Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Visiem šķeldu saražot nespēj

Palsmanes pagasta uzņēmumā SIA "Ziķeri" diennakti strādā šķeldas gatavošanas tehnika, bet tik un tā uzņēmums nespēj pieņemt visus pasūtījumus.

 

"Pēdējā nedēļā telefons ir karsts. Pircēji pat nosauc savas, mums izdevīgas cenas," saka Palsmanes pagasta uzņēmuma SIA "Ziķeri" valdes priekšsēdētājs Dzintars Zvaigzne.Aukstajā ziemā katlumājām izsīkst kurināmā krājumi. SIA "Ziķeri" vadītājs secina, ka Latvijā siltuma ražotāji tik bargu salu nebija gaidījuši. Rudenī uzņēmums meklēja noietu šķeldai vietējā tirgū, taču interese bijusi ļoti maza.

"Lai izdzīvotu, rudenī biju spiests meklēt tirgu kaimiņvalstīs. Noslēdzām līgumu par šķeldas piegādi ar Igaunijas kompāniju, kura sadarbojas ar savas valsts koģenerācijas stacijām. Jau kopš rudens šķeldu piegādājam šai kompānijai, un arī tagad līguma saistības ar igauņiem mums ir jāievēro vispirms," saka Dz. Zvaigzne.

Lai sagatavotu kurināmo, firma "Ziķeri" strādā pat aptuveni 100 kilometru lielā rādiusā ap Smilteni. Uzņēmumam ir sava mežistrādes tehnika, šķeldotājs un tehnika kurināmā transportēšanai. SIA "Ziķeri" iepērk mazvērtīgu koksni un cirsmu atlikumus, kas der šķeldas ražošanai. Ilggadējs firmas sadarbības partneris ir Launkalnes pagasta uzņēmums"Vudlande".

Palsmanes ciematā pašvaldības katlumāja siltuma ražošanai izmanto malku un gāzi. Tā apsilda dzīvojamās mājas un pašvaldības iestādes. "Aukstā laikā, kad gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 20 grādiem, izmantojam abus kurināmos," informē Palsmanes pagasta pārvaldes komunālās saimniecības vadītājs Arvīds Dille.

 

Viņš cer, ka izdosies izvilkt ar malkas krājumiem līdz apkures sezonas beigām. "Salīdzinot ar pagājušo gadu, malkas patēriņš mūsu pagasta katlumājā ir palielinājies aptuveni dubultā," piebilst A. Dille.

Novados