas līdz šim nav remontēta ne reizi. Tiesa, līdzekļu trūkuma dēļ šis kabinets pagaidām aprīkots ļoti pieticīgi.

 

 

"Šim kabinetam vairs nebūs jūtams sociālisma laika piesitiens. Telpa nav mainījusies kopš kolhoza laikiem, kad tur atradās dispečertelpa," stāsta pagasta padomes priekšsēdētāja Mārīte Kalniņa. Viņa uzskata, ka šo telpu vajadzēja izremontēt jau sen, jo tajā allaž ierodas dažādi viesmākslinieki. Pavisam telpu remonts izmaksāja 8254 latus.

Novados