Zemi mīl kopš jaunības 4

Valkas pagasta Sēļu ciematā "Ošu" mājas, kurās saimnieko pensionāri Ārija un Teodors Vorpuļi, ir kā skaista oāze, kas ikvienam garāmbraucējam uz mirkli liek novērst uzmanību no ceļa un papriecāties par glīti iekārtoto pagalmu un dārzu.

To ir ievērojusi arī pagasta pārvaldes vadība, kura šogad "Ošu" mājas izvirzīja novada domes konkursam par sakoptāko dzīves un darba vietu. Sīkāk par Āriju un Teodoru Vorpuļiem lasiet rītdienas "Ziemeļlatvijā".

Komentāri 4

Gaida

Garam braucot vienmer paveros uz Arijas un Teodora maju, vienmer sakopta un ziedosa.

pirms 9 gadiem, 2011.10.26 20:50

No Sēļiem

Jā, māja skaista, bet paši jau gan viņi necēla, to cēla par bijušā svohoza Lugaži lidzekļiem saimniecības direktoram, kurš tai laikā bija T. Vorpulis.

pirms 9 gadiem, 2011.10.27 11:01

parastais "zinātājam" "No sēļiem"

Dzīvē jāredz arī pozitīvais.
Sovhoza laikā uzcēla ļoti daudzas mājas Padomju saimniecībā "Luigaži" un tajās joprojām dzīvo cilvēki, kas kādreiz strādāja šajā saimniecībā. Saimniecības direktoram T.V. māju uzcēla pašam pēdējam, pirms tam uzcēla pretīm esošās 'līvānu tipa' mājas, kas ir pretīm šai mājai un kuras tā pat varēja un tika privatizētas par 'virtuālajiem sertifikātiem' - paju daļām. BET atšķirība ir tā, ka ne katra no šajā apvidū esošajām mājām ir tik sakopta, kā bijušā direktora māja. Kaut vai pretīm esošās līvānu tipa mājas; dažas ir neko, bet dažas izskatās "nolaistas", vai arī redzams, ka kādreiz tajās ('līvānenēs') dzīvojušais saimnieks to apkopis labāk.
Šai mājai apkārtne vienmēr ir sakopta, pārdomāta, apzaļumota un koša, jo atšķirībā no citām, tā ir uzreiz pamanāmā vietā un tā ir pamanāma un acij tīkama, JO vIENMĒR IR SAKOPTA. Paldies par to mājas saimniekiem! Lai viņiem izdodas arī turpāk! Veiksmi! Malači! Arī bildē izskatās pēc darba rūķiem (nevis pēc mūļiem, kas dažkārt redzami klimstot pa sādžas centru).

pirms 9 gadiem, 2011.10.28 16:08

darītāji

Darba rūķi un cilvēki ar nākotni, viņi sakopj to vidi kas ir ap viņiem un audzina mazbērnus, kuri arī grib būt šai vidē. Ārijai un Teodoram nav laika komentāros rakstīt par citiem (ko kurš kur, kā uzcēlis.Tad ziniet-Par saviem līdzekļiem uzcēlis!!), jo darba pilnas rokas. Re kā ir Ziemeļlatvijā- gribas skaust pat skaistumam... Sēļos tomēr cauri visām porām gribas melnos graudus saskatīt, bet ne pašiem vairāk kustēties. Tadi komentāri un pagājušā gadsimta lietas jau nav sakarā ar skaistajām puķēm, bet skaudību. Būtu lepojušies ka bijušais direktors bija un ir saimnieks, nevis tikai mutes virinātājs.

pirms 9 gadiem, 2011.10.29 08:08

Novados