Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vismaz gadu iedzīvotājiem Grundzālē nāksies samierināties

Novembra otrajā pusē Grundzāles pagasta pārvalde nosūtīja iesniegumu VAS "Latvijas valsts ceļi" Rīgā, kurā aprakstīja teju trīs kilometrus garā ceļa posma Grundzāle - "Purgaiļi" slikto stāvokli un iespējamo problēmas atrisinājumu. Pagasta pārvalde atbildi vēl šodien nav saņēmusi.

"Ziemeļlatvija" 9. novembrī publikācijā "Iedzīvotāji vāc parakstus" rakstīja, ka Grundzāles pagasta pārvalde saņēma iedzīvotāju vēstuli ar pielikumiem, kurā lūdz vadības starpniecību viņiem svarīgas problēmas risināšanā.

Autoceļa V247 Mēri - Grundzāle - Vizla posma Grundzāle - "Purgaiļi" noslogojums pēdējā gada laikā ir būtiski palielinājies. Tas saistīts ar dolomīta karjera "Dzeņi" darbības uzsākšanu, līdz ar to krietni pasliktinājusies ceļa seguma kvalitāte, kā arī tuvējā apkārtnē dzīvojošo cilvēku dzīves kvalitāte un veselība. Pēc Grundzāles pagasta pārvaldes sniegtās informācijas, šo ceļu izmanto vairāk nekā 130 iedzīvotāju.

Grundzāles pagasta iedzīvotāji cer, ka "Latvijas valsts ceļi" dos pozitīvu atbildi un ka iepriekš minētā valsts ceļa posma segumu tuvākā nākotnē varēs uzlabot, to noasfaltējot. Zināms, ka dolomīta atradnēs darbība plānota arī nākamajos astoņos gados. Tas ļauj secināt, ka ceļa noslogojums nesamazināsies, tāpēc pagastā par vienīgo problēmas atrisinājumu uzskata ceļa posma asfaltēšanu.

"Latvijas valsts ceļu" Uzturēšanas kontroles daļas vadītājs Jānis Kastanovskis pastāstīja, ka šobrīd tiek gatavota rakstiska atbilde Grundzāles pagasta pārvaldei. "Ziemeļlatvijai" izdevās noskaidrot, ka programma, kas paredz otrās šķiras ceļu asfaltēšanu ir apturēta jau no 2009. gada. Līdz ko tā tiks atjaunota, būs iespēja izskatīt asfaltēšanas nepieciešamību autoceļa V247 posmā Grundzāle - "Purgaiļi".

"Šo ceļu uzturam atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem numur 224 "Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli". Minētās prasības mēs ievērojam un izpildām. Latvijā ir daudz ceļu, kuru stāvoklis neapmierina. Pavisam noteikti nākamajā gadā asfalts uz šī ceļa posma nebūs," telefonsarunā "Ziemeļlatvijai" teica J. Kastanovskis.

Novados