10 paņēmieni, kā mazu guļamistabu padarīt šķietami lielu

Lai gan mazas guļamistabas iekārtošana pavisam noteikti ir liels izaicinājums, tas var būt arī jautrs un baudāms process. Ar pareizajiem dizaina padomiem un paņēmieniem jebkuru mazu telpu iespējams padarīt šķietami neizmērojami lielu.

Neatkarīgi no tā, vai plānojat guļamistabas remontu vai tikai nelielu atsvaidzināšanu, ņemiet vērā šos 10 paņēmienus, kā mazu guļamistabu padarīt šķietami lielu, un piešķiriet vienai no svarīgākajām mājokļa telpām jaunu elpu:

1. Pieturieties pie ierobežotas krāsu paletes

Ja guļamistaba, kas krāsota vienā tonī, nav Jūsu gaumē, izmantojiet dažādas krāsas, taču tajā pat laikā pieturieties pie ierobežotas krāsu paletes! Sākumā izvēlieties vienu krāsu un tad papildiniet pamata krāsu ar 2-3 toņiem no tās pašas krāsu paletes. Centieties izvairīties no tumšām un nomācošām krāsām. Svarīgi – pirms krāsošanas noteikti apvienojiet izvēlēto krāsu paraudziņus un pārliecinieties, vai izvēlētas krāsas savā starpā ir saskanīgas, kopā nav pārlieku raibas.

2. Nodrošiniet efektīvu apgaismojumu

Lai pēc iespējas efektīvāk apgaismotu telpu, centieties izmantot pēc iespējas mazāk aizkaru, žalūziju, u.c. aksesuāru, kas ierobežo dienas gaismu. Tomēr, ja vēlaties nodrošināt privātumu, tajā pat laikā maksimālu izgaismojot telpu, izmantojiet vienkāršas, plānas žalūzijas vai mežģīņu aizkarus. Tāpat pārliecinieties, ka guļamistabas logus neaizsedz citi priekšmeti. Vajadzības gadījumā varat pievienot arī sienas lampiņas, taču nepārspīlējiet ar mākslīgo apgaismojumu!

3. Parūpējieties par funkcionālu uzglabāšanas sistēmu

Viens no labākajiem risinājumiem šajā gadījumā ir uzstādīt plauktus, kas sniedzas no grīdas līdz pat griestiem. Šajos plauktos iespējams uzglabāt itin visu – grāmatas, apģērbu, dažādus aksesuārus, utt. Tāpat šāda veida plauktus var izveidot kā darba virsmu vai naktsgaldiņu. Mazā telpā svarīgi, lai katrs priekšmets pildītu vairākas funkcijas!

4. Nebaidieties izmantot logus

Izmantojiet katru guļamistabas brīvo laukumiņu, taču pārliecinieties, ka neaizšķērsojat telpas vidu! Nav tādu noteikumu, kas aizliegtu piestumt mēbeles pie paša loga. Nebaidieties izmantot logus savā labā – gultas parasti aizņem visvairāk vietas, un logs var būt glābiņš, kas atbrīvo telpu. Svarīgi – novietojot mēbeles pie sienas, pārliecinieties, ka tās savā starpā nav pārlieku sablīvētas un neaizņem tikai vienu istabas sienu. 

5. Eksperimentējiet ar spoguļiem

Klasisks triks, kas darbojas teju vienmēr, ir telpas ilūziju radīšana ar spoguļu palīdzību. Nebaidieties izvietot guļamistabā vairākus spoguļus – tas ir aksesuārs, kas, efektīvi izmantots, var palielināt telpu pat divkārši. Eksperimentējiet gan ar lieliem, gan maziem dažādu formu spoguļiem! Turklāt ieguvums būs divkāršs – spoguļi ļauj izplatīties dienas gaismai, kas ir neatņemama mazu telpu sastāvdaļa. 

6. Nepārspīlējiet ar mēbelēm

Lai nodrošinātu pēc iespējas vairāk vietas, dodiet priekšroku funkcionālām mēbelēm – saliekamām gultām un iebūvējamiem skapjiem. Mēbeļu ziņā centieties ievērot minimālismu! Jāsaprot, ka guļamistabas galvenā nepieciešamība ir tieši gulta, tādēļ apskatiet gultas interneta veikalā 220.lv un, iespējams, radīsiet funkcionālu risinājumu!

7. Nokrāsojiet tumšus griestus vai griestu līniju

Šī ir interesanta tehnika, jo būtībā tā aicina cilvēku skatīties augšup. Tumšā krāsa nekavējoties pievērsīs uzmanību, radot augstuma un plašuma ilūziju pat tad, ja Jūsu guļamistabai nav nav augsti griesti. Esiet radošs un pārveidojiet griestus, piemēram, par nakts debesīm, pievienojot spīdošas zvaigznes. 

8. Meklējiet alternatīvus risinājumus

Ne vienmēr guļamistabā nepieciešams naktsgaldiņš, liels skapis un gulta. Protams, vienmēr ir patīkami, ja ir papildu lietas, kas atvieglo dzīvi, taču, ja galvenais uzdevums ir paplašināt telpu, ir jāmeklē alternatīvi risinājumi. Piemēram, masīvu koka gultu lieliski var aizvietot ērti matrači (uzzināt vairāk), kas novietoti uz grīdas. Turklāt, telpa šķiet plašāka arī tad, ja priekšmeti atrodas pēc iespējas zemāk.

9. Ievērojiet melones likumu

Kad runa ir par platību, nepieciešams nodrošināt tukšus laukumus. Ja vēlaties guļamistabu izdekorēt, ievērojiet melones likumu – aksesuāriem nevajadzētu būt mazākiem par meloni! Viss, kas ir mazāks, padara telpu nesakārtotu un haotisku. 

10. Ievērojiet viena veida līnijas

Iedomājieties savu guļamistabu kā gleznu– tai jābūt harmoniskai, ar saskaņotām līnijām. Ja visur ir vertikālas līnijas un raksti, taču pēkšņi parādās kāds horizontāls laukums, harmonija zūd un telpa tiek sašķelta, guļamistaba uzreiz izskatās daudz mazāka, nekā tā ir patiesībā.

Reklāmraksti