12 soļi, kas palīdzēs iegādāties apģērbu internetā bez liekām raizēm

Kad iepērkamies internetā, saņemot apģērbu, kas tiešām der, jūtamies tā, it kā būtu vinnējuši pusi kaujas. Tā kā izmēru dažādība tiešsaistes veikalos ir ļoti plaša, populārākie apģērbu izmēru apzīmējumi un salīdzinājumi ne vienmēr sniedz vajadzīgo palīdzību. 

Šeit būs daži noderīgi padomi, lai apģērba iegāde internetā nekļūtu par lieki iztērētu naudu, turklāt iegādātais apģērbs uz tava auguma izskatītos tikpat labi kā uz modeles.

Izmanto mērlenti vai auklu, kuru pēc tam vari izmērīt. Ja tev mājās nav šuvēju mērlentes, taču ir lineāls, droši vari izmantot aukliņu, kuru apliec apkārt noteiktām zonām, un pēc tam ar lineālu izmēri aukliņas garumu. Tāpat ieteicams pieaicināt kādu, kas tev varētu palīdzēt precīzi piefiksēt visus parametrus, jo būs grūti stāvēt taisni un nomērīt, piemēram, kāju iekšējo garumu utt.

Kad veic sava ķermeņa mērījumus, uzvelc tikai apakšveļu, tai skaitā krūšturi bez polsterējuma. Ja vēlies gūt precīzus parametrus, vairākas apģērba kārtas apgrūtinās šo uzdevumu. Tev ir jāiedomājas, ka konkrētā blūze, krekliņš, kleita vai kas cits būs uzvilkts virsū – tādēļ tam ir jābūt ne pārāk ciešam un ne pārāk vaļīgam. 

Lai noteiktu krūšu apkārtmēru, mērījumus veic, apliekot mērlenti vai aukliņu zem padusēm un ap krūtīm tur, kur tās ir pilnīgākās. Tā kā daļai sieviešu mēnešreižu laikā krūtis palielinās, veic mērījumus pirms vai pēc tām un to laikā, bet pēc tam nosaki vidējo apkārtmēru, kas tev palīdzēs izvēlēties precīzāko apģērba izmēru. 

Nosakot vidukļa un gurnu apkārtmēru, pārliecinies, ka mērlente vai aukliņa pieguļ augumam, taču ne pārāk cieši. Tāpat pārliecinies, ka tava vidukļa apkārtmērs tiek fiksēts zemāk par vietu, kur beidzas ribas.

Ņem vērā šos padomus, mērot konkrētas ķermeņa zonas:

Krūtis – mēri bez apakšveļas vai nepolsterētā krūšturī; atbrīvo rokas, lai tās brīvi atrastos gar sāniem; mēri krūšu pilnīgākajā vietā.

Viduklis – mēri vietā, kur atrodas tavu jostasvieta (noderēs, lai iegādātos svārkus, bikses utt.); tievākā vidukļa daļa; apliec mērlenti ne pārāk cieši.

Gurni – stāvi, kājas saliekot kopā; mēri ap gurnu pilnīgāko vietu; mērlentei jāatrodas ap abiem gurnu kauliem.

No pleciem līdz zemei – mēri attālumu no atslēgas kaula vidus līdz grīdai.

Garums – stāvi taisni, kājām jābūt kopā; nevelc apavus; mēri no galvas augšdaļas viduspunkta līdz zemei;

Kāju iekšējais garums – mēri attālumu no kājstarpes līdz potītes kaulam.

Ja vēlies gūt precīzus mērījumus, dodies pie šuvēja. Tikai ņem vērā, ka par to var nākties maksāt. 

Izmanto mājas lapas, kas tev palīdzēs precīzāk izvēlēties apģērbu izmērus. Piemēram, lapā www.sizecharter.com tu varēsi ievadīt savus ķermeņa parametrus un tu redzēsi, kāds izmērs tev būs atbilstošs, iegādājoties dažādu populārāko zīmolu apģērbus. 

Veic piezīmes savā telefonā vai blociņā par apģērbiem, zīmoliem un izmēriem, kas tev vislabāk patikuši un piestāvējuši. Vēlāk šī informācija var noderēt. 

Ja tev nepieciešams noteikt pilnu gurnu apkārtmēru, izmanto vertikālu priekšmetu (lineālu), kuru novieto vēdera priekšpusē. Atbrīvo vēdera muskulatūru un izmēri attālumu no jostasvietas līdz gurnu platākajai vietai. 

Ja uztraucies par to, vai apģērba izmērs būs tev piemērots, pievērs uzmanību tā siluetam. Piemēram, svārkiem ir daudz dažādi dizaini. Piemēram, ja iegādājies zīmuļveida svārkus, tev būs nepieciešami vidukļa un gurnu mērījumi. Savukārt, izvēloties zvanveida vai apaļos svārkus, uzmanība būs jāpievērš vidukļa apkārtmēram. 

Tas pats princips attiecas uz kleitām. Ja iegādājies pieguļošu kleitu, tev būs nepieciešami visi svarīgākie parametri, savukārt, pērkot modeli, kuram apakšdaļa ir platāka, tev vajadzēs krūšu un vidukļa apkārtmēru. 

Pārbaudi interneta veikala preču atgriešanas nosacījumus. Pat tad, ja ievērosi visus šos padomus, var gadīties, ka iegādāsies ko tādu, kas tomēr neatbildīs tavai gaumei vai arī nederēs. Lai bez problēmām varētu preci atgriezt atpakaļ veikalā, izpēti visus svarīgākos nosacījumus. 

Apģērbi un apavi internetā ir pieejami jebkurā laikā un vietā. Viss, kas tev nepieciešams, ir dators, telefons vai planšete ar interneta pieslēgumu. Pirms iegādājies sen kārotu kleitu, zābakus vai apakšveļas komplektu, rūpīgi izpēti preces aprakstu, pievēršot uzmanību krāsām, dizainiem, kā arī, protams, izmēru tabulai. 

Nav ieteicams vadīties tikai pēc vispārpieņemtiem izmēriem – S, M, L, vai 12, 14 utt., jo tie var atšķirties atkarībā no ražotāja. Tā vietā aplūko izmēru tabulas, kurām vajadzētu būt ikvienā uzticamā interneta veikalā. 

Tāpat interneta veikalos esošajām akcijām un atlaidēm ir iespējams izsekot līdzi daudz vienkāršāk, nekā parastajos veikalos. Atliek tikai pierakstīties jaunumu saņemšanai e-pastā, un tev regulāri tiks atsūtīta ziņa ar izdevīgākajiem piedāvājumiem. 

Aizmirsti par stāvēšanu rindās, drūzmu atlaižu laikā un smagiem iepirkumu maisiņiem. Tā ir pagātne. Tagad cilvēki, kuri novērtē komfortu un laika taupīšanu, iegādājas apģērbus un apavus interneta veikalā 220.lv. Pamēģini arī tu!


Reklāmraksti