Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zināšanas iegūs saimniecībās

Vidzemes lauku attīstības birojs pēc Valsts lauku tīkla uzdevuma ir sācis rīkot seminārus par dažādām tēmām lauksaimniecībā.

 

Biroja lauku attīstības speciāliste Valda Empele informē, ka jārīko četri šādi semināri, no kuriem divi jau notikuši.

 

 

"Šoreiz pasākumu mērķis nav tikai lekciju veidā informēt par aktivitātēm un aktualitātēm lauksaimniecībā, bet paredzēts parādīt arī labas prakses piemērus. Tādēļ par attiecīgo tēmu semināri ieplānoti saimniecībās, kuru īpašnieki praktiskajā darbībā jau guvuši labu pieredzi," stāsta V. Empele.

 

Tēmu ir daudz. Tās ir par vietējo resursu izmantošanas dažādošanu, par uzņēmējdarbības uzsākšanu, par bioloģiskās saimniecības iekļaušanos apkārtējā vidē, par nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības uzsākšanu laukos un citas.

 

Pirmās divas nodarbības ir notikušas Smiltenes un Trikātas pagastā. Pirmajā semināra dalībnieki viesojās Laimas Āboltiņas saimniecībā, kurā saimniece audzē krūmmellenes un uzklausīja arī Blomes pagasta zemnieci Guntu Muižnieci.

 

 

Viņa nodarbojas ar kazkopību. Savukārt Trikātā lauksaimnieki viesojās Maritas Kreceres zirgkopības saimniecībā "Jaunupītes" un Jura un Ingas Ozoliņu SIA "Mežavecis", kur ir gan autoserviss, gan konditoreja.

 

Nākamies semināri notiks 11. augustā Smiltenes pagastā Inta un Līgas Augu saimniecībā "Kalbakas", kas specializējusies lauku tūrismā, un 13. augustā Limbažu novadā ārstniecisko augu audzētāja Jāņa Ulmja "Sautlāčos" un vīndara Džona Brauna saimniecībā.

 

 

Interesentiem jāpiesakās pie V. Empeles lauku attīstības birojā Valkā.

Novados