Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zinaida Rezina: “Cik daudz labestīgu cilvēku! Te vārdiem nav vietas.”

Pagājušas septiņas dienas, kopš brantēniešu Zinaidas Rezinas un viņas dzīvesbiedra Semjona Čaklačova dzīvojamo māju nopostīja uguns. Bet dzīve "Ošos" turpina ritēt. Pa pagalmu skraida suņuks un kaķis, pastaigājas vistas, turpretī saimnieki pa dienu tīra māju no gruvešiem, bet naktis pārlaiž blakus esošajā pirtiņā.

 

Apciemojot "Ošu" māju saimniekus, pagalmā ciemiņu sagaida viens no suņiem. Pēc tam no uguns nopostītās mājas iznāk pensionāre. Dzīvesbiedrs patlaban ir darbā. Z. Rezina draudzīgi apskauj un aicina apskatīt vietu, kur izcēlies ugunsgrēks.

 

 

 Māja no gruvešiem tikpat kā iztīrīta, vienīgi vējam labpatīkas papīrus izkaisīt pa grīdu. Tomēr tas ir mazākais. Zinaida ar dzīvesbiedru cer, ka māju viņi spēs un varēs atļauties atjaunot. "Iekšu iztīrījām, tikai jāaizved visi gruveši prom. Jāgaida, kad znots atbrauks, lai kopā varētu spāres nojaukt. Gribam atjaunot māju, savu jumtu virs galvas," atklāj pensionāre.

 

 

Sēžot uz bluķīšiem mājas sānos, sieviete neslēpj, ka patīkamas izjūtas raisījuši un emocijas sagādājuši daudzi. Pēc nelaimes un publikācijas "Ziemeļlatvijā" "Ošu" saimniekiem palīdzējuši atgūties gan tuvi cilvēki un paziņas, gan svešinieki. Uzskaitot labestīgo cilvēku vārdus, Z. Rezinai trūkst vārdu.

 

 

Ne jau tāpēc, ka nebūtu ko nosaukt, bet dēļ saviļņojuma. Viņa augsti novērtē arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvo darbu, kuri notikuma vietā ieradušies ļoti ātri. "Alksnīšu ģimene kaimiņos bija pirmā, kura mums palīdzēja, izsauca ugunsdzēsējus un sagādāja dažādas nepieciešamās lietas.

 

 

Ināriņa (Ināra Cera - red.) no Smiltenes mums apsolīja dzīvojamo vagoniņu, kuru jau paskatījām. Mantas, mēbeles un elektroniku sarūpējis Sarkanais Krusts," stāsta Z. Rezina.

 

 

 Viņa par sniegto palīdzību sirsnīgi pateicas arī Annai Tūcei, Anitai Puntulei, Daigai Namniecei un Brantu pamatskolai. Visus labdarus "Ošu" saimniece nespēj atcerēties, jo palīdz arī nepazīstami cilvēki.

 

Pabalstu katram 500 latu apmērā piešķīrusi arī Brantu pagasta padome, savukārt SIA "Vidzemīte" sagādāja 300 latu lielu pabalstu.

 

Cilvēki, kuri vēlējās palīdzēt nelaimē nonākušajiem, varēja vērsties Latvijas Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļā. "Cilvēki gan nesa mantas, gan zvanīja un piedāvāja mēbeles, traukus, apģērbu, gultas veļu - ko nu kurš.

 

 

Aizvakar biju aizbraukusi uz "Ošu" mājām, aizvedām drēbes. Viņi bija tik priecīgi un pateicīgi," saka Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante. Viņa saka paldies visiem, kuri palīdzēja, jo kas vienam ir nieks, citam dotajā brīdī zelta vērts.

Novados