Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vijciemieši spēlēs teātri un dziedās

Vijciema teātris šodien, 28. decembrī, pulksten 20.00 spēlēs Māras Hornas lugu "Ļaujies, un viss". Tas notiks žūrijas klātbūtnē saistībā ar konkursu par Latvijas amatierteātru gada labāko izrādi.

Pieteikumu gada izrādei var iesniegt līdz 30. decembrim. To jau ir izdarījis Valkas pilsētas teātris Aivara Ikšeļa vadībā. Reģionālā skate būs nākamā gada sākumā Madonā. "Vijciemiešu izrāde Valkā nenotika, tāpēc dodamies pie viņiem. Nav jau sacīts, ka šī izrāde noteikti nokļūs Madonā, taču kāpēc gan nepamēģināt.

Aktieriem tā ir laba motivācija turpmākajam darbam, un kolektīvam liekas aktivitātes nenāk par ļaunu. Ne jau kritizēt to vēlamies," spriež novada kultūras darba organizatore Līga Lāne. Viņa aicina uz šo izrādi visus interesentus. Vasarā izrādi noskatījās tā autore M. Horna un atzina, ka divi no aktieriem lugu nospēlējuši labāk nekā viņa gaidījusi.

Nākamais nozīmīgais un lielākais saiets Vijciemā būs tautas dziedāšanas svētki "Sanāciet, sadziediet, sadancojiet!", un tas būs veltīts maestro Raimondam Paulam saistībā ar viņa 75 gadu jubileju. Pasākums notiks 28. janvārī pulksten 18.00, taču tam jāgatavojas laikus.

"Laipni gaidīti visi bijušā Valkas rajona dziedošie kolektīvi. Katram no viņiem jāsagatavo viena Raimonda Paula dziesma. Pieteikumus gaidu līdz 20. janvārim, zvanot pa tālruni 29386820, lai koordinētu repertuāru, lai tas nepārklātos," aicina pagasta tautas nama vadītāja Vita Bērziņa.

Viņa piebilst, ka individuālajiem dziedātājiem šoreiz vārds netiks dots, jo tad pasākums var pārvērsties par "Dziesmu manai paaudzei". Domājams, ka dziedošo kolektīvu būs gana daudz un varēs īstenot arī domu par kopdziedāšanu. Pavadījumu spēlēs Juris Krūze.

V. Bērziņa atzīst, ka tautas dziedāšanas ideju viņa aizguvusi no piedalīšanās vispārējos Dziesmu svētkos, kad palika Rīgā nakšņot kopā ar koriem un dziedāšana notika visu nakti. Kopš tā laika ik pēc diviem gadiem šādi svētki notiek Vijciemā.

Novados