Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vijciemā turpina “Celīšos” iesākto

Vijciema bērnudārzs tagad ir pamatskolas sastāvdaļa, tāpēc tā vadītāja ir skolas direktore Aīda Vītola. Šī pirmsskolas izglītības iestāde atrodas bijušajā internāta ēkā un tās piebūvē.

 

"Lejas stāvā daudzas telpas bija neizmantotas, tāpēc radās ideja ierīkot tur bērnudārzu," stāsta skolas direktore. Lejas stāvā bijušas vēl divas klases, tāpēc nācās nedaudz saspiesties un šīs klases pārvietot uz centrālo ēku.

 

Ieejot bērnudārza jaunuzceltajā piebūvē, tā pārsteidz ar savu gaišumu un sakārtotību. Patiesībā šī telpa ir paredzēta bērnu ratiņiem, taču pagaidām šādam mērķim tā nav lietota. Nākamā ir garderobe, un kā jau viss, kas jauns, tā priecē ar savu glītumu un racionālo izvietojumu.

 

Mācās pazīt pulksteniJautāta, vai bērnudārza sagatavošanas grupas audzēkņi ir gana labi sagatavojušies 1. klasei, A. Vītola atbild apstiprinoši. Gan audzinātājas, gan auklītes turpina "Celīšu" bērnudārzā iesākto. Jaunā bērnudārza ierīkošanas izmaksas ir apmēram 50 tūkstoši latu.

 

"Šodien ar bērniem gatavojam sirsniņas un mācīsimies pazīt pulksteni," "Ziemeļlatvijai" stāsta piecu un sešgadīgo grupas audzinātāja Inese Girgensone. Viņa uzslavē meitenes, kuru darbiņi ir akurātāki nekā zēniem. Puiši allaž steidzoties, tāpēc arī sirsniņas paviršākas, bet visi esot čakli. Šajā grupā pavisam mācās deviņi bērni. Zēniem ļoti patīk darboties ar mazajiem Lego klucīšiem.

 

Guļamistabā var rotaļātiesDivu līdz četru gadu vecuma grupiņā darbojas 11 mazuļi, taču dažreiz kāds ir apslimis, kā jau tas mazuļiem mēdz būt. Šo grupu audzina Asja Ozoliņa. Ļoti racionāli ir iekārtota bērnu guļamistaba. Visas gultiņas ir izvelkamas, bet laikā, kad tās ir noslēptas, telpas vidū ir laukums, kur var rotaļāties.

 

 

 Mūziku bērniem divas reizes nedēļā māca skolotāja Sandra Gaile. Rotaļlietu klāsts mazajiem ir gana bagāts, taču īpašu uzmanību piesaista koka rotaļlietu komplekts, kura dāvinātājs vēlējās palikt anonīms.

Novados